Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: zinger »

Panowie, szybkie pytanko. 1700zl za komplet tarcz i klockow na przod i tyl (ATE, Brembo) z wymiana to przyzwoita cena czy naciagana?



Sponsor

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Sponsor


Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: TomeL »

Wg mnie całkiem dobra cena jak za części z wymianą.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: sailor 88 »

Jeżeli w ASO, to cena jak najbardziej przystępna. Osobiście brałbym ATE, bo zwykłe Brembo są poniżej przeciętnej...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

sylwek
Posty: 11
Rejestracja: 05 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca Xcellence 1,4 Eco TSI S&S man Magic schwartz
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: sylwek »

Witam. Wymieniałem własnoręcznie tarcze hamulcowe i klocki tył i przód . Serwis już w lutym ub.r. proponował wymianę za ok. 3000 PLN. Po pomiarach zdecydowałem się na użytkowanie jeszcze przez pół roku, do końca lipca Z przodu zakupiłem tarcze i klocki Ferodo z tyłu natomiast ATE. Tarcze i klocki Ferodo znałem z zastosowania w busie więc zdecydowałem się na nie. W ich katalogu brak był odpowiednich tarcz na tył więc kupiłem ATE. Po pół roku użytkowania przód bez zastrzeżeń a tył podobnie jak na poprzednich, w trakcie zimy pojawiły się rysy i "obwódki" klocków, które przylegają do tarcz na postoju przy hamulcu ręcznym. Nie wygląda to fajnie ale ze względu na pochyłość mojego parkingu nie mogę pozostawić auta tylko "na biegu". Koszt części wyniósł ok.1100 PLN. Pozdrawiam

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: mczelny2401 »

Na tych za 3tyś też miał byś odbite klocki ;) W lecie wszystko zniknie 8-)

bartoleqq
Posty: 41
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:01
Samochód: tiguan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: bartoleqq »


sylwek pisze:Witam. Wymieniałem własnoręcznie tarcze hamulcowe i klocki tył i przód . Serwis już w lutym ub.r. proponował wymianę za ok. 3000 PLN. Po pomiarach zdecydowałem się na użytkowanie jeszcze przez pół roku, do końca lipca Z przodu zakupiłem tarcze i klocki Ferodo z tyłu natomiast ATE. ...
Pytanko, też jestem po samodzielnej wymianie przodu, ale jak podszedłeś do wymiany z tyłu? Czym cofnełeś tłoczek?
Obd11 czy jakieś inne rozwiązanie?
I jeszcze jeszcze jedno pytanko z tyłem. Jaki tam jest klucz do tego? Widzę jakiś inbus i jakąś gwiazdkę? Znasz może ich oznaczenie, bo przód to standard, ale tył mnie trochę odrzucił przez problemy.

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: michal 76 »

bartoleqq pisze:
30 sty 2023, 12:06
sylwek pisze:Witam. Wymieniałem własnoręcznie tarcze hamulcowe i klocki tył i przód . Serwis już w lutym ub.r. proponował wymianę za ok. 3000 PLN. Po pomiarach zdecydowałem się na użytkowanie jeszcze przez pół roku, do końca lipca Z przodu zakupiłem tarcze i klocki Ferodo z tyłu natomiast ATE. ...
Pytanko, też jestem po samodzielnej wymianie przodu, ale jak podszedłeś do wymiany z tyłu? Czym cofnełeś tłoczek?
Obd11 czy jakieś inne rozwiązanie?
I jeszcze jeszcze jedno pytanko z tyłem. Jaki tam jest klucz do tego? Widzę jakiś inbus i jakąś gwiazdkę? Znasz może ich oznaczenie, bo przód to standard, ale tył mnie trochę odrzucił przez problemy.
ODB 11

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: patryk7133 »

sylwek pisze:
29 sty 2023, 22:01
Witam. Wymieniałem własnoręcznie tarcze hamulcowe i klocki tył i przód . Serwis już w lutym ub.r. proponował wymianę za ok. 3000 PLN. Po pomiarach zdecydowałem się na użytkowanie jeszcze przez pół roku, do końca lipca Z przodu zakupiłem tarcze i klocki Ferodo z tyłu natomiast ATE. Tarcze i klocki Ferodo znałem z zastosowania w busie więc zdecydowałem się na nie. W ich katalogu brak był odpowiednich tarcz na tył więc kupiłem ATE. Po pół roku użytkowania przód bez zastrzeżeń a tył podobnie jak na poprzednich, w trakcie zimy pojawiły się rysy i "obwódki" klocków, które przylegają do tarcz na postoju przy hamulcu ręcznym. Nie wygląda to fajnie ale ze względu na pochyłość mojego parkingu nie mogę pozostawić auta tylko "na biegu". Koszt części wyniósł ok.1100 PLN. Pozdrawiam
Też wymieniałem tylne klocki na ATE i nie ma śladów odbitych klocków na tarczach, tak jak to miałem na oryginalnych teraz tarcze się świecą i nie rysują jak poprzednio na dzień dzisiejszy przejechałem na nowych klockach 45 KKM i prawie nie ma śladów zużycia klocków co prawda jest mały rant na tarczach, ale jeszcze daleko im do wymiany myślę, że gdybym nadal miał klocki o jakości tych fabrycznie montowanych, to pewnie tarcze musiałbym już dawno wymienić.

Tomektr
Posty: 99
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: Tomektr »

Klucz to typ Spline jak się nie mylę to rozmiar M14. Dostaniesz w Leroy Merlin za około 20zł.

bartoleqq
Posty: 41
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:01
Samochód: tiguan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: bartoleqq »

Tomektr pisze:Klucz to typ Spline jak się nie mylę to rozmiar M14. Dostaniesz w Leroy Merlin za około 20zł.
Dziękuję bardzo.

ODPOWIEDZ