Czy łatwo ukraść Atekę?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: sailor 88 »

Zapewne większość posiadaczy Ateki posiada system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania, który to obecnie jest niezwykle prosty do pokonania przez złodzieja wykorzystującego metodę tzw. przedłużacza sygnału. Jak to działa? Jedna osoba zbliża się do auta, które opuścił właściciel, a druga za nim podąża. Obie osoby mają urządzenia odbiorczo- nadawcze, a sczytanie sygnału z kluczyka obecnie można dokonać z odległości nawet ośmiu metrów. Wzmocniony sygnał z kluczyka dociera do osoby stojącej przy aucie, która otwiera go, uruchamia go i odjeżdża.
Auto nie potrzebuje kluczyka do jazdy po uruchomieniu, tylko ponownie nie da sie uruchomić !(to właśnie ma być zmienione w tych systemach).
Auta są kradzione krótko po zaparkowaniu, najczęściej na dużych parkingach( hipermarkety). Co zrobić aby temu zapobiec? Po opuszczeniu auta i jego zamknięciu zamykamy kluczyk w blaszanym pudełku albo owijamy folią aluminiową, co zapobiegnie sczytaniu sygnału.
Ateka jest na liście aut, które łatwo ukraść w ten sposób!
http://www.fakt.pl/pieniadze/motoryzacj ... ie/yfrn0dn


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Czy łatwo ukraść Atekę?

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: dario37 »

Hehe czytałem gdzieś,że ludzie trzymają kluczyk w garnku.....
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Janisz »

....a niech biorą...zamienię na 2.0 TSI :lol: :lol: :lol: jedyny żal to brak możliwości zamówienia koloru Mato Brown
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Endrju »

Dla mnie to żadna różnica, starsze też potrafią ukraść w 30 sec. I jeszcze zniszczą zamek albo zbiją szybę.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Clocky
Posty: 58
Rejestracja: 09 lip 2017, 19:46
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Excelence 1.4 TSI DSG 4x4, Nevada White
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Clocky »

Dlatego:
1. Nie trzymam w samochodzie nic czego było by mi żal.
2. Mam AC
3. Mam GAP

Niech kradną, najlepiej tak za 3-4 lata.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Janisz »

Clocky pisze:
11 wrz 2017, 10:25
Dlatego:
1. Nie trzymam w samochodzie nic czego było by mi żal.
2. Mam AC
3. Mam GAP

Niech kradną, najlepiej tak za 3-4 lata.
Zabezpieczam się dokładnie w taki sam sposób ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: dario37 »

Jak wyżej w temacie.Mam te same zabezpieczenia.A jesli chodzi o kradzież to czy autko ma stacyjkę czy nie,nie ma żadnego znaczenia.Każde auto można ukraść.Znam to z autopsji.W 1999 roku ukradziono mi Golfa IV(rocznego).Dzięki polisie AC nic nie straciłem(oprócz nerwów). :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
tajnyagent
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM Fr Manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: tajnyagent »

no to jeszcze zależy w jakim TU ma się polisę no i broń boże nie zostawiać dokumentów w aucie ;)
Andrzej

Awatar użytkownika
Hiszpanka
Posty: 90
Rejestracja: 17 cze 2017, 23:27
Lokalizacja: Barcin k.Bydgoszczy
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI, DSG, 4Drive, Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Hiszpanka »

Dokładnie tak jak koledzy piszecie. Nie ma lepszego zabezpieczenia niż dobra polisa.

Mam takie doświadczenie, że jakieś 18 lat temu skradziono mi Nissana Sunny w wersji 3d.
Byłem przekonany, że na takie auto nie będzie "popytu". Bardzo się myliłem :(
Po raz pierwszy skrodziono mi go spod hurtowni elektronicznej wypełnionego sprzętem komputerowym po dach.
Kiedy jeszcze siedziałem na poczekalni policji w celu przesłuchania zadzwonili po okup. Próbowałem z nimi negocjować cenę odkupienia to mnie olali.
Zabrali co cenne i wymontowali kilka chodliwych części ( rozrusznik, alternator, pompkę paliwa itp.) a auto porzucili w lesie.
Po kilku dniach zadwonili do mnie z policji, że mają auto znalazł je grzybiarz :)
Naprawa kosztowała kilka tysi, około połowę wartości auta.
Kupiłem części na giełdzie w Poznaniu ( być może swoje własne :) ) i naprawiłem auto.
Mniej więcej po miesiącu ponownie je skradziono i scenarusz się powtórzył.
Tym razem zapłaciłem 4 tys. okupu i powiedzieli mi gdzie stoi auto.
Znowu naprawa wybitej szyby zamków i stacyjki.

Krótko licząc zapłaciłem równowartość auta za naprawy i okup, nie licząc kilkunastu tys. straty za towar.

Wykupiłem ubezpieczenie AC i auto przestało ginąć :)

Od tamtej pory wszystkie auta i nowe i starsze ubezpieczam.
Ateca Xcellence | 1.4 Eco TSI 150 KM | DSG | 4 DRIVE | KH74YT | Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi System Plus | Full Link| Alarm | Podgrzewana szyba| Elektryczna klapa | Ogrzewanie postojowe | 18" Performance MACHINED | Samoa Orange

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: michal 76 »

sailor 88 pisze:
11 wrz 2017, 8:34
Zapewne większość posiadaczy Ateki posiada system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania, który to obecnie jest niezwykle prosty do pokonania przez złodzieja wykorzystującego metodę tzw. przedłużacza sygnału. Jak to działa? Jedna osoba zbliża się do auta, które opuścił właściciel, a druga za nim podąża. Obie osoby mają urządzenia odbiorczo- nadawcze, a sczytanie sygnału z kluczyka obecnie można dokonać z odległości nawet ośmiu metrów. Wzmocniony sygnał z kluczyka dociera do osoby stojącej przy aucie, która otwiera go, uruchamia go i odjeżdża.
Auto nie potrzebuje kluczyka do jazdy po uruchomieniu, tylko ponownie nie da sie uruchomić !(to właśnie ma być zmienione w tych systemach).
Auta są kradzione krótko po zaparkowaniu, najczęściej na dużych parkingach( hipermarkety). Co zrobić aby temu zapobiec? Po opuszczeniu auta i jego zamknięciu zamykamy kluczyk w blaszanym pudełku albo owijamy folią aluminiową, co zapobiegnie sczytaniu sygnału.
Ateka jest na liście aut, które łatwo ukraść w ten sposób!
http://www.fakt.pl/pieniadze/motoryzacj ... ie/yfrn0dn
Dziś to sprawdziłem i szok. Po odpaleniu silnika można odjechać bez kluczyka, samochód tylko sygnalizuje jego brak, ale jedzie. Tak więc jak pisali przedmówcy tylko dobra polisa Nas chroni, chyba że Seat zrobi jakąś akcję serwisową z softem do tego systemu

ODPOWIEDZ