Problem elektryczna klapa bagażnika

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Edi
Posty: 16
Rejestracja: 22 wrz 2020, 9:59
Samochód: Ateca 2017
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Problem elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Edi »

Witam
Mam pytanie odnośnie klapy. Oczywiście nie działa podnoszenie i opuszczana elektrycznie klapa bagażnika. Po wstępnym ustaleniu doszedłem do awarii są to urwane kable siłownika z prawej strony. Teraz pytanie jak wymontować siłownik aby nie uszkodzić jakiegoś plastyku. ( nie chcę szarpać na siłę) Jak ktoś już rozbierał to niech pomoże 8-)



Sponsor

Problem elektryczna klapa bagażnika

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Problem elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Misiek »

Edi pisze:
26 cze 2022, 20:18
Witam
Mam pytanie odnośnie klapy. Oczywiście nie działa podnoszenie i opuszczana elektrycznie klapa bagażnika. Po wstępnym ustaleniu doszedłem do awarii są to urwane kable siłownika z prawej strony. Teraz pytanie jak wymontować siłownik aby nie uszkodzić jakiegoś plastyku. ( nie chcę szarpać na siłę) Jak ktoś już rozbierał to niech pomoże 8-)
Widzę pomyłkę w roczniku Twojej Ateki (2026 roku nie było :) ), ale jeżeli masz ją jeszcze na gwarancji, to co się będziesz szarpał i ryzykował połamaniem czegoś - zgłoś to i wymieniają na gwarancji, problem jest znany.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Edi
Posty: 16
Rejestracja: 22 wrz 2020, 9:59
Samochód: Ateca 2017
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Edi »

Problem naprawiony. jakoś dałem radę rozebrać boki i wymienić siłowniki. Temat do zamknięcia

ODPOWIEDZ