Ciśnienie w oponach

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ciśnienie w oponach

Post autor: dario37 »

Ja obnizyłem ciśnienie do 2.2.W tej chwili jezdze głównie lokalnie i jeśli chodzi o komfort toczenia to jest ok.


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: Ciśnienie w oponach

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Ciśnienie w oponach

Post autor: Janisz »

To ja może napisze coś dziwnego. Podwyższyłem ciśnienie z 2.4 na 2.6 i jeździ mi się bardziej komfortowo. Sam byłem w szoku. Różnica w odczuciach zapewne spowodowana jest zmianą opon na zimowe (Hankook Winter i*cept evo2 W320).
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ciśnienie w oponach

Post autor: fuelcare »

Janisz pisze:
17 gru 2017, 18:21
To ja może napisze coś dziwnego. Podwyższyłem ciśnienie z 2.4 na 2.6 i jeździ mi się bardziej komfortowo. Sam byłem w szoku. Różnica w odczuciach zapewne spowodowana jest zmianą opon na zimowe (Hankook Winter i*cept evo2 W320).
o to takie same opony jak moje. ja nawalilem te samo cisnienie i tez nie poczulem jakiegos dyskomfortu wzgledem 2.4

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Ciśnienie w oponach

Post autor: reality »

To dobry temat - akurat dla mnie w chwili obecnej :-) - dziś przyjdzie moja nowa opona zamiast tej rozerwanej..., więc akurat wyrównam sobie ciśnienie kół już na wiosenną/letnią aurę (dziś w Łodzi jest prawie plus 10 stopni ciepła)... mam na aucie letnie opony Bridgestone 225/50R18 (Ateca FR 2.0 benzyna - na takich to auto kupiłem) - mówię więc o ciśnieniu w oponach letnich - które utrzymam już na całe lato. wg mnie patrząc na tabliczkę znamionową wychodzi, że powinno być latem dla średniego obciążenia auta ciśnienie 2,4 przód i tył (przy max obciążeniu - zdaniem producenta ma być zaś ciśnienie aż 2,7). W moich poprzednich autach (choćby Ford C-Max czy Subaru XV) nie było podanych aż takich różnic co do ciśnienia na nalepce umieszczonej na słupku auta...
W instrukcji obsługi mojej obecnej Ateci (wreszcie ją dostałem...) natomiast co do ciśnienia kół piszą jedynie: "wartości dla opon zimowych są o 0,2 bar wyższe niż dla opon letnich"... jest to na ostatnich jej stronach... Chyba, że ktoś znalazł cos więcej - to poproszę o numer strony...

1.szczerze mówiąc zawsze myślałem że ciśnienie w oponach na zimę jeśli już to winno być nieco niższe, a nie wyższe niż latem aby zimą była lepsza przyczepność... dobrze myślę?
2.czy na tej nalepce są ciśnienia sugerowane czy ciśnienia maksymalne dla danego obciążenia auta?
3.co oznacza ten wykrzyknik na nalepce dot. ciśnienia - umieszczonej na słupku - chodzi o środkowe dane (jeśli tu chodzi właśnie o to kwestię zima/lato to czemu jest on tylko przy tych danych środkowych - czy zimą nie można jeździć w 5 osób i full bagażu)?

Myślę o napompowaniu dziś kół przód i tył na 2,5 i tak zostawić je już też na lato (podróżuję głównie w 2 osoby dorosłe z małym 5 letnim dzieckiem i średnim bagażem) - myślicie że OK tak będzie (chodzi o bezpieczeństwo, komfort, spalanie)?

Jeszcze jedno - z salonu wyjechałem zaś zimą na ciśnieniu 2,1 (opony letnie)... Według mnie i według tej nalepki na słupku powinno być zimą właśnie ciśnienie co najmniej około 2,4 (a nie więcej jak pisze instrukcja i nie znów tak mało jak mi dali w salonie)... Czyżby salon się pomylił a w instrukcji był błąd?

KOLEDZY - PILNIE PROSZĘ O OPINIĘ...
Dzięki z góry... Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2018, 17:29 przez reality, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ciśnienie w oponach

Post autor: Endrju »

Ja latem miałem 2.4 i było chyba najbardziej komfortowo, przynajmniej moim zdaniem.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Ciśnienie w oponach

Post autor: reality »

Endrju pisze:
09 mar 2018, 14:20
Ja latem miałem 2.4 i było chyba najbardziej komfortowo, przynajmniej moim zdaniem.
...i na zimę opuszczałeś ciśnienie tylko o 0,1?
A co myślisz o tym wykrzykniku na nalepce i kwestii wyższego ciśnienia latem niż zimą wg instrukcji?

(niechcąco zgłosiłem twój post do oceny - kliknąłem omyłkowo palcem nie w tą ikonkę - przepraszam)...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ciśnienie w oponach

Post autor: Endrju »

Tak mi napompowali w ASO i powiedzieli żebym sobie sprawdził czy komfort mi będzie odpowiadał. Jeśli nie to miałem sobie podpompowac albo upuscic. Według ich procedur na zimę powinno być od 2.2 do 2.5.
A o jaki wykrzyknik chodzi?
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Ciśnienie w oponach

Post autor: reality »

Endrju pisze:
09 mar 2018, 14:43
Tak mi napompowali w ASO i powiedzieli żebym sobie sprawdził czy komfort mi będzie odpowiadał. Jeśli nie to miałem sobie podpompowac albo upuscic. Według ich procedur na zimę powinno być od 2.2 do 2.5.
A o jaki wykrzyknik chodzi?
...o ten na nalepce na słupku drzwiowym z ciśnieniami - looknij na fotkę wklejona na górze tego tematu (vel moja wypowiedź około 3 posty wyżej) - ten wykrzyknik jest tylko przy jednym wskazaniu...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ciśnienie w oponach

Post autor: Endrju »

https://ibb.co/msp6Uv
Jeśli mówimy o tej literę i przy środkowym wpisie to jest to odnośnik do instrukcji.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Michalw79
Posty: 293
Rejestracja: 09 kwie 2017, 22:46
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150 KM
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ciśnienie w oponach

Post autor: Michalw79 »

Ja mam na lato jak i zimę po 2.4 i uważam że jest ok.
Seat Ateca 1.4 TSI Xcellence Nevada White.

ODPOWIEDZ