Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Rafiner »

Też potwierdzam, że coś jest na rzeczy z DSG. Jak jeżdżę jak warzywo, to skrzynia zmienia biegi szybko na wyższe i potrafi przeciągać biegi w dół, tzn. jedzie na biegu 1300/1400 obr zamiast zrzucić na niższy. Znowu jak chwilę poszaleje na S, wykorzystując moc na 3 i 4 do ponad 5 tys. obr., to po powrocie do spokojnej jazdy na D, skrzynia przez minutę, dwie zachowuje się jak na S. Przeciąga biegi, zamiast zmieniać na wyższe i trzymać 1500 obr.


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Sponsor


Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Teo »

Sprawdzilem dzisiaj. Jezdze "normalnie" jak na mnie ;) I na EKO docisnalem na szerokiej trasie pedal gazu na maksimum, ale bez kickdownu i biegi zmienial dopiero przy 5k obrotow. Na Normalu prawie pod 6k dochodzil zeby zmienic... To normalne? Czy ja nienormalnie jezdze i DSG sie dostosowalo do mojej ciezkiej nogi ? :)

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Teo »

Usmiejecie się - zwracam auto ;) Nie no, nie jest tak źle, ale faktem jest, że mam obecnie zaordynowaną wymianę komputera. Nic innego nie dało rezultatu, więc teraz to. Pod koniec stycznia.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Endrju »

A czy się objawiało? Nie mogłeś odpalić auta?
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Teo »

Ostatecznie objawy są dwa:
1. Komunikat błedu taki jak w wiadomości rozpoczynającej temat. Z czasem okazalo sie, ze pojawia sie on tylko wtedy kiedy auto jest zimne. Nie mam pewnosci, czy chodzi o zimny silnik, czy zimne cos innego. Moge kilka razy uruchamiac auto na poczatku jazdy i komunikat bledu jest. A jak troche pojezdze i wylacza a potem wlacze silnik, to komunikatu bledu juz nie ma.
2. Brak możliwosci wyłączenia, ale też właczenia silnika. Ale uwaga, to następuje WYŁĄCZNIE kiedy chce sie wylaczyc lub właczyć silnik szybko i nie zawsze (ale dość często, np. w 50% przypadków). Tzn wyłaczam silnik, odczekuje 5 sekund i chcę go włączyć ponownie - nie da się. Przycisk nic nie robi. W drugą stronę to samo - włączę silnik i chce go wyłączyć po kilku sekundach - nie da się. Przycisk nie reaguje. Musze odczekać jakies 20 sekund minimum, żeby przycisk zaczął działać ponownie. I przy tym nie ma znaczenia czy auto bylo rozgrzane, czy nie.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Endrju »

No to nie źle. To co Teo do trzech razy sztuka?🤪
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Teo »

Mimo wszystko poki nie slysze w serwisie (to co slyszalem poprzednio przy skakaniu auta ) "pan musi sie przyzwyczaic i nauczyc jezdzic nowym autem", to jestem naprawde zadowolony i z auta i z obslugi. Ok, jest problem i go potwierdzają i zajmuja sie nim w ramach gwarancji. Nie byloby tak rozowo, gdyby auto nie jezdzilo, ale poki jezdzi, to naprawde jestem zadowolony. A dzis jeszcze kupilem sobie ten smietniczek do kieszeniw drzwiach i jestem super happy :)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Endrju »

O i to jest klient. Faktycznie w każdym aucie się coś znajdzie ale najważniejsze że jest się zadowolonym.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: piotrzet »

Audi można wyrwać teraz w fajnych rabatach. Na stronie całkiem sporo modeli zostało do odbioru na już u dealerów

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Błąd zapłonu ? Uruchamiania ?

Post autor: Teo »

No i coz, musialem oddac auto, poniewaz nowy sterownik po wymianie mial odcien obudowy, ktory mi nie pasowal. Firma ze zrozumieniem przyjela moją decyzję. Zrobilem to takze w zwiazku z pokladanymi we mnie oczekiwaniami przez czlonkow niniejszego forum. Ok, a tak na powaznie, to sterownik (? komputer) zostal wymieniony i nie ma juz komunikatu bledu :) Juz 3 miesiace po ozakupie mam dzialajace auto. Ale wciaz jetem autentycznie z niego zadowolony, nawet mimo tego problemu :)

ODPOWIEDZ