Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
bartoleqq
Posty: 41
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:01
Samochód: tiguan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: bartoleqq »

Z tego co pamiętam, to ASO twierdziło że za delikatnie hamuje i stąd rdza. Że za zadko jeżdzę i tarcze sie nie doczyszczają. Ale ja je prawie codziennie użytkuje i dlaczego jednostronna to nie potrafili powiedzieć (?!?). Mówili że takie mają wytyczne od centrali (nie wiem ile w tym prawdy) i proponowali płatną wymianę. Nie zgodziłem sie. Odwołałem się do BOK VW, ale to nic nie dało, bo opinia serwisu jest dla nich ostateczna i wiążąca ( podobno skontaktowali się z moim serwisem, który potwierdzil swoje stanowisko i odrzucil wadę materiałową) . Wychodzi więc, że nie ma drogi odwołania, bo sędzią w sprawie jest serwis, z którego opinią się nie zgodziłem. Nie chciało mi się już jeżdżic po rzeczoznawcach i wchodzić w koszty, zamieniłem sam komplet przód, skoro to element eksploatacyjny. A i przy okazji zmieniłem też serwis ASO, bo mam wybór w moim mieście.

Nawet miałem teorie spiskową i się zastanawiałem, czy mi pół roku wczesniej te środkowe klocki przypadkiem nie podmienili na jakieś zużyte przy okazji wymiany oleju, aby za pół roku przyjechać na płatna wymianę....ale to tylko teoria, nie poparta dowodami. Bo inaczej nie potrafie wytłumaczyć tak nierównomiernie zardzewialych tarcz, skoro podobno uklad hamulcowy jest sprawny.
Za ten post autor bartoleqq otrzymał podziękowanie:
Misiek (09 lut 2023, 9:26)
Ocena: 5.26%



Sponsor

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Sponsor


Misiek
Posty: 2428
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 741 razy
Otrzymał podziękowań: 1192 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: Misiek »

bartoleqq pisze:
09 lut 2023, 9:18
...
Nawet miałem teorie spiskową i się zastanawiałem, czy mi pół roku wczesniej te środkowe klocki przypadkiem nie podmienili na jakieś zużyte przy okazji wymiany oleju, aby za pół roku przyjechać na płatna wymianę....ale to tylko teoria, nie poparta dowodami. Bo inaczej nie potrafie wytłumaczyć tak nierównomiernie zardzewialych tarcz, skoro podobno uklad hamulcowy jest sprawny.
Kiedyś, w czasach kiedy podmienianie części z lepszych na gorsze w serwisach było nagminne, to tata w kolejnych swoich samochodach wszystkie elementy, szczególnie pod maską, oznaczał kropką z farby nietypowego koloru, tak żeby serwis jej nie miał i wtedy już podmienić nie było tak łatwo, bo od razu, na pierwszy rzut oka, było widać gdzie nie ma kropki.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

sylwek
Posty: 11
Rejestracja: 05 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca Xcellence 1,4 Eco TSI S&S man Magic schwartz
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: sylwek »

Witam. Może to nie była "podmiana" klocków tylko zamiana ze strony lewej na prawą :) Miałem taką sytuację, że po sprawdzeniu klocków przy okazji wymiany oleju zamieniono mi stronami koła. Zaniepokoił mnie dziwny odgłos podczas jazdy głośniejszy niż zwykle. Po zlokalizowaniu przyczyny koła z niewłaściwymi kierunkami bieżnika wróciły na swoje miejsce co oczywiście zrobiłem sam. Ludzie nawet w serwisie są omylni. Pozdrawiam

bartoleqq
Posty: 41
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:01
Samochód: tiguan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: bartoleqq »


sylwek pisze:Witam. Może to nie była "podmiana" klocków tylko zamiana ze strony lewej na prawą :)
Tak się nie da, w prawym kole jeden klocek ma czujnik zużycia i nie ma opcji aby przewodu starczyło do złączki :-)


Tomektr
Posty: 99
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych w ASO.

Post autor: Tomektr »

bartoleqq pisze:
10 lut 2023, 9:58
sylwek pisze:Witam. Może to nie była "podmiana" klocków tylko zamiana ze strony lewej na prawą :)
Tak się nie da, w prawym kole jeden klocek ma czujnik zużycia i nie ma opcji aby przewodu starczyło do złączki :-)
Da się bo ten czujnik możesz przekładać miedzy klockami. Klocki sa uniwersalne, nie ma lewy prawy

ODPOWIEDZ