Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Teo »

Ach.. czyli to jest zaslepka po prostu. A ja tam szukalem jakichs szyn czy cos, bo w instrukcji wyglada jakby to sie mialo przesuwac. OK :)



Sponsor

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Sponsor


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 919
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: tomal218 »

Jest jakis modul w atece ktory mierzy napiecie przed uruchominiem a potem to juz to ma gdzies zeby tylko nie naladowac go po wyzej 80% smiech ale ponoc tak jest ,jak jestes z bytomia to podjedz podlaczymy prostownik bez wyjmowania aku :D
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 919
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: tomal218 »

Wsadz otwarty kluczyk pod zaslepke i przekrec lekko to wypadnie
oso soplón !!! :lol:

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Teo »

tomal218 pisze:
08 gru 2020, 22:10
Jest jakis modul w atece ktory mierzy napiecie przed uruchominiem a potem to juz to ma gdzies zeby tylko nie naladowac go po wyzej 80% smiech ale ponoc tak jest ,jak jestes z bytomia to podjedz podlaczymy prostownik bez wyjmowania aku :D
Jednak chcę go naładować do 100% jak pan Bog przykazal przez 12h ;) Skoro wiem, jak zdjąć ta zaślepkę, to sobie już dalej poradzę, ale dziękuję !

Misiek
Posty: 2432
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Misiek »

Teo pisze:
08 gru 2020, 14:08
@Misiek - jakims cudem Twojego komentarza w ogole nie przeczytalem.. nie mam pojecia czemu, ominał mnie... Ok. Wszystko wiem, mam rozne sprzety wiec pomierze, a jak nie to podjade do firmy, mam taka pod ręką. Swoją drogą to bylby jakis skandal, zeby sprzedawac niedoladowany akumulator i zdecydowanie to sprawdze przed oddaniem do serwisu... szczegolnie ze serwis mowi o "przygniecionej" wiązce elektrycznej lub zwarciu na przycisku START.
Nie ma sprawy, ważne, że w końcu się zapoznałeś (i podziękowaeś) :D
Ale jelsi to faktycznie sprawa akumulatora, to pytanie dlaczego kiedy zrobilem ostatnio trase ~2h akumulator sie nie doladowal - mógł nie zdazyc ? Czy to wina problemow z ladowaniem i to jest do sprawdzenia ?
Jeżeli akumulator nie jest w pełni sprawny lub jest już zużyty (tak jak niedawno u mnie - 6 lat i prawie wyłącznie krótkie jazdy miejskie = częste uruchamianie plus niedoładowanie podczas jazdy), na przykład z powodu jakiegoś uszkodzenia nie trzyma lub nie przyjmuje ładunku, to właśnie taki będzie efekt. Możesz podłączyć ładowarkę i na cały weekend, a w poniedziałek znów będziesz miał problem - tak właśnie było u mnie, tylko że u mnie po prostu bardzo ciężko i długo zapalał aż lampki gasły. Jeżeli ktoś Ci to stwierdzi na 100 %, to reklamujesz na gwarancji akumulator i masz nowy, mam nadzieję, że tym razem w lepszym stanie.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: patryk7133 »

Teo pisze:
08 gru 2020, 10:35
patryk7133 pisze:
08 gru 2020, 7:28
Czytałem kiedyś na niemieckim forum Ateca, że pewna seria akumulatorów montowanych w Atece była słabej jakości i z tego powodu sporo użytkowników miało różne problemy z autami jest tam na forum wątek poświęcony akumulatorom montowanych w Atece być może trafiłeś na auto z takim akumulatorem :(.
Mozesz wkleic link, albo tu albo na priv ?
Nie znajdę teraz tego tematu na forum DE dawno tam nie zaglądałem tak, jak i tutaj długo mnie nie było zabiegany jestem ostatnio, a ten temat o akumulatorach to czytałem w 2018 roku jak będę tam na forum postaram się go znaleźć, ale nie obiecuje, bo nie mam czasu nawet na przeczytanie zaległych tematów tutaj. :cry:

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Teo »

I wracamy doi punktu wyjscia :) Jutro czeka mnie serwis, bo to chyba jednak nie problem z akumulatorem. Tak czy inaczej przygoda ciekawa, bo juz wiem jak sie go wyjmuje, jak sie wlamac do auta z kluczykiem, jak dziala autoalarm i jak sie zamyka drzwi pasazera bez centralnego ;)

Wyjalem akumulator, podlaczylem do dosc wypasionego prostownika, ktory ładował przez jakies pol godz i uznal, ze akumulator jest juz pelny. Prad daje ok 12,80 V. Ale tyle dawal tez poprzednio po podladowaniu przez alternator po jezdzeniu.
I niestety tym razem z tymi 12.80V i tak pojawia sie komunikat bledu. Wiec to nie to. Za to porozmawialem z wkurzonym znajomym, ktory kupil nową Skodę i... ona miala to samo. I problemem okazal sie wadliwy przycisk START/STOP, wiec moze jakas seria... ? Chyba oddam to auto ;)

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Teo »

Orzeczenie serwisu: przycisk START/STOP do wymiany. Co więcej, nie ma go nigdzie, nawet w magazynie centralnym, czekamy 2 tyg lub wiecej. Co ciekawe przycisk START/STOP od przedlifta nie pasuje do polifta.
A poza tym dwóch delaerów mi powiedzialo, ze w zyciu nie spotkali sie z awarią przycisku START/STOP... Jestem wybrańcem Seata :ugeek:

mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: mczelny2401 »

Teo pisze:
10 gru 2020, 12:48
Orzeczenie serwisu: przycisk START/STOP do wymiany. Co więcej, nie ma go nigdzie, nawet w magazynie centralnym, czekamy 2 tyg lub wiecej. Co ciekawe przycisk START/STOP od przedlifta nie pasuje do polifta.
A poza tym dwóch delaerów mi powiedzialo, ze w zyciu nie spotkali sie z awarią przycisku START/STOP... Jestem wybrańcem Seata :ugeek:
Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki..... ;)

bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: bentley »

Kiedys mi ukradli Audi A4 (2 tygodnie od jego kupna). Auto fajne, wersja z pelnym S-linem, nie nacieszylem sie. Byc moze kupie kiedys auto z tej marki bo uwazam ja za lepsza jakosciowo choc dyskusyjne sa niektore rozwiazania.
Ale stary po tym jakie przygody miales juz z Seatem wejsc w to ponownie to ... w sumie bez komentarza. Ale tak ogolnie to wspolczuje i zycze zeby sie udalo to faktycznie naprawic.

ODPOWIEDZ