Podgrzewana przednia szyba w FL - blokada GPS ?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Podgrzewana przednia szyba w FL - blokada GPS ?

Post autor: Teo »

Tak JACA, to dobry pomysl i taki jest plan. Przypadkiem sprawdzilem jeszcze jedno - zostawilem na chwile telefon na fotelupasazera i patrze... zestawilo sie polaczenie GPS... no to biore pod szybe przednia - znowu brak GSP...



Sponsor

Re: Podgrzewana przednia szyba w FL - blokada GPS ?

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Podgrzewana przednia szyba w FL - blokada GPS ?

Post autor: Misiek »

Teo pisze:
22 lut 2021, 22:52
Tak JACA, to dobry pomysl i taki jest plan. Przypadkiem sprawdzilem jeszcze jedno - zostawilem na chwile telefon na fotelupasazera i patrze... zestawilo sie polaczenie GPS... no to biore pod szybe przednia - znowu brak GSP...
Czyli, że ewidentnie w jakiegoś nieznanego powodu szyba bardziej blokuje sygnał niż blaszany dach. Dziwne to, ale jak widać tak to działa - ten sam telefon i dwa różne "tłumiki". Tak jak radzą inni - bez wizyty u jakiegoś dealera i sprawdzenie na innych szybach nie wyjaśni Twojego problemu. Nie wiem, czy to w ogóle możliwe, ale niewykluczone, że jednak w Twojej szybie coś się stało i ma awarię, że aż tak blokuje.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Podgrzewana przednia szyba w FL - blokada GPS ?

Post autor: Teo »

W salonie jeszcze nie bylem, bo czekam na termin w zw. z inna sprawą, ale sprawdzilem kolejne miejsce: mniej wiecej na lewej kratce nawiewu i o dziwo tu GPS dziala, ale czasem sygnal gubi (mam wrazenie ze przy fatalnej pogodzie).

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Podgrzewana przednia szyba w FL - blokada GPS ?

Post autor: Misiek »

Teo pisze:
02 mar 2021, 18:38
W salonie jeszcze nie bylem, bo czekam na termin w zw. z inna sprawą, ale sprawdzilem kolejne miejsce: mniej wiecej na lewej kratce nawiewu i o dziwo tu GPS dziala, ale czasem sygnal gubi (mam wrazenie ze przy fatalnej pogodzie).
Właśnie w obu tematach wcześniej pisałem : lewa kratka nawiewu = może łapać sygnał z boku samochodu, z pominięciem blokującej go szyby; gubi sygnał = straty, ograniczenie sygnału po przejściu przez gęste chmury, padający śnieg lub intensywny deszcz (to wszystko woda, a ona bardzo tłumi) mogą blokować sygnał, tak jak u nas wiele lat temu możliwość odbioru TV z satelity, bo to w zasadzie podobna częstotliwość, a właśnie wysokie częstotliwości są najbardziej podatne na tłumienie i zakłócenia. Dlatego właśnie niskie częstotliwości z subwoofera samochodowego lub koncertu plenerowego słychać z daleka (charakterystyczne łup, łup, bum, bum, a samochodu nawet jeszcze nie widać, a już słychać), a średnie, a tym bardziej wysokie są prawie niesłyszalne już z kilku metrów.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Podgrzewana przednia szyba w FL - blokada GPS ?

Post autor: Teo »

Sprawdzone na innej Atece z podgrzewaną szybą - ten sam problem z moim telefonem. Wiec to ogolna cecha Ateki, a nie mojego egzemplarza auta, ze te konkretne telefony nie radza sobie z folią grzejącą.

ODPOWIEDZ