Dołożenie kamer 360 st

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Suraaaj
Posty: 5
Rejestracja: 30 paź 2019, 10:43
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Dołożenie kamer 360 st

Post autor: Suraaaj »

Cześć,
Mam Atece Fr z 2019 roku przedlift i mam kamerę cofania. Czy ktoś próbował zrobić podejście do dołożenia kamer 360 stopni ? W moim modelu brakuje kamery przedniej i dwóch w lusterkach. Pytanie czy to kwestia zakupu kamer czy trzeba dodatkowo ciagnąć instalacje ? Czy w ogole jest opcja przeprogramowania systemu do obsługi tych dodatkowych kamer? Aha czujniki parkowania mam przód tył oraz boczne.
Próbował ktoś ? Jak to cenowo wygląda i czy w ogole gra warta świeczki ?
Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie frontu zderzaka jak ta kamera jest oryginalnie zamontowana w wersji FR ?



Sponsor

Dołożenie kamer 360 st

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Dołożenie kamer 360 st

Post autor: sailor 88 »

Okablowania pod kamery 360 nie ma, sterownika też nie ma, lusterka boczne, wiązki do nich dochodzące i złącza inne...
Ale okazuje się, że wszystko da się zrobić, tylko czy koszt operacji odpowiada?
https://allegro.pl/oferta/seat-ateca-ka ... 9496809868
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Dołożenie kamer 360 st

Post autor: S3ker »

Kamera z przodu znajduje się nad tablicą rejestracyjną, tylna kamera jest inna bo posiada linie skrętne, a reszta to już kwestia wymiany całych lusterek i okablowania + programowanie. Czy warto to nie my będziemy płacić za tą usługę a ty to sobie musisz sam odpowiedzieć :)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Dołożenie kamer 360 st

Post autor: Bonifacy »

Przyznam, że kupując samochód bardzo chciałem mieć kamerę 360. Jednak wykorzystuję ją niezwykle rzadko.

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Dołożenie kamer 360 st

Post autor: TomeL »

Fajny bajer do pokazywania znajomym. Mam bo żona chciała ale i tak nie korzysta z tego co wiem. Naliczyłem chyba 17 czujników dookoła auta, a i tak zarysowałem wczoraj zderzak o własny dom. Także nie warto moim zdaniem. Zwykle kamery wystarczą w zupełności.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Dołożenie kamer 360 st

Post autor: geranium »

systemy w aucie są po to by ich używać i z czasem wychodzi ich użyteczność tak samo jak systemy parkowania.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Dołożenie kamer 360 st

Post autor: geranium »

TomeL pisze:
23 kwie 2022, 19:27
..... Naliczyłem chyba 17 czujników dookoła auta, a i tak zarysowałem wczoraj zderzak o własny dom. .....
dlatego to są asystenci i na razie nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i umiejętności :lol: :lol: :lol: :lol:

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Dołożenie kamer 360 st

Post autor: patryk7133 »

Suraaaj pisze:
22 kwie 2022, 23:31
Cześć,
Mam Atece Fr z 2019 roku przedlift i mam kamerę cofania. Czy ktoś próbował zrobić podejście do dołożenia kamer 360 stopni ? W moim modelu brakuje kamery przedniej i dwóch w lusterkach. Pytanie czy to kwestia zakupu kamer czy trzeba dodatkowo ciagnąć instalacje ? Czy w ogole jest opcja przeprogramowania systemu do obsługi tych dodatkowych kamer? Aha czujniki parkowania mam przód tył oraz boczne.
Próbował ktoś ? Jak to cenowo wygląda i czy w ogole gra warta świeczki ?
Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie frontu zderzaka jak ta kamera jest oryginalnie zamontowana w wersji FR ?
Tutaj : https://www.kufatec.com/de/seat/ateca/a ... -kh7-43175

Znajdziesz kompletny zestaw wszystko fabrycznie nowe wraz z instrukcją montażu i kluczem kodującym cena jest zabójcza jednak jeśli zależy ci na wysokiej jakości, to chyba najlepsza opcja po takiej modyfikacji masz wszystko, tak jakby to było zamontowane fabrycznie kupowałem u nich kompletny zestaw doposażenie elektrycznej klapy bagażnika i funkcję Easy Open nawet w serwisie nigdy nikt się nie doczepił o taką modyfikację przez cały okres gwarancyjny pojazdu.

ODPOWIEDZ