Użytkownik główny - brak możliwości ustawienia.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Użytkownik główny - brak możliwości ustawienia.

Post autor: Teo »

Mam problem z tym, żeby zostać uzytkownikiem głównym - pojawia się po prostu komunikat, żeby skontaktować się z serwisem lub spróbować później. Nie będe już wchodzić w szczegóły techniczne - problem z tym, do kogo się zwrócić z tym problemem. Bo:

1. Napisałem na infolinię Seata, tam kazano mi podać VIN, przebieg i wszystkie możliwe szczegóły auta i problemu i obiecano sprawę rozwiązać w 7 dni. Czekam już 3 i pol miesiaca.

2. Złożyłem reklamację do BOK Seat - brak ustosunkowania się do niej w terminie 30 dni (generalnie w jakimkolwiek terminie). Dostałem jedynie informację, że... BOK otrzymał informację od infolinii, że sprawa jest już rozwiązana. Zdziwony odpowiedziałem, że nie jest - spytałem na Infolinii - "my nic takiego do BOK nie mówiliśmy".

3. BOK odsyła na Infolinię, Infolinia odsyła do BOK.

4. Wczoraj, po prawie 4 miesiącach oczekiwania otrzymalem maila od Infolinii o tresci: "1. Spróbuj ponownie przeprowadzić proces weryfikacji 2 razy. 2. Jeśli się nie udało: wyjdź z samochodu, zamknij i zarygluj drzwi i odczekaj 15 minut. 3. Następnie spróbuj ponownie przeprowadzić proces weryfikacji.". Czyli po 2 miesiacach doszli do wniosku ze problem jest w poziomie ustawien prywatności (nie byl, nagralem im film z calosci). A po prawie 4 miesiacach poprosili, zebym sprobował zrobić to co jest w instrukcji na stronie Seat...

W miedzyczasie skonczyly sie mapy i bez uzytkownika glownego nie moglem ich zaktualizowac. Radca prawny radzi mi wyslac wezwanie przedsądowe, zastanawiam się tez nad puszczeniem sprawy do jakiegos Motodziennika, czy gdzies... A Wy jakie macie pomysly ? Czy jest tam ktos w Seacie, kto jest w stanie sprawe po prostu powaznie potraktowac?

PS. "zwykly" serwis powiedzial, ze moga co najwyzej mi pomoc poprzez skasowanie uzytkownika i dopisanie go przy mnie ponownie - niewiele wiecej mogą. Ale zrobilem to juz sam - nic nie dalo.



Sponsor

Użytkownik główny - brak możliwości ustawienia.

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Użytkownik główny - brak możliwości ustawienia.

Post autor: Luk4as »

Teo wezwanie przedsądowe do ? .... no nie mów, że będziesz 2 samochód zwracać. Zaraz nam forum zamkną za takie zachowanie :P
Za ten post autor Luk4as otrzymał podziękowanie:
greg_the_lazy (04 gru 2021, 1:28)
Ocena: 5.26%

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Użytkownik główny - brak możliwości ustawienia.

Post autor: Teo »

Luk4as pisze:
03 gru 2021, 14:14
Teo wezwanie przedsądowe do ? .... no nie mów, że będziesz 2 samochód zwracać. Zaraz nam forum zamkną za takie zachowanie :P
Z auta jestem bardzo zadowolony i nie ma go co zwracac :) Radca mówi o niedotrzymaniu przepisow o reklamacji oraz o jakims odszkodowaniu/zadoscuczynieniu za niemoznosc korzystania z auta w taki sposob w jaki bylo to zapowiadane przy kupnie. Nie wnikam w przepisy i podstawy prawne, chcial mi jakies orzeczenia pokazywac. Mnie zalezy tylko na tym, zeby to zaczelo wreszcie dzialac. Na razie, tj. od prawie 4 miesiecy, jestem po prostu olewany. Masz jakis pomysl zeby to zaczelo dzialac ? Odszkodowan naprawde nie potrzebuje.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Użytkownik główny - brak możliwości ustawienia.

Post autor: Luk4as »

Myślę, że warto skupić się na świętach, na prezentach i po prostu jeździć autem, za pół roku sprawa sama się rozwiąże.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Użytkownik główny - brak możliwości ustawienia.

Post autor: Teo »

Luk4as pisze:
03 gru 2021, 14:43
Myślę, że warto skupić się na świętach, na prezentach i po prostu jeździć autem, za pół roku sprawa sama się rozwiąże.
Zartujesz ? :O Jesli pracujesz w lub dla Seata, to pomoz. Oczywiscie moge czekac i dwa lata. Ale ja tez prowadze wlasna firme i nie wyobrazam sobie tak traktowac klientow... Zreszta jaka mam gwarancje ze po pol roku cokolwiek sie rozwiaze? Moze problemem jest to, ze mialem wymieniany komputer glowny zaraz po kupnie auta i sytuacja sama sie nigdy nie naprawi ?

Poza tym co z mapami? Nie moglem ich zaktualizowac bez uzytkownika glownego, a roczna subskrypcja skonczyla sie. Tez machnac ręką ? Naprawde musisz zartowac, bo w innym wypadku to jest chore podejscie.

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Użytkownik główny - brak możliwości ustawienia.

Post autor: greg_the_lazy »

Tylko, że ty jesteś przedsiębiorcą w PL i musisz zadbać o każdego klienta, by Ci nie spierdzielił do konkurencji... VAG jest światowy i takich "problematycznych" klientów ma pewnie z setki w każdym większym mieście, gdzie mają salony sprzedaży aut i ma wywalone jajca czy mu ta setka ucieknie czy nie... bo już kupili auto... korpo kasę przejadło... a 1000 następnych czeka by zaznać hiszpańskiego temperamentu i "niemieckiej" precyzji... :D

A tak serio... to skoro już toczyłeś z SEATem batalię przy zwrocie poprzedniego auta... to pisma, pisma, pisma... z pismem trzeba coś zrobić... najlepiej wysyłane za potwierdzeniem odbioru... UOKIK czy inne federacje konsumentów, że nie dotrzymują ustawowych terminów czy warunków gwarancyjnych... Media społecznościowe też lubią gówno burze, a fanów SEATa nie brakuje i może się znajdzie ktoś kto pomoże...

jak tak oglądam różne kanały na YT o motoryzacji czy słyszę od znajomych, którzy kupili se fajne i nie tanie auta...to chyba ogólnie "opieka" klienta posprzedażowa u dealerów wszystkich marek leży i kwiczy... i nie tyczy się to tylko dealerów samochodów... ale też deweloperów budowlanych czy innych graczy z dużą kasą... gdzie klient zadający zbyt dużo pytań i wymagający jest traktowany jak zło i najlepiej, żeby podpisywał wszystko jak Maliniak, całował rączki prezesowi i dziękował, że był łaskaw i zezwolił na transakcję...

A tak czysto teoretycznie i może tak być, ale mogę też się oczywiście mylić... bo konto musi Ci aktywować pracownik salonu po potwierdzeniu Twojej osoby i VIN? może do konta jest nie tylko VIN przypisany ale i całe bebechy auta i jest jakieś ID jednostki centralnej... a skoro Ci wymienili na inną, to może Cię nie wpuszczać, bo jest niezgodność danych użytkownika z ID jakiegoś podzespołu czy coś. zapytaj dealera czy mogą Ci skasować konto i utworzyć ponownie lub odświeżyć jakoś dane w systemie odnośnie bebechów auta, jeżeli w ogóle jest takie parowanie...

jak jest problem z zalogowaniem to po prostu "coś" nie pasuje do łańcucha potwierdzającego, że to Ty i to Twoje auto...
Za ten post autor greg_the_lazy otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Teo (04 gru 2021, 11:31) • Misiek (04 gru 2021, 14:46)
Ocena: 10.53%
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Użytkownik główny - brak możliwości ustawienia.

Post autor: Teo »

greg_the_lazy pisze:
04 gru 2021, 2:18
jak jest problem z zalogowaniem to po prostu "coś" nie pasuje do łańcucha potwierdzającego, że to Ty i to Twoje auto...
Komputer glowny byl wymieniony w ciagu pierwszego miesiaca po kupnie auta, a konto probowalem po raz pierwszy stworzyc po jakims pol roku od kupienia auta, czyli juz miesiace po wymianach. Wiec jesli jest cos nie tak z komputerem, to bedzie ponownie jak skasuje konto i utworze nowe.

Niestety obawiam sie ze masz racje z tą "gównoburzą". Czas mi to zajmie, ale jeśli inaczej nie będzie efektu, to będę musiał iść w tym kierunku, no bo co innego? Pewnie dopiero wtedy w korporacji ktoś gdzieś się obudzi.
Najgorsze jest to, że z Seatem nie ma nawet kontaktu... dodzwonienie się na BOK graniczy z cudem, a infolinia obiecuje że oddzwonią i nikt jeszcze nigdy do mnie nie oddzwonił. Obsługa w Seat poza serwisami autoryzowanymi to porażka.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Użytkownik główny - brak możliwości ustawienia.

Post autor: geranium »

po VIN zawsze wyjdą ci stare bebechy bo one były budowane w fabryce.(zapewne z numerami fabrycznymi a na pewno z VIN)
ciekawe czy ktoś aktualizował PR po wymianie i aktualizował VIN?

PS u siebie zawsze tłumaczę gościowi że nie ma u mnie co szukać po VIN bo fabrycznie tego nie było ? i musiałem podebrać VIN z salonu z innym wyposażeniem :D

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Użytkownik główny - brak możliwości ustawienia.

Post autor: Teo »

Luk4as pisze:
03 gru 2021, 14:43
Myślę, że warto skupić się na świętach, na prezentach i po prostu jeździć autem, za pół roku sprawa sama się rozwiąże.
Jak tam? Myslisz ze jak rok wlasnie mija, to juz jest ok, czy jeszcze poczekac i skupic sie na kolejnych i kolejnych swietach ? ;)

No bo mija wlasnie rok odkad Centrum Informacji Seat i Biuro Obsługi Klienta Seat otrzymalo wszystrko co chcialo, i do dzis nic. Najpierw grzecznie odpisywali ze za jakis czas, potem raz na jakis cza prosili zebym przeczytal PDF i sprobowal zgodnie z nim, potem ktos mi nie wierzyl, wiec dostal film, potem BOK napisal ze CIT przekazal im ze juz wszystko dziala i super, ale nie dzialalo, wiec sie wscieklem niby skad ktos ma taka informacje, a potem przestali w ogole odpisywac - sprawa oczywiscie nie rozwiazana. Uzytkownika glownego nadal nie da sie ustawic, komunikat odsyla do serwisu, a serwis do centrum Informacji Seat`a.

Wiec dzis poszlo pismo przedprocesowe do Zarządu Seata. Bo niby co mi pozostalo ? A ze wedlug prawnika mam do wyboru roszczenia z gwarancji, z rękojmi i z niewlasciwgo wykonania umowy kupna sprzedazy, to cos sie pewnie uda. Tylko do jasnej cholery czy to tak musi wygladac obsluga klienta ? :roll:

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Użytkownik główny - brak możliwości ustawienia.

Post autor: Teo »

Aby temat zakończyć: po wysłaniu pisma do Pani Dyrektor Seat`a coś się wreszcie ruszyło. Zaprosili mnie do ASO, mimo, że na początku historii ASO mówiło, że z tym problemem to tylko na infolinię... ASO podobno miało mieć umówionego technika w Hiszpanii online, ale czy miało, czy nie - nie wiem. Po kilku godzinach pracy w ASO teraz bez problemu da się ustawić użytkownika głównego. Trwało to rok, podczas którego Infolinia Seata nic nie robiła, mimo kilkunastu maili (tzn. robili - kazali czekać), BOK Seat`a nie przyjmował reklamacji (tz. przyjmował, i olewał, mimo, że mają na rozpatrzenie reklamacji 30 dni). Dopiero pismo do Zarzadu coś ruszyło jak wpsomniałem. Smutny poziom obsługi.

ODPOWIEDZ