Czy łatwo ukraść Atekę?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: reality »

Ja zaś nie mam typowego GAP..., mam to zrobione trochę inaczej - pierwszy rok za gwarancję ceny zapłaciłem tylko dodatkowe niecałe 100zł do kwoty standardowego ubezpieczenia... :-) (odrębnie wykupiłem tez ubezpieczenie szyb za około 80zł - ale to inna bajka). Po roku jeśli będę kontynuował ubezpieczenie u tego samego ubezpieczyciela - też otrzymam ofertę na gwarancję tejże ceny z dnia zakupu auta na kolejny rok - oczywiście znów za określoną dodatkową kwotę (jak pytałem - to kwestia rzędu max do 600zł). Kolejne lata jest już nieco inaczej - jeśli zechcę to też otrzymam za dodatkowa opłatą rzędu około 100zł gwarancję, ale już tylko na wartość auta wyliczoną na pierwszy dzień tegoż kolejnego ubezpieczenia (co jest oczywiste bo wartość auta po 2 pełnych latach drastycznie i regularnie zacznie przecież spadać)... Oczywiście zawsze działa to tylko przy ewentualnej kradzieży samochodu w całości! W moim przypadku nawet nie pytali o dodatkowe zabezpieczenia poza dwoma standardowymi (alarm i immobilizer)... Z uwagi na fakt, że przeważnie nie jeżdżę jednym autem ponad 3 lata (bo potem za dużo trzeba dokładać do kolejnego) - nie brałem GAP za kwotę około 2500zł - tak jak pisaliście (choć też miałem taką możliwość), bo mi się to zwyczajnie nie opłacało... Pozdrawiam.



Sponsor

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Sponsor


Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: zinger »

szczekas pisze:
02 mar 2018, 10:46
Trochę rozmijamy się z tematem, ale zapytam jeszcze: ile Wam wyszło za 4-letni GAP?
Jak pisal kolega 2450 przy platnosci gotowka calosci przy podpisywaniu umowy.

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: szczekas »

Dzięki za info panowie, czyli każdy dostaje taką samą ofertę :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: JERRY »

Ja mam GAP-a wykupionego na 5lat i zapłaciłem 2950zł, max wartość ubezpieczenia to 80tys. zł., i to jest GAP powyżej 100tys.zł.
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

newposen
Posty: 55
Rejestracja: 15 wrz 2017, 14:22
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI Style DSG Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: newposen »

Tak z ciekawości, ten GAP to rozumiem przy wpłacie własnej 0 ? Bo jeśli się wpłaci co najmniej 10 procent to biorąc pod uwagę niską utratę wartości Ateki raczej ciężko przy kradzieży czy szkodzie całkowitej być stratnym 🤔 Zwłaszcza jeśli w ubezpieczeniu pakietowym na 1 rok jest wartość z faktury. Mam GAP w przypadku auta żony, no ale toi Francuz czyli masakryczna utrata wartości.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: dario37 »

Dlaczego sądzisz,że Ateka ma niską utratę wartości?
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

newposen
Posty: 55
Rejestracja: 15 wrz 2017, 14:22
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI Style DSG Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: newposen »

Cała grupa VW ma, a SUVy jeszcze dodatkowo trzymają cenę.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: dario37 »

Tylko ,że Seat to nie VW czy Audi.Skoda chyba też niezle trzyma cene.....
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

newposen
Posty: 55
Rejestracja: 15 wrz 2017, 14:22
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI Style DSG Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: newposen »

Ateca też wypada bardzo dobrze. Np. jak VWbank wylicza wartość do odkupu za 3-4 lata to Ateca wypada praktycznie identycznie jak Tiguan czy Karoq. Robiono mi symulacje dla wszystkich 3 modeli więc wiem o czym mówię. I to nie są kwoty abstrakcyjne tylko gwarantowane przy wzięciu kredytu/leasingu w VW banku.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: zinger »

Nie bardzo rozumiem te dywagacje o utracie wartości itp. Co to ma z GAPem wspólnego? Istotne jest to, że jak w przeciągu 4 lat od zakupu będzie calka albo kradzież to TU wypłaca wartość z dnia szkody a GAP dopłaca resztę do wysokości faktury z zakupu auta i tyle w temacie. Max kwota GAPu to 80k co w przypadku naszych aut zapewnia 100% pokrycie wartości faktury w okresie ubezpieczenia.

ODPOWIEDZ