Pokrętło stylu jazdy nie trzyma ustawień ?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Pokrętło stylu jazdy nie trzyma ustawień ?

Post autor: Teo »

PEwnie gdzieś juz to musiało być, bo nie wierzę, że to tylko mój egzemplarz, ale nie potrafię znaleźć... Otóż zmieniam pokrętłem np. na EKO i jest EKO... Na wyświetlaczy kiedy DSG zmienia biegi to mam E1, E2, E3 itd.. Wyłaczam silnik i właczam i mam znowu standard, a na wyswietlaczu D1, D2, itd. Problem w tym, że pamiętam, że radą na to było uzywanie trybu "indyvidual", wiec go uzylem. Ustawilem sobie skrzynię na EKO... ale po wyłaczeniu silnika i włączeniu znowu widze D1, D2, itd... mimo, że pokrętło świeci się na "indywidual".
Jest to tym dziwniejsze, ze w trybie EKO (i tylko w tym trybie) na wyswietlaczu na zegarach pokazuje sięciągle ile auto pali /100 km. I mimo wyłaczenia i włączenia silnika (czy to na trybie EKO czy na trybie Indyvidual), widze wciaz ten pomiar spalania, jakby auto bylo w trybie EKO, ale biegi wciąż są D1, D2... O co tu chodzi ? Blad wyswietlania nazw biegow, czy skrzynia DSG nie da sie ustawic na danym trybie ?



Sponsor

Pokrętło stylu jazdy nie trzyma ustawień ?

Sponsor


Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Pokrętło stylu jazdy nie trzyma ustawień ?

Post autor: Grz_Bo »

U mnie tak samo. Nie testowałem jeszcze ustawień na indywidualnych, ale ze sport i eco po zgaszeniu auta pokrętło zostaje w tym trybie, a auto przełącza się na normal.

Oglądałem jakiś film na YT i tttm.

Pozdrawiam,
Grzegorz


Jaskokrakow
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Myślenice
Samochód: ateca FR 2,0 TSI 190 kM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pokrętło stylu jazdy nie trzyma ustawień ?

Post autor: Jaskokrakow »

w ATECA 2.0 DSG tak jest mam trzy lata i zawsze po postoju musze włączyć ten tryb na ktorym jechałem poprzednio- chodzi o eco , off road zimę - zawsze wraca do standard w serwisie powiedzieli że tak ma byc taki projekt

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Pokrętło stylu jazdy nie trzyma ustawień ?

Post autor: Grz_Bo »

Jaskokrakow pisze:w ATECA 2.0 DSG tak jest mam trzy lata i zawsze po postoju musze włączyć ten tryb na ktorym jechałem poprzednio- chodzi o eco , off road zimę - zawsze wraca do standard w serwisie powiedzieli że tak ma byc taki projekt
Wszystko ok, ale wtedy dioda na pokrętle zmiany powinna wracać również.

Tak już jest. Alkantara w Atece to teraz też kawałek szmaty a nie prawdziwy zamsz.

Pozdrawiam,
Grzegorz


Jaskokrakow
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Myślenice
Samochód: ateca FR 2,0 TSI 190 kM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pokrętło stylu jazdy nie trzyma ustawień ?

Post autor: Jaskokrakow »

z tym zamszem masz racje - żałuje ze normalnej welurowej nie wziąłem - totalna lipa

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Pokrętło stylu jazdy nie trzyma ustawień ?

Post autor: Grz_Bo »

Jaskokrakow pisze:z tym zamszem masz racje - żałuje ze normalnej welurowej nie wziąłem - totalna lipa
Ale welur to teraz właśnie szmata a nie welur. Ja mam tapicerkę "welurową" ale koło weluru to nawet nie leżało.

Pozdrawiam,
Grzegorz


Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Pokrętło stylu jazdy nie trzyma ustawień ?

Post autor: thecichy »

Wracając do tematu, który był już wcześniej poruszany na tym forum:
1. W ATK są: "Tryby jazdy" wybierane pokrętłem przy dźwigni zmiany biegów oraz "Tryby pracy skrzyni DSG" (E, D, S) i tylko w niektórych przypadkach są one od siebie zależne (tryb jazdy "Eco" -> tryb skrzyni E, tryb jazdy "Normal" -> tryb skrzyni D, tryb jazdy "Sport" -> tryb skrzyni S).
2. Tylko tryb jazdy "Individual" zapamiętuje się na pokrętle wyboru trybów jazdy do następnego manualnego rozruchu silnika, pozostałe tryby się nie zapamiętują i w ich przypadku samochód po ponownym manulanym rozruchu silnika uruchamia się w trybie "Normal". Tryb pracy skrzyni DSG natomiast nidgy się nie zapamiętuje po ponownym manulanym rozruchu silnika, niezależnie od ustawionego trybu jazdy.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Pokrętło stylu jazdy nie trzyma ustawień ?

Post autor: Teo »

thecichy pisze:
14 gru 2020, 12:06
Wracając do tematu, który był już wcześniej poruszany na tym forum:
1. W ATK są: "Tryby jazdy" wybierane pokrętłem przy dźwigni zmiany biegów oraz "Tryby pracy skrzyni DSG" (E, D, S) i tylko w niektórych przypadkach są one od siebie zależne (tryb jazdy "Eco" -> tryb skrzyni E, tryb jazdy "Normal" -> tryb skrzyni D, tryb jazdy "Sport" -> tryb skrzyni S).
2. Tylko tryb jazdy "Individual" zapamiętuje się na pokrętle wyboru trybów jazdy do następnego manualnego rozruchu silnika, pozostałe tryby się nie zapamiętują i w ich przypadku samochód po ponownym manulanym rozruchu silnika uruchamia się w trybie "Normal". Tryb pracy skrzyni DSG natomiast nidgy się nie zapamiętuje po ponownym manulanym rozruchu silnika, niezależnie od ustawionego trybu jazdy.
U mnie tryb EKO zapamietuje sie. Po wlaczeniu auta ponownie tryb EKO jest wybrany. Niestety bez skrzyni.Skrzynia ZAWSZE jest w trybie D po uruchomieniu silnika. Przeciez to jest glupie!

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pokrętło stylu jazdy nie trzyma ustawień ?

Post autor: Endrju »

Niestety tak było i tak jest, to znaczy że masz głupi samochód.🤪
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Pokrętło stylu jazdy nie trzyma ustawień ?

Post autor: Teo »

@Frodo, to juz zauwazylem. Ale to nie powinno byc potrzebne po prostu. To wydaje sie pierdołą do prostej poprawki. Chyba, ze nie jest z jakiegos powodu, ale to chcialbym uslyszec od VW dlaczego sie nie da. Bo to - nadal - glupie jest. Tak bardzo wszyscy chca byc EKO, ze system START/STOP jest wlaczany zawsze, niezaleznie od tego czy system byl wlaczony przed zgaszeniem silnika, a tu akurat trybu EKO dla skrzyni biegow wlaczyc sie nie da ? Czuje lekki dysonans ;)

ODPOWIEDZ