Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 920
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: tomal218 »

Teo pisze:
08 gru 2020, 0:33
Tzn po prostu multimetrem ile ma Volt ?
Tak wystarczy multimetr
Za ten post autor tomal218 otrzymał podziękowanie:
Teo (08 gru 2020, 10:34)
Ocena: 5.26%


oso soplón !!! :lol:

Sponsor

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Sponsor


patryk7133
Posty: 1079
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: patryk7133 »

Czytałem kiedyś na niemieckim forum Ateca, że pewna seria akumulatorów montowanych w Atece była słabej jakości i z tego powodu sporo użytkowników miało różne problemy z autami jest tam na forum wątek poświęcony akumulatorom montowanych w Atece być może trafiłeś na auto z takim akumulatorem :(.

JACA
Posty: 308
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: JACA »

Teo pisze:
07 gru 2020, 18:53
Doszedl jeszcze inny objaw, a raczej byl od poczatku, tylko myslalem, ze to normalne - silnika nie da sie zgasic, jesli odpalilem go chwile temu. Tzn od uruchomienia trzeba poczekac ze 30 sekund, zeby sie dalo wylaczyc silnik.
Trochę nie do końca w temacie, ale nie bardzo pojmuję taką sytuację, że chce wyłączyć silnik w samochodzie a on mi na to nie pozwala. Przecież to jest absurd, choćby ze względów bezpieczeństwa :o :o :o
--
Jaca

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Teo »

patryk7133 pisze:
08 gru 2020, 7:28
Czytałem kiedyś na niemieckim forum Ateca, że pewna seria akumulatorów montowanych w Atece była słabej jakości i z tego powodu sporo użytkowników miało różne problemy z autami jest tam na forum wątek poświęcony akumulatorom montowanych w Atece być może trafiłeś na auto z takim akumulatorem :(.
Mozesz wkleic link, albo tu albo na priv ?

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Teo »

A powiedzcie mi, czy jesli akumulator jest za slaby, to moze powodowac, ze Ateca nie chce sie wylaczyc, bo chce sie ciut podladowac? Czy tak to nie dziala ?

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 920
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: tomal218 »

Jak ja mialem slaby to nie dzialaly doswietlania zakretow i podwyzszone obroty do 900-1000 jak podladowalem wszystko wrocilo do normy ,nie gasilem go zaraz po uruchomieniu to nie wiem ale jak sprawdzisz i bedzie mniej niz 12,5 to cza ladowac ja mialem 11,9 bez obciazenia i tak jak pisalem 4 godzinki ladowania zwyklym prostownikiem bez wyjmowania akumulatora i wszystko wrocilo do normy
oso soplón !!! :lol:

Misiek
Posty: 2443
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1203 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Misiek »

Teo pisze:
08 gru 2020, 10:43
A powiedzcie mi, czy jesli akumulator jest za slaby, to moze powodowac, ze Ateca nie chce sie wylaczyc, bo chce sie ciut podladowac? Czy tak to nie dziala ?
Powróć do mojej odpowiedzi :

https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 534#p25534
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Teo »

@Misiek - jakims cudem Twojego komentarza w ogole nie przeczytalem.. nie mam pojecia czemu, ominał mnie... Ok. Wszystko wiem, mam rozne sprzety wiec pomierze, a jak nie to podjade do firmy, mam taka pod ręką. Swoją drogą to bylby jakis skandal, zeby sprzedawac niedoladowany akumulator i zdecydowanie to sprawdze przed oddaniem do serwisu... szczegolnie ze serwis mowi o "przygniecionej" wiązce elektrycznej lub zwarciu na przycisku START.

Ale jelsi to faktycznie sprawa akumulatora, to pytanie dlaczego kiedy zrobilem ostatnio trase ~2h akumulator sie nie doladowal - mógł nie zdazyc ? Czy to wina problemow z ladowaniem i to jest do sprawdzenia ?

@Frodo - kupilem niedawno Yato YT-83051 pod inne auto, max prad 15A, mysle, ze sie nada, moze nie wybuchnie ;) Pytanie tylko czy moge akumulator ot tak sobie wyjac z aauta - nie bedzie jakichs problemow z elektronika, kluczykami czy czyms jeszcze... ? Moze to glupie pytanie, ale do tej pory mialem do czynienia z autem analogowym ;)

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Teo »

Po pierwsze - tak, to akumulator.
Prąd przed uruchomieniem auta: 12,44 V.
Prąd łądowania na włączonym silniku: 14,40 V.
Prąd po przejechaniu kilkunastu km: 12,80 V.

I przy 12,80 V uruchomienie silnika nie daje błędu jak w pierwszym poście.
Tylko jak to możliwe, że akumulator po przejechaniu 120km nie doładował się i następnego dnia rano był ten komunikat o problemie ?

Po drugie - RATUNKU !!!
Bałem się odłaczyć akumulator do ładowania na noc, bo... nie wiem jak się do auta dostać i nie wiem jak dezaktywować autoalarm. Najpierw miałem problem z tym, że nie wiedziałem jak sprawdzić czy jest... A teraz wiem, że jest bo piszczał, jak chciałem odłaczyć akumulator. Instrukcja obsługi mówi, że mam rozłaczyć akumulator jak autoalarm jest roałczony - fajnie, ale wtedy nie zamkne auta (KESSY). A niby jest dziurka w rączce na drzwiach, którą wg. instrukcji mam podważyć kluczykiem, ale... coś mi to nie wychodzi.

Podsumowując: potrzebuję pomocy w procedurze zamknięcia i potem otworzenia auta bez prądu (bez akumulatora). Rozumiem, że autoalarm wyłączam z pilota po prostu. Ale czy faktycznie trzeba tam na siłę grzebać kluczykiem w tej dziurce i inaczej się nie da otworzyć drzwi? Już widze, jak będę miał klamkę całą porysowaną :/

Po trzecie - czy jest jakieś światełko pod przednią klapą? Albo jakieś gotowe rozwiązanie? Przydaloby się :)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Endrju »

Teo pkt 2 inaczej tego nie zrobisz a alarm nawet jak się włączy to po ok.30 sec wyłączy się.. Owiń cienkim materiałem śrubokręt i podwaz ten plastik w rączce powinien odskoczyć i masz dojście do zamka.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ