Licznik mi się co jakiś czas resetuje

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Licznik mi się co jakiś czas resetuje

Post autor: VVojteck »

mczelny2401 pisze:Tak dokładnie :)
Kurka, nigdy tego nie robiłem w żadnym aucie. A ostatnie miało 10 lat i oryginalny aku.

Zgłosiłbym to na gwarancji albo wymienił na własną rękę.



Sponsor

Re: Licznik mi się co jakiś czas resetuje

Sponsor


Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Licznik mi się co jakiś czas resetuje

Post autor: Rafiner »

Potwierdzam. Słaby aku. Miałem to samo. Auto nie miało roku i zresetowało przy tankowaniu. Potem za jakiś czas cofniecie zegarka itp. Przez jakiś czas jeździłem z odłączonym inteligentnym ładowaniem i nie zresetowało przez ten czas. Podłączyłem przed wakacjami bo dużo jeździłem. Zakupiłem dobrą ładowarkę i będę doładowywał bez odpinania albo znowu odepne inteligentne ładowanie. Jeżdżę mało, do pracy 6km, wyłączam S/S.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Licznik mi się co jakiś czas resetuje

Post autor: VVojteck »

Rafiner pisze:Potwierdzam. Słaby aku. Miałem to samo. Auto nie miało roku i zresetowało przy tankowaniu. Potem za jakiś czas cofniecie zegarka itp. Przez jakiś czas jeździłem z odłączonym inteligentnym ładowaniem i nie zresetowało przez ten czas. Podłączyłem przed wakacjami bo dużo jeździłem. Zakupiłem dobrą ładowarkę i będę doładowywał bez odpinania albo znowu odepne inteligentne ładowanie. Jeżdżę mało, do pracy 6km, wyłączam S/S.
Zgłoszę na serwisie w takim razie, ale nie jestem przekonany. Po raz pierwszy problem zauważyłem w okresie, kiedy jeździłem wyłącznie dłuższe odcinki jednorazowe przez parę dni (co najmniej 40 km przez 2 dni z rzędu, wcześniej kilkaset km).

Podejrzewam raczej coś z softem prawdę mówiąc. Na brytyjskim forum podobny wątek: https://www.atecaforums.co.uk/viewtopic.php?t=3790

Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Licznik mi się co jakiś czas resetuje

Post autor: Rafiner »

Mi też pierwszy restart zrobił się jak wróciłem z trasy. Niby zrobiłem tego dnia 350 km, a na koniec zrestartował się. To był grudzień, wcześniej krótkie jazdy i niskie temperatury.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

xoy
Posty: 62
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:14
Samochód: BMW X1 (U11) 23i
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Licznik mi się co jakiś czas resetuje

Post autor: xoy »

Też tego doświadczyłem (ATK FR 2.0 preFL), i nie potrafię powiązać tego zjawiska z żadną powtarzającą się okolicznością. Słaby aku jako przyczyna mi tutaj nie pasuje, bo reset licznika następował również wiosną po kilku dłuższych trasach (+350 km) zakończonych przejazdem 700 km autostradą, jak i zimą po jeździe w miejskich korkach.

Gdyby to był słaby aku, to jak rozumiem w schemacie: (1) start (2) wyjazd do sklepu (3) powrót (4) start, to przy uruchumieniu silnika na drugi dzień licznik również powinien być skasowany, względnie ATK po kilku powtórkach takich krótkich przejazdów w mieście w ogóle nie powinna odpalić ze względu na obciążenie krótką trasą słabego już niby aku...

Również stawiam na błąd softu, których ATKa ma przecież kilka... (migający na autostradach prawy blindspot, resetujący się niekiedy full-link, beatsy grające losowo raz ciszej, raz głośniej), a z tego co widzę na forum, to FL ma ich jeszcze więcej.

@VVojteck daj znać co powie serwis, bo może to jednak aku albo coś innego niż soft

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Licznik mi się co jakiś czas resetuje

Post autor: geranium »

im dłuższa trasa tym "mniejsze" ładowanie akumulatora jak by to nie brzmiało z uwagi na inteligente ładowanie i rekuperację.. a nie tak jak w starych autach

co do prawego martwego pola to inne auta mają tak samo, włącza mi się przy "wysokich" osłonach akustycznych.

Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Licznik mi się co jakiś czas resetuje

Post autor: Rafiner »

Padło pytanie, dałem odpowiedź. Jak uważacie, że wiecie lepiej to nie pytajcie. Ja nie mam żadnych błędów w sofcie. Od pół roku nie mam problemów, bo najpierw jeździłem na odpiętym inteligentnym ładowaniu, a od czerwca do teraz jest ciepło. Przyjdą chłody i pewnie znowu się zacznie. Dla mnie inteligentne ładowanie to qpa, bo mało hamuje więc alternator nie ładuje.
Poczytajcie jak działa inteligentne ładowanie, kiedy doładowuje aku, a kiedy nie. Paranoja.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 349
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Licznik mi się co jakiś czas resetuje

Post autor: Eleonor »

Dokładnie tak jest ...
Jak się jedzie w długą trasę to z ładowaniem jest cieńko.
Najlepiej i najmocniej bo nawet powyżej 14V ładuje gdy się puszcza gaz lub hamuje ..
Ja zrobiłem sobie pod maską wyglądającą jak oryginalna instalacja małą kostkę-gniazdko w którą wpinam ładowanie :
I ładuję sobie raz w tygodniu :)
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Licznik mi się co jakiś czas resetuje

Post autor: VVojteck »

Rafiner pisze:Padło pytanie, dałem odpowiedź. Jak uważacie, że wiecie lepiej to nie pytajcie. Ja nie mam żadnych błędów w sofcie. Od pół roku nie mam problemów, bo najpierw jeździłem na odpiętym inteligentnym ładowaniu, a od czerwca do teraz jest ciepło. Przyjdą chłody i pewnie znowu się zacznie. Dla mnie inteligentne ładowanie to qpa, bo mało hamuje więc alternator nie ładuje.
Poczytajcie jak działa inteligentne ładowanie, kiedy doładowuje aku, a kiedy nie. Paranoja.

Dziękuję za odpowiedź, ale potrzebuję również przestrzeni na polemikę.

Twoje uwagi są cenne, ale niekoniecznie rozstrzygające - pierwszy reset zdarzył mi się po niemal 8 miesiącach, drugi - po 1,5. Przerwa 6 miesięcy może więc być przypadkowa. Błędy w sofcie niekoniecznie objawiają się spektakularnie, więc trudno mi też całkowicie pozbyć się podejrzeń w tym obszarze.

Na dodatek oba przypadki miały miejsce w miesiącach letnich. A ja na dodatek sporo hamuję silnikiem.

O inteligentnym ładowaniu chętnie poczytam. Będę wdzięczny za link.


Ateca 2.0 tsi 4x4 preFL

VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Licznik mi się co jakiś czas resetuje

Post autor: VVojteck »

Eleonor pisze: I ładuję sobie raz w tygodniu :)
To jest absolutnie straszne :)


Ateca 2.0 tsi 4x4 preFL

ODPOWIEDZ