Ateca nie przeszła przeglądu - światła

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca nie przeszła przeglądu - światła

Post autor: Teo »

JACA pisze:
16 mar 2021, 13:57
alfaone pisze:
15 mar 2021, 22:34
Kolejną rzeczą, której nie byłem świadom, to to że jeśli po pół roku od kupienia nowego auta będziesz miał stłuczkę i wymienią Ci jakąś część (dajmy na to reflektor), to po dwóch latach ta część straci gwarancję (mimo, że auto ma 4-5 lat gwarancji producenta i mimo, że część została wymieniona w ASO na oryginalną część zamienną). Ta osatnia rzecz to dla mnie pełen absurd... Jeżeli cześć jest wymieniana w ASO na oryginalny zamiennik, to nie powinna cały czas niejako 'potrzymywać' gwarancję producenta aż do momentu jej wygaśnięcia, ale to najwidoczniej tylko moja interpretacja...
W pierwszej chwili też wydawało mi się, że to absurd. Jednak w przypadku, który opisujesz (stłuczka) jest to zupełnie inna sytuacja i okoliczność niż gdyby ta część zepsuła się "sama z siebie" i była wymieniona gwarancyjnie. W tym przypadku jest dokonywana naprawa i po naprawie otrzymujesz gwarancję na naprawiane części.
Może ktoś wytłumaczy to lepiej, bo szczerze powiem dla mnie sprawy gwarancji, rękojmi są słabo zrozumiałe.
Nie JACA, to wlasnie jest absurd. Mialoby to sens, jesli czesc fabrycznie zamontowana w aucie byla jakąś specjalną częścią, np. o wydłużonym czasie eksploatacji. Jeśli jest zamontowana częśc oryginalna, identyczna, fabrycznie taka sama, to wręcz powinna mieć gwarancję 5 lat+ liczba miesięcy życia auta do stłuczki. Ale najlogiczniejsze, skoro auto jest przywracane do stanu oryginalnego, żeby całe auto mialo dokładnie taką gwarancję, jak stan oryginalny.

I powiem Wam wiecej - to jest absurd do kwadratu co opisał alfaone i ja bym sie o to "bił" gdyby mu nie wymienili. Dlaczego? Mial stluczkę, wymienił lampę w ASO. I teraz ASO ma nie uznawac jej 5 letniej gwarancji ? A jesliby wymienił ją nie w ASO, tylko kupil część w ASO i sam lampę wymienil, to przeciez ASO nawet nie mialoby wiedzy, ze lampa była wymieniana i byłaby 5 letnie gwarancja nadal.



Sponsor

Re: Ateca nie przeszła przeglądu - światła

Sponsor


geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Ateca nie przeszła przeglądu - światła

Post autor: geranium »

tomal218 pisze:
24 sty 2021, 20:34
nikt tu nie snuje teori spiskowych bo juz wiadomo ze lampa jest ok tyko cos diagnoscie nie pasuje a moze mu sie nie chcialo ustawic tego nie wie nikt a jak ktos nie ma co robic niech se pisze mi to nie przeszkadza ,, to dobra rzecz pogadac ,,nie wszyscy sa tacy bystrzy jak ty
i co powiesz teraz ?

widać jak ASo podeszło do przeglądu :lol:
moje zdanie - od razu zabudowali felerną lampę

PS. Szkoda tylko że @alfaone nie wkleił jakiegoś zdjęcia jak świeciły te lampy

patryk7133
Posty: 1077
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Ateca nie przeszła przeglądu - światła

Post autor: patryk7133 »

Miałem wymienianą lampę świateł przeciwmgielnych podobna usterka lampa świeciła za nisko stwierdzili, że w środku wkład z diodami odkleił się od obudowy samoistnie wymienione na gwarancji i nikt nie mówił, że na tę lampę mam tylko 2 lata gwarancji.

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 919
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Ateca nie przeszła przeglądu - światła

Post autor: tomal218 »

geranium pisze:
16 mar 2021, 17:23
tomal218 pisze:
24 sty 2021, 20:34
nikt tu nie snuje teori spiskowych bo juz wiadomo ze lampa jest ok tyko cos diagnoscie nie pasuje a moze mu sie nie chcialo ustawic tego nie wie nikt a jak ktos nie ma co robic niech se pisze mi to nie przeszkadza ,, to dobra rzecz pogadac ,,nie wszyscy sa tacy bystrzy jak ty
i co powiesz teraz ?

widać jak ASo podeszło do przeglądu :lol:
moje zdanie - od razu zabudowali felerną lampę

PS. Szkoda tylko że @alfaone nie wkleił jakiegoś zdjęcia jak świeciły te lampy
a co ci mam powiedzieć ? ....życie
oso soplón !!! :lol:

ODPOWIEDZ