Brak możliwości otwarcia maski

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
madrid2012
Posty: 38
Rejestracja: 19 paź 2019, 14:12
Lokalizacja: Płock
Samochód: Ateca FL
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Brak możliwości otwarcia maski

Post autor: madrid2012 »

Dzisiaj chciałam dolać płynu do spryskiwaczy i niespodzianka. Uchwyt do otwierania maski przy drzwiach luźny. Brak możliwości otwarcia maski. Miał ktoś z Was taki problem?



Sponsor

Brak możliwości otwarcia maski

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Brak możliwości otwarcia maski

Post autor: sailor 88 »

madrid2012 pisze:
16 paź 2021, 22:22
Dzisiaj chciałam dolać płynu do spryskiwaczy i niespodzianka. Uchwyt do otwierania maski przy drzwiach luźny. Brak możliwości otwarcia maski. Miał ktoś z Was taki problem?
Stosunkowo rzadko się zdarza...ale jak widać, można mieć taki problem. Maskę trzeba otworzyć od dołu, po zdjęciu osłony silnika i wszystko będzie wiadomo. Mogła zerwać się linka, albo wypięła się z gniazda przy zamku lub klamce do otwierania.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

madrid2012
Posty: 38
Rejestracja: 19 paź 2019, 14:12
Lokalizacja: Płock
Samochód: Ateca FL
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Brak możliwości otwarcia maski

Post autor: madrid2012 »

Dziękuję sailor 88 👍😊. Będę działał.

Misieq
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 18:19
Samochód: Volvo V40 T3R
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Brak możliwości otwarcia maski

Post autor: Misieq »

sailor 88 pisze:
madrid2012 pisze:
16 paź 2021, 22:22
Dzisiaj chciałam dolać płynu do spryskiwaczy i niespodzianka. Uchwyt do otwierania maski przy drzwiach luźny. Brak możliwości otwarcia maski. Miał ktoś z Was taki problem?
Stosunkowo rzadko się zdarza...ale jak widać, można mieć taki problem. Maskę trzeba otworzyć od dołu, po zdjęciu osłony silnika i wszystko będzie wiadomo. Mogła zerwać się linka, albo wypięła się z gniazda przy zamku lub klamce do otwierania.
Nie zgodzę się, że rzadko się zdarza. Ja miałem w styczniu w 4 miesięcznym aucie. Wymieniona linka na gwarancji. W czasie wizyty w ASO użytkownik taraco dokładnie taka sama sytuacje zgłaszał. Wychodzą oszczędności na materiałach.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Brak możliwości otwarcia maski

Post autor: Felix »

Misieq pisze:
07 lis 2021, 22:26
Stosunkowo rzadko się zdarza...ale jak widać, można mieć taki problem. Maskę trzeba otworzyć od dołu, po zdjęciu osłony silnika i wszystko będzie wiadomo. Mogła zerwać się linka, albo wypięła się z gniazda przy zamku lub klamce do otwierania.
Nie zgodzę się, że rzadko się zdarza. Ja miałem w styczniu w 4 miesięcznym aucie. Wymieniona linka na gwarancji. W czasie wizyty w ASO użytkownik taraco dokładnie taka sama sytuacje zgłaszał. Wychodzą oszczędności na materiałach.
[/quote]
Być może za bardzo przyoszczędzili i teraz będzie się zdarzać częściej, przynajmniej w VAG. Ewentualnie Ty i właściciel Tarraco mieliście po prostu pecha, albo była jakaś seria wadliwych linek.
W każdym razie sailor88 ma rację - ogólnie to zdarza się rzadko. Jeżdżę od 24 lat i nigdy mi się nie zdarzyło. Nie zdarzyło mi się również w czasie mojej krótkiej przygody z praktykami w serwisach, gdzie przez moje ręce przewinęło się sporo samcohodów.

madrid2012
Posty: 38
Rejestracja: 19 paź 2019, 14:12
Lokalizacja: Płock
Samochód: Ateca FL
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Brak możliwości otwarcia maski

Post autor: madrid2012 »

Otwieranie maski już działa🙂. Wymieniony łącznik linki pod maską. Oczywiście wszystko na gwarancji w ASO..

ODPOWIEDZ