Piszczenie przy skręcaniu

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
arbal
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2018, 12:16
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Ateca 1.5 TSI Style
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Piszczenie przy skręcaniu

Post autor: arbal »

Ateca 1.5 150km rocnzik jesień 2018, przejchane około 22000km, samochód garażowany.
Są dwa problemy:
1. Piszczą hamulce >> opisałem to w osobnym poście zbiorczym z tym problemem
2. Metaliczne piszczenie przy skręcaniu w lewo i prawo

ASO potwierdziło moje uwagi, zauważyli to samo.
Co więcej chcieli wymienić problematyczne elementy, ale centrala SEAT zakazuje
Odpowiedź ASO na drugi problem.
Piszczenie przy skręcaniu. Zgodnie z technologia producenta nie mamy wykonywać napraw, ponieważ jest to dźwięk dobiegający z zewnętrznych osłon falistych (po stronie koła), które dotykają się podczas manewrowania. Żebra dotykają się naprzemiennie i podczas dużej wilgotności powietrza może dobiegać z nich taki dźwięk. U Pana w aucie profilaktycznie oczyściliśmy gumowe elementy z wody i piasku.


Czy ktoś z Was ma podobny problem?

Jak to "ugryźć"?
Jak to jest możliwe że mam teraz jeździć 2 letnim samochodem z przebiegiem 22tys km który piszczy?
Ludzie się pytają "Stary co Ci tak piszczy? To nowy samochód?", a marce SEAT nie zależy na dobrej opinii?
Trochę jestem w szoku i nie mogę się z tym pogodzić...
5 lat gwarancji... miałem 3 skody i nigdy ASO nie miało problemów z czymś takim....



Sponsor

Piszczenie przy skręcaniu

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Piszczenie przy skręcaniu

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
17 mar 2021, 10:29
Te "zewnętrzne osłony faliste" ;) są w praktycznie każdym aucie z napędem na przód (w tym AWD) (pomijam nieliczne dziwolągi). Więc jeśli z tym jest problem to potrzeba lepszej gumy i/lub jej kształtu. Jeśli wymienią na to samo to problem wróci po podobnym przebiegu/ czasie. dziadostwo!
A może tak jak z klockami hamulcowymi na tył zmiana na innego producenta, jeżeli istnieje, by pomogła ? Poza tym nie przypominam sobie żeby inni użytkownicy się na to skarżyli, to jakby pierwszy przypadek.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

arbal
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2018, 12:16
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Ateca 1.5 TSI Style
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Piszczenie przy skręcaniu

Post autor: arbal »

Przypadek nie jest pierwszy, bo ASO od razu znalazło TP w systemie z informacją od centrali "znamy problem - nic nie robić".
Więc ASO nic nie robi - musi się Pan przyzwyczaić "ten typ tak ma"
W tym problem....

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Piszczenie przy skręcaniu

Post autor: patryk7133 »

Miałem ten problem co prawda u mnie nie piszczało tylko dźwięk był podobny do przeskakującej plastikowej zębatki nasilało się to gdy padał deszcz i gdy było mokro zgłaszałem to po przejechaniu pierwszych 2tys km nie naprawili problem znikł sam po przejechaniu około 25tys km

arbal
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2018, 12:16
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Ateca 1.5 TSI Style
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Piszczenie przy skręcaniu

Post autor: arbal »

Dostałem odpowiedź z "centrali" Seat w Polsce:
Obrazek
...
Czyli generalnie to ma piszczeć... Szkoda, że nie było takiej informacji przy zakupie...
Na logikę, jeśli coś o siebie trze, to się kiedyś przetrze? :)
Nieprawdą tutaj jest, iż piski sa podczas maksymalnego skręcania bone występują nawet przy delikatej zmianie pasa
ruchu....

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Piszczenie przy skręcaniu

Post autor: reality »

U mnie tez to jest od przebiegu 20 tysięcy km się pojawiło (teraz mam 33 tysiące przebiegu - auto z 2018 roku FR 4x4 benzyna 2.0. Ale u mnie to jest tylko gdy jest ciepła pogoda, jak pada albo podczas zimy to tego nie ma...
Przeglad ostatni mi wypadł w listopadzie - było mokro i zimno wiec nie mogłem sie poskarżyć bo było wyedy cicho...

norbee
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2020, 10:56
Samochód: Seat Ateca 2.0 XC TSI 4x4 190km
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Piszczenie przy skręcaniu

Post autor: norbee »

Mam ten sam objaw Ateca 2019 2.0 4x4. Jak dla mnie dzwięk dochodzi z przekładni kierowniczej, tu jest elektryczna. Podobny przypadek miałem kiedyś w Traficu to wymieniali przekładnie. Dziś jade na serwis zobaczymy co powiedzą.
Za ten post autor norbee otrzymał podziękowanie:
arbal (29 lip 2021, 10:08)
Ocena: 5.26%

Online
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Piszczenie przy skręcaniu

Post autor: sailor 88 »

norbee pisze:
29 lip 2021, 9:26
Mam ten sam objaw Ateca 2019 2.0 4x4. Jak dla mnie dzwięk dochodzi z przekładni kierowniczej, tu jest elektryczna. Podobny przypadek miałem kiedyś w Traficu to wymieniali przekładnie. Dziś jade na serwis zobaczymy co powiedzą.
Najpierw należy ustalić co jest źródłem dźwięku...jeżeli są to gumowe osłony przegubów, dźwięk będzie się wydobywał cały czas podczas jazdy po okręgu (nawet bez kręcenia kierownicą), więc należy udać się na jakiś plac i zweryfikować czy tak jest. Jeżeli natomiast dźwięk będzie się pojawiał przy kręceniu kierownicą, nawet na postoju, źródłem dźwięku musi być coś innego... W moim przypadku była to przekładnia kierownicza, która wydawała takie dźwięki na ciepło, po jej nagrzaniu się od pracującego silnika, co zimą pojawiało się po przejechaniu ok 50 km. Serwis początkowo nie reagował na zgłoszenia, więc wybrałem upalny dzień i po godzinnej jeździe miejskiej zaprosiłem kierownika serwisu na przejażdżkę...już po stu metrach przejechanych po placu, auto zostało zabrane do serwisu, a po godzinie diagnoza: przekładnia kierownicza do wymiany, więc umówiono termin naprawy po sprowadzeniu części (dwa tygodnie, sprowadzano z magazynu centralnego z Niemiec). Wymiany dokonano w ciągu jednego dnia. Od roku idealna cisza, a wcześniej na rondzie pasażerowie patrzyli na mnie ze zdziwieniem...a nawet strachem ;)
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Rador83
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2021, 13:04
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI DSG 4Drive Xperience 2020
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Piszczenie przy skręcaniu

Post autor: Rador83 »

Cześć,

U mnie hałas pojawia się przy pełnym skręcie bez znaczenia czy jest to skręt w lewo czy prawo. Pojawia się takie jakby "huczenie". Auto ma przebieg niecałe 9kkm. Nie wiem czy huczało od początku, słychać to przy wyciszonym radio. Jutro jestem umówiony na "diagnostykę" w ASO :D
Za ten post autor Rador83 otrzymał podziękowanie:
arbal (29 gru 2021, 10:32)
Ocena: 5.26%

arbal
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2018, 12:16
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Ateca 1.5 TSI Style
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Piszczenie przy skręcaniu

Post autor: arbal »

Daj znać co stwierdzą ;)

U mnie kolejny sezon zimowy, 30tys km na liczniku, piszczy straszliwie nawet przy delikatnym skręcaniu, hamulce piszczą, samochód garażowany... Im zimniej na dworzu tym gorzej to wygląda...

ASO i importer twierdzi, że to normalne i tak ma być.
Szkoda, że jak kupowałem to handlowiec nie informował o takim efekcie :)

ODPOWIEDZ