Aktywny tempomat

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Barti
Posty: 8
Rejestracja: 05 kwie 2020, 8:19
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Aktywny tempomat

Post autor: Barti »

Witam,
mam pytanie odnośnie aktywnego tempomatu w ateca 1.4 tsi mt. Mianowicie z lewej strony mam dwie wajchy jedna od kierunków druga od tempomatu. Na dźwigi od tempomatu nie mam regulacji odległości od poprzedzającego samochodu. Pamiętam, że kiedy kupowalem auto jako nowe z salonu sprzedawca zapewniał mnie ze w tym modelu jest acc. Czy tak powinno być? Czy mam zwykły tempomat czy acc?



Sponsor

Aktywny tempomat

Sponsor


Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Aktywny tempomat

Post autor: greg_the_lazy »

manetka do ACC powinna wyglądać tak

Obrazek

jak masz taką to masz zwykły tempomat


Obrazek
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Aktywny tempomat

Post autor: thecichy »

Barti pisze:
25 lip 2020, 21:57
Witam,
mam pytanie odnośnie aktywnego tempomatu w ateca 1.4 tsi mt. Mianowicie z lewej strony mam dwie wajchy jedna od kierunków druga od tempomatu. Na dźwigi od tempomatu nie mam regulacji odległości od poprzedzającego samochodu. Pamiętam, że kiedy kupowalem auto jako nowe z salonu sprzedawca zapewniał mnie ze w tym modelu jest acc. Czy tak powinno być? Czy mam zwykły tempomat czy acc?
Na początek - naciśnij przycisk na kierunkowskazie (ten wystający z lewej strony - to menu asystentów) i zobacz czy na wyświetlaczu oprócz ogr. prędkości masz opcję ACC i czy możesz ją włączyć i wyłączyć. Dystans do poprzedzającego pojazdu można swoją drogą ustawić w info (w sekcji Asystenci właśnie). Być może w tej kombinacji wersji wyposażenia z silnikiem dźwignia od tempomatu nie ma przełącznika do ustawiania przedmiotowej odległości.

Barti
Posty: 8
Rejestracja: 05 kwie 2020, 8:19
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktywny tempomat

Post autor: Barti »

Mam takie manetki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Aktywny tempomat

Post autor: thecichy »

Widzę, że masz już sporo km już przejechane, nie zdarzyła Ci się przy takim przebiegu sytuacja, w której jadąc na tempomacie Twój samochód zwalniałby przed poprzedzającym lub nie osiągałby zadanej prędkości przez niego..(?) Tak tylko pytam, retorycznie ale uważam, że tempomat, który masz nie jest adaptacyjny.

ODPOWIEDZ