Climatronic w Atece

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Climatronic w Atece

Post autor: sailor 88 »

jjjaro pisze:
27 sie 2017, 17:33
Czy nie zauwazyliscie, ze klima dziala w taki sposob ze wysusza mocno? Czesto po dluzszej jezdzie czuje podraznienie spojowek.
Nie da się regulować oddzielnie stopniem wilgotności powietrza w klimatyzacji, to pochodna intensywności schładzania.
Natomiast można wpływać na skutki poprzez dobór temperatury powietrza, intensywność i kierunek nawiewu(nie na twarz). Nie bez znaczenia jest wrażliwość osobista, niektórzy cierpią na tzw. zespół "suchego oka" i nie mogą w ogóle przebywać w pomieszczeniach klimatyzowanych.
Jeżeli u Ciebie nie da się tego wyeliminować, polecam krople nawilżające do oczu: OPTREX ActiDrops Krople nawilżające do suchych oczu Kosztują kilka złotych, są obojętne i na prawdę poprawiają komfort jazdy.


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Climatronic w Atece

Sponsor


Awatar użytkownika
tajnyagent
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM Fr Manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Climatronic w Atece

Post autor: tajnyagent »

ja po dłuższej jeździe z klimą mam podrażnione gardło i chrype
Andrzej

Awatar użytkownika
Hiszpanka
Posty: 90
Rejestracja: 17 cze 2017, 23:27
Lokalizacja: Barcin k.Bydgoszczy
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI, DSG, 4Drive, Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Climatronic w Atece

Post autor: Hiszpanka »

Koledzy klimatyzacja zawsze wysusza. Zauważcie, że jak będą zaparowane szyby od środka i nie włączycie klimy to osuszenie ich kiedy silnik jest zimny potrwa kilka minut. Jak klima jest włączona to kilkanaście sekund.

jjjaro, jak nie chcesz mieć podrażnionych spojówek, to kieruj nawiewy nie na twarz tylko w dół lub max w górę i nie na siebie tylko na boki.
Dobrze też jest zmniejszyć strumień wypływającego powietrza.

Pewnie to Twoje pierwsze autko z klimatyzacją? Po pewnym czasie przywykniesz ;)
Ateca Xcellence | 1.4 Eco TSI 150 KM | DSG | 4 DRIVE | KH74YT | Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi System Plus | Full Link| Alarm | Podgrzewana szyba| Elektryczna klapa | Ogrzewanie postojowe | 18" Performance MACHINED | Samoa Orange

jjjaro
Posty: 30
Rejestracja: 09 lip 2017, 21:53
Samochód: Seat Ateca Xcellence 1,4tsi 2wd Dsg 7 samoa orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Climatronic w Atece

Post autor: jjjaro »

Teraz pracuje sporo przy kompie u okulisty juz bylem i tzw zespol suchego oka to podobobno choroba cywilizacyjna 21 wieku. Co do klimy to nie kieruje nawiewow na twarz i wogole oszczednie sie z nia obchodze, a aut wczesniej mialem juz sporo rowniez z klima. Krople vzasami stosuje i mi majlepiej leza Hyal dro pro ale dzieki Sailor moze tych polecanych przez Ciebie tez sprobuje.Dzieki za porady.Pozdrawiam wszystkich Ataczkarzy

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Climatronic w Atece

Post autor: dario37 »

:D Mamy prawie temat farmaceutyczny...... ;)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

jjjaro
Posty: 30
Rejestracja: 09 lip 2017, 21:53
Samochód: Seat Ateca Xcellence 1,4tsi 2wd Dsg 7 samoa orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Climatronic w Atece

Post autor: jjjaro »

Witam
Dzisiaj byłem w serwisie i stwierdzili, że mój ból oczu spowodowany był nieprawidłowym działaniem klapki sterującej obieg otwarty/zamkniety. Tj u mnie podobno był on cały czas zamknięty! Komputer nie wykazywał żadnych błędów na desce rozdzielczej! Także przy dłuższych trasach jeśli ktoś miał objawy tj uczucie piasku w oczach itd to może ma to samo co ja miałem. Pozdrawiam
P.S powinni oddać siano za okuliste;-)

jjjaro
Posty: 30
Rejestracja: 09 lip 2017, 21:53
Samochód: Seat Ateca Xcellence 1,4tsi 2wd Dsg 7 samoa orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Climatronic w Atece

Post autor: jjjaro »

Witam
Czy ktoś wie czy istnieje kombinacja przycisków na konsoli deski rozdzielczej, która testuję układ klimatyzacji w Atece????
Tak jak na tym filmie w passacie B6
https://www.youtube.com/watch?v=0tv-VNezn7k

jjjaro
Posty: 30
Rejestracja: 09 lip 2017, 21:53
Samochód: Seat Ateca Xcellence 1,4tsi 2wd Dsg 7 samoa orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Climatronic w Atece

Post autor: jjjaro »

Witam

Dalej mam kłopot z układem wentylacji w moim aucie. Serwis twierdzi że wszystko jest ok jednak ja po każdej nawet krótkiej jeździe czuję podrażnienie spojówek. Podłączyłem auto pod vcdsa i wyszło, że nie ma błędów w systemie jednak pozycja w vcdsie IDE 01063 wykazująca Status zamkniętego obiegu powietrza wykazuję "Zamknięty obieg powietrza z powodu porcji przeciwciśnienia". Niezależnie czy auto stoi czy jedzie non stop ten układ jest zamknięty!!!
Czy ktoś z was wcześniej miał to u siebie lub w innym aucie co to znaczy. PROSZĘ o POMOC
Dziękuję z góry za podpowiedzi

Awatar użytkownika
tajnyagent
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM Fr Manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Climatronic w Atece

Post autor: tajnyagent »

Witam. Co oznacza ten wskaźnik l/h od 0 do 1 ?? Zużycie czego?? Właśnie od dziś nie działa mi klima, tzn chodzą nawiewy ale leci ciepłe powietrze. Czy ktoś wie o co chodzi?
Obrazek
Obrazek
Andrzej

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Climatronic w Atece

Post autor: root »

Oznacza o ile działanie klimatyzacji podnosi Ci spalanie paliwa.

ODPOWIEDZ