Pamiec kluczyka - kierowcy

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: vioox »

Dobra opanowałem to... ladnie zmienia ustawienia i kierowców i to przy otwieraniu samochodu z klamki...
1. otwierasz auto kluczykiem nr 1, kluczyk 2 trzymaj z daleka od auta.
2. Uruchomic zapłon
3. Na wyświetlaczu wybrać użytkownika nr 1
4. ustaw fotel (jeśli masz ustawienia pod cyfra 1 po prostu je przywróc przytrzymując przycisk 1)
5. wyłącz silnik, wyjdź z auta i je zarygluj dotykając klamki

Schowaj gdzieś zdala od auta kluczyk nr 1, weź kluczyk nr 2 otwórz auto i przeprowadź tą sama procedurę tylko po włączeniu zapłonu wybierz na infotainment 2 użytkownika... wybierz 2 program kluczyka, wylacz zaplon, wyjdz zamknij drzwi z klamki...
Idz po kluczyk nr 1 i spróbuj kluczyk nr 2 odstaw żebyś nie mial dwóch kluczyków przy sobie... miales użytkownika nr 2 wiec powinien i uzytkownik i fotel sie przestawić.. ..
Potem idz po kluczyk 2 i sprawdź czy działa powinno być ok u mnie działa...
O dziwo dzis z pania serwisu próbowaliśmy chyba z godzinę to zaprogramować... i nic dopiero natknolem się na opis jak ktoś robil to w Touranie...
I zadziałało.. żadnych gongów potwierdzających nie bylo jak to niby seat twierdzi ale działa...

A i opcje przyporządkuj kluczyk pojazdu automatycznie w opcjach użytkowników miałem wlaczone
Za ten post autor vioox otrzymał podziękowania (w sumie 2):
TomeL (15 sty 2021, 11:09) • Endrju (16 sty 2021, 13:59)
Ocena: 10.53%



Sponsor

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Sponsor


vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: vioox »

Tylko mnie jeszcze zastanawia czy to właściwy proces bo np jak pojadę gdzies z żoną i z jakichś przyczyn nie będę mógł kierować w drodze powrotnej ;) to jak ona na moim kluczyku wsiądzie i ustawi fotel pod siebie potem wylaczy zaplon i zamknie auto to czy nie zapisze swojego siedzenia na moim profilu !! Do sprawdzenia... a może procedura ktora opisałem jest jakimś półśrodkiem bo pani w serwisie mówiła mi podobnie ale włączała w to jeszcze przycisk SET po ustawieniu fotela ale to wtedy jest zwykle zapisanie fotela do pamięci....

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: Endrju »

To już sprawdzone mam żona powinna ustawić sobie fotel pod siebie ale nie zapisując go w pamięci i fotel będzie ustawiony pod nią aż nie wciśniesz swojej cyferki z boku fotela, jednak nie wiem jak jest po ustawieniu kluczyka z fotelem.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: vioox »

No i jest trochę lipa to co opisałem. To tak jakby pamiec ostatnich uatawien do kluczyka...
Np na moim kluczyku jak zona wlaczy sobie zaplon ustawi sobie swój program fotela... wylaczy zaplon zamknie...
To otwierając samochod następnym razem ustawienie jej fotela zostanie wczytane nie moje...
Oczywiście nacisnę przycisk pamięci i spowrotem zapamnieta mnie ale fajnie by było jak by zapamiętał mnie trwale ... no nic pojadę do serwisu aktywować funkcję seat connect to pogadam zeby mi to pokazali

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: Endrju »

Ok sale żona zapamiętała swoje ustawienia na Twoim kluczyku?
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: vioox »

Tak... wyzej opisany sposób to poprostu pamiętanie ostatnich ustawien do kluczyka.
Wystarczyło wlaczyc zaplon i znowu ustawic moj fotel aby następnym razem mnie pamiętał...

Chcial bym aby pamiec byla bardziej trudna do zmiany zeby wlasnie jak ktoś przypadkowo ci zmieni ustawienie fotela na twoim kluczy to zeby ci nie pamiętało tego ustawienia

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: Endrju »

No niestety ale jak gasisz silnik to jest piknięcie i to jest zapamiętanie ustawień a jak za ryglujesz drzwi to pika jeszcze raz potwierdzając ustawienia.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: Endrju »

Vioox dzięki za instrukcje, działa chociaż szkoda że jak ktoś przestawi fotel bez zapamiętania w pamięci robi to auto i faktycznie nie powraca do ustawień zapamiętanych w pamięci tak jak opidywaleś.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: vioox »

Endrju pisze:
16 sty 2021, 14:02
Vioox dzięki za instrukcje, działa chociaż szkoda że jak ktoś przestawi fotel bez zapamiętania w pamięci robi to auto i faktycznie nie powraca do ustawień zapamiętanych w pamięci tak jak opidywaleś.
Ale jak nie zapiszesz przestawionego fotela przyciskiem SET to program swoj bedziesz mogl następnym razem wywołać... i juz do zapamieta o ile włączysz zaplon...

Ale i tak wydaje mi się ze na to powinien być jakis inny patent i sposób zapisania...
Wydaje mi się ze opisany przezemnie sposób jest efektem zaznaczenia w ustawieniach użytkownika... "Przyporzadkuj kluczyk pojazdu automatycznie" to chyba tak ma działać ze kto ostatni jechal to pamieta automatycznie...

Przy czym babka z serwisu mówiła mi ze mam ta opcje automatycznego zapisu wyłączyć... tylko ze nie umiałem wtedy zapamiętać kluczyka tak jak mi to serwisanta tłumaczyła przez telefon...
W przyszłym tygodniu podjade do niej...
A tu instrukcja jaka dostalem od pani serwisant, niestety nie działa nie mam gongu po naciśnięciu przycisku otwierania na końcu...
"Przyporzadkowanie ustawien fotela do kluczyka (po otwarciu auta pilotem i otworzeniu drzwi, fotel i lusterka zewn. wystawia sie automatycznie do zaprogramowanego wczesniej ustawienia):
1. Wlaczyc zaplon.
2. Nacisnac przycisk SET.
3. Nacisnac przycisk (1/2/3), ktorego ustawienia chcemy przypisac do kluczyka, ustawic lusterka zewn.
4. Wyjac kluczyk ze stacyjki.
5. Po okolo 3 sekundach (lecz przed uplywem 10 sekund) nacisnac przycisk otwierania auta na pilocie.
6. Zapamietanie ustawienia potwierdzi gong."

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: Endrju »

To ten drugi nie działa u nas na bank. Bo tak robiłem i nie ma gongu przy zapisywaniu ustawień.

No to że jak naciśnie się set to logiczne że zapamięta te ustawienia ale powinno być tak że jak nie naciśniesz set to powinien po przestawieniu wracać do położenia które było zapisane przed przestawieniem, a tak nie jest. Auto samo zapamiętuje to przestawienie po wyłączeniu zapłonu potwierdzając to gongiem.
Mój syn ma Renault i jak ustawił sobie fotel i lusterka a ja wziąłem jego kluczyk przestawiłem fotel pod siebie i po niego pojechałem a on wracał to tylko zamknął auto i otworzył a fotel i lusterka ustawiały się pod niego.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ