Czy łatwo ukraść Atekę?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: GrabarzLeon »

No ładnie.
Ten system jest po to by nie wyciągać kluczyka z kieszeni, a Wy chcecie wyciągać kluczyk z torebką, wyciągać z niej kluczyk, wkładać kluczyk i torebkę do osobnych kieszeni, a przy wysiadaniu wszystko w odwrotnej kolejności :). To miało ułatwiać życie.



Sponsor

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Endrju »

Wiesz nikt nikogo do niczego nie zmusza. Ja wolę schować kluczyk na parkingu w centrum handlowym niż wracać pociągiem do domu bo auto ukradli.A na nowy czekać 9 miesięcy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Hiszpanka
Posty: 90
Rejestracja: 17 cze 2017, 23:27
Lokalizacja: Barcin k.Bydgoszczy
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI, DSG, 4Drive, Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Hiszpanka »

Ateca Xcellence | 1.4 Eco TSI 150 KM | DSG | 4 DRIVE | KH74YT | Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi System Plus | Full Link| Alarm | Podgrzewana szyba| Elektryczna klapa | Ogrzewanie postojowe | 18" Performance MACHINED | Samoa Orange

GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: GrabarzLeon »

Endrju pisze:
12 paź 2017, 14:39
Wiesz nikt nikogo do niczego nie zmusza. Ja wolę schować kluczyk na parkingu w centrum handlowym niż wracać pociągiem do domu bo auto ukradli.A na nowy czekać 9 miesięcy.
Ja twierdzę, że płaciłem dodatkowo i dużo za system, który miał mi ułatwić życie, a teraz muszę je zdecydowanie sobie utrudnić niż inni zwykli kierowcy z pilotami po to by nie wracać pociągiem? Gdzie tu logika?
Zwykle jest tak, że płacisz koparce żeby nie kopać, a tu płacisz koparce żeby samemu kopać dwa razy głębiej.
To ja za kilka tysięcy zł kupiłem sobie kłopot? I dodatkowo garnek, metalową pokrywkę, codziennie żonie będę musiał przypominać, by nie gotowała zupy bo zjemy pilota i będziemy jeździć pociągiem, a jak uda się, że nie ugotuje to z tym garnkiem będę chodził po centrum handlowym :).

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: szczekas »

Niestety trzeba się z tym pogodzić, że system, który miał ułatwiać życie okazał się podatny na kradzież.
Możesz z niego korzystać w pełni i modlić się, że nikt tego nie wykorzysta.
Albo kupić futerał blokujący sygnał i czasami z niego korzystać (bo wiadomo, że nie wszędzie jest to konieczne np. w pracy).
Producenci pracują już nad jego usprawnieniem i chcą włożyć do kluczyka czujnik ruchu, żeby po odłożeniu sygnał się usypiał.
No ale w galerii handlowej dalej w czasie chodzenia będzie podatny na kradzież i co z tym zrobisz to już Twoja sprawa :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
Vashu
Posty: 30
Rejestracja: 22 maja 2017, 9:03
Samochód: Ateca Style 1.6 TDI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Vashu »

Ja dodatkowo trzymam kluczyki w taki sobie pokrowcu ktory blokuje sygnal kluczyka:

https://multi-com.pl/,details,id_pr,159 ... u,gsm.html
Ateca Style 1.6 TDI / Full Link / Podgrzewana przednia szyba / Fotele z Czarnej Alcantry / Fabryczny Hak

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: majcher »

Czyli wyjmujesz kluczyk z pokrowca przed wejściem to auta i wkładasz go z powrotem do pokrowca jak wychodzisz z samochodu?
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

Awatar użytkownika
Vashu
Posty: 30
Rejestracja: 22 maja 2017, 9:03
Samochód: Ateca Style 1.6 TDI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Vashu »

tak, dokladnie tak robie. jest troche klopotliwe ale przyzwyczailem sie. Cos za cos.

Nie jest to idealne rozwiazanie.
Ateca Style 1.6 TDI / Full Link / Podgrzewana przednia szyba / Fotele z Czarnej Alcantry / Fabryczny Hak

Awatar użytkownika
biz0n
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2017, 16:43
Lokalizacja: Sławków/Zabrze
Samochód: Seat Leon 5D Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: biz0n »

Czy możecie sprawdzić czy w atece działa procedura tymczasowego wyłączenia kessy?
1. Zaryglowac z pilota
2. W ciągu 5s dotknąć czujnika ryglowania w drzwiach kierowcy (błyśnie ponownie kierunkami)

Po tym nie powinien działać kessy a odryglowanie zamków tylko z kluczyka.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Endrju »

Właśnie byłem sprawdzić. I nie działa. Jedynie jest dłuższy czas na ponowna reakcję na rękę. Gdy zamykam normalnie to ponownie mogę otworzyć auto po ok, 3 sec po zamknięciu a jeżeli zamykam zgodnie z Twoja procedurą to ponowne otwarcie po ok 10 sec. Jeżeli zaś zamknę auto tak jak Ty opisujesz i włożę rękę zaraz po drugim zamknięciu to nie ma reakcji otwarcia dopóki nie wyciągnę ręki i nie włożę z powrotem.
A u Ciebie działa?
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ