nie otwierają się drzwi kierowcy

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Jaskokrakow
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Myślenice
Samochód: ateca FR 2,0 TSI 190 kM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

nie otwierają się drzwi kierowcy

Post autor: Jaskokrakow »

Zimy jeszcze nie ma praktycznie ale wystąpił problem - uszczelki zabezpieczone silikonem przed zimą i przy minus 4-6 st C bo tyle było nie da sie otworzyc drzwi od strony kierowcy.
wejscie od strony pasazera i lekkie otwarcie od wewnątrz i już sie otwiera . nie jest to sprawa przymarznięcia uszczelki . Po pierwszym otwarciu pozniej normalnie otwiera sie i zamyka .
doszło do tego brak składania lusterek po zamknięciu samochodu kluczykiem. a menu jest odhaczone .Kto miał podobny dylemat .
serwis ustawiony na 13 ale dopytuję wcześniej



Sponsor

nie otwierają się drzwi kierowcy

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: nie otwierają się drzwi kierowcy

Post autor: Endrju »

Nie wiem jak jest w Atecę ale w Passacie miałem podobny problem , przy mrozach nie dało się otworzyć drzwi z zewnątrz tylko od środka. Tam każda klamka miała swoje cięgło Bowdena.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ponczo
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:02
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: nie otwierają się drzwi kierowcy

Post autor: ponczo »

W Ateca mam ten sam problem. Daj proszę znać, co na to serwis. Też im to zgłosiłem, ale jeszcze nic nie wymyślili.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: nie otwierają się drzwi kierowcy

Post autor: Endrju »

Spróbuj otworzyć szybę i pociągnąć kilka razy klamkę od środka, czasami to pomagało. Gdy tylko trochę wyszła linka z gniazda i wskakiwała z powrotem, jak wypadła całkowicie to tylko rozbiórka drzwi i włożenie cięgna w gniazdo. Oczywiście trzeba dobrze obejrzeć cięgno a w sumie jego pancerz jeśli jest pęknięty to radzę wymianę bo będzie się usterka powtarzać.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ponczo
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:02
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: nie otwierają się drzwi kierowcy

Post autor: ponczo »

U mnie się od środka otwiera normalnie, tylko z zew. się nie da. Ale jak się już otworzy od środka, to znowu nie da się zamknąć i trzeba czekać, aż auto się zagrzeje i wtedy się zamyka normalnie.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: nie otwierają się drzwi kierowcy

Post autor: geranium »

ponczo pisze:
16 sty 2022, 9:57
U mnie się od środka otwiera normalnie, tylko z zew. się nie da. Ale jak się już otworzy od środka, to znowu nie da się zamknąć i trzeba czekać, aż auto się zagrzeje i wtedy się zamyka normalnie.
a nie smarowałeś przypadkiem zamka? bo to taki typowy objaw po smarze

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: nie otwierają się drzwi kierowcy

Post autor: Endrju »

U mnie też się otwierało od środka dlatego piszę abyś otworzył szybę. W Passacie to pomagało , bo koniec linki był blisko opadającej szyby i jak częściowo wyskoczył to otwierana szyba go wpychała z powrotem.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ponczo
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2020, 21:02
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: nie otwierają się drzwi kierowcy

Post autor: ponczo »

Nie smarowałem zamka. Spróbuję z tą szybą. Tylko jakby linka częściowo wyskoczyła, to co dałoby nagrzanie auta? A u mnie po 10-15 minutach włączonego ogrzewania wszystko działa już normalnie.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: nie otwierają się drzwi kierowcy

Post autor: Endrju »

Linka jest w pancerzu, jak pancerz jest pęknięty to zbiera się wodą i przy ujemnych temperaturach przymarza do pancerza ot taki patent VW od prawie 10- ciut lat. Jak nic nie poradzisz to zdejmuj tapicerkę i trzeba wymienić linkę klamki zewnętrznej. Ja w pasku przez 6 lat wymieniłem 2 razy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

bop
Posty: 34
Rejestracja: 18 kwie 2020, 17:36
Lokalizacja: Suwałki
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0 TDI DSG 4Drive
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: nie otwierają się drzwi kierowcy

Post autor: bop »

ponczo pisze:
16 sty 2022, 9:57
U mnie się od środka otwiera normalnie, tylko z zew. się nie da. Ale jak się już otworzy od środka, to znowu nie da się zamknąć i trzeba czekać, aż auto się zagrzeje i wtedy się zamyka normalnie.
Przydarzyło mi się coś podobnego i moim zdaniem to wina zamka, który jest już wyrobiony. Ten "palec", który zahacza o ucho w słupku nie odskakuje już tak sprężyście jak nowy i w innych drzwiach. Można to sprawdzić zamykajac go śrubokrętem przy otwartych drzwiach i ciągnąc za klamkę, żeby otworzyć. Ten w drzwiach kierowcy chodzi tak z opóźnieniem i wyraźnie wolniej od pozostałych.
Moim zdaniem to jest zużycie mechanizmu zamka i trzeba go wymienić. Tymczasowo spryskałem to WD40, chodzi lepiej i poczekam na cieplejsze dni, bo nie mam garażu.
Jak ktoś naprawi to w serwisie to napiszcie tutaj jak ta usterka została załatwiona.
Były:
1. Seat Ibiza 1.4 SE 60KM
2. Seat Altea Stylance 2.0 TDI DSG 140 KM
3. Seat Altea XL Style 2.0 TDI 170 KM
Jest:
Seat Ateca Xcellence 2.0 TDI DSG 4Drive 190 KM :D

ODPOWIEDZ