Czy łatwo ukraść Atekę?

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Endrju »

Kolega Bizon chyba pisał że modele 2018 już mają ta możliwość.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: patryk7133 »

Dokładnie modele wyprodukowane w drugiej połowie 2017 modelowo są na 2018 i już mają ten system

Pozdrawiam

uniorek
Posty: 60
Rejestracja: 05 lis 2017, 11:15
Samochód: Berlin
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: uniorek »

Potwierdzam działa czasowe wyłącznie Keyless mam auto z 2018r.

Pytanie czy działa alarm bo w.g. instrukcji ryglowanie pilotem nie włącza alarmu.

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: reality »

hmmm, spytam tylko - po co Wam te wszystkie zabezpieczenia - jak złodziej będzie chciał to i tak Wam to auto ukradnie choćby i spod złotego klosza... Macie ubezpieczenie? Macie. Macie wymagany przez ubezpieczyciela autoalarm? Macie. Macie wymagany przez ubezpieczyciela immobilizer? Macie. Zatem macie kwity i 2 zabezpieczenia antykradzieżowe wymagane przez większość ubezpieczycieli w Polsce i za granicą. To czym się martwicie...? Ja mam do tego w ubezpieczeniu opcję gwarancji ceny pierwotnej (jeśli przez 3 lata nie zmienię tegoż ubezpieczyciela) - więc jak mi rąbną auto - to przez te najbliższe 3 lata od ubezpieczyciela dostanę kwotę za jaką to auto uprzednio nabyłem... kosztuje to dodatkowo około 100zł do ubezpieczenia raptem to po co kombinować i ładować się w dodatkowe koszty na nic nie warte gadżety? bynajmniej przez pierwsze 3 lata zmartwienia nie ma, a nawet jak go w drugim czy trzecim roku ktoś ukradnie to i lepiej - bo dostaniecie kasę na nowy... poza tym to z oglądania statystyk za zeszły rok wynika ze złodzieje raczej Seatów nie kradną, a jeśli już to same Leony... :-) pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2018, 22:06 przez reality, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: l3niwi3c »

Wydaje mi się, że raczej chodzi o czas.
Kradną Ci auto:
-dzwonisz na policję i tracisz czas na zeznania
-musisz wrócić do domu (nie zawsze ukradną blisko domq)
-dochodzenie - czekasz
-zwrot kasy - czekasz
-zamawiasz nowe auto - czekasz
Długo to trwa i dużo stresu.
BTW: Jak ukradną auto dostaje się zastępcze na czas dochodzenia?
Po drugie kradzież na walizkę jest dla złodzieja bezpieczniejsze. Nie musi włamywać się do auta i obawiać się, że ktoś zobaczy tylko wsiada jak do swojego. Walizki są coraz tańsze, wiec nie musisz być skilowym złodziejem. Kupujesz i jesteś w branży.
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Masmix »

Kolega reality dobrze pisze. Jak się będą mieli zlecenie na konkretne auto to żadne zabezpieczenia nie pomogą.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Endrju »

Zgadza się jednak zawsze można spróbować aby złodziej miał ciężej ukraść auto.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: reality »

Oj koledzy: endrju oraz I3niwi3c - niezupelnie niestety... :-) Ja mam w opcji auto zastepcze przy kradziezy mojego - na powrot do domu i kilka dni dodatkowo, a pozniej trzeba sobie jakos przez pewien czas radzic-to fakt. Ale powiem Wam szczerze, ze juz wole zeby ukradli mi cale auto niz zeby sie potkneli na jakims zabezpieczeniu antywlamaniowym i je zostawili rozbebeszone... Mojemu tacie ukradli swojego czasu VW Polo..., a raczej probowali ukrasc... Gdyby nie mial ukrytego odciecia zaplonu to by je ukradli i by bylo z czapy, zas on by dostal ubezpieczenie i po sprawie... Ale niestety - nie znalezli ukrytych zabezpieczen i narobili szkod tylko... Mial laske na kierownicy-nawet nie kombinowali z jej zdejmowaniem-po prostu przecieli kierownice aby moc potem skrecac... Rozwalili zamek drzwiowy, porysowali przy tym drzwi, zniszczyli kierownice, poduszke powietrzna, stacyjke, wiazke elektryczna pod deska rozdzielcza i pocieli wykladzine szukajac ukrytych zabezpieczen aby uruchomic auto... Potem sie chyba wkurzyli bo cale siedzenia byly czyms polane, do tego przebili wszystkie 4 kola i wyrwali radio-zostawiajac je wiszace na kablach... I co, to jest lepsze niz kradziez całości? Nie macie pojecia ile sie tata barowal z ubezpieczycielem o rzetelny kosztorys szkod! A i tak byl stratny... Stresu mnostwo. Do tego strasznie dlugo to tez trwalo... A auto stalo niesprawne... Bez sensu... Ojciec nigdy wiecej juz zadnego auta nie zabezpieczal niczym dodatkowym ponad to co nakazal ubezpieczyciel - czyli immobilizer i zwykly alarm... Lepsze dobre ubezpieczenie (plus np. okolo 100zl dodatkowo za gwarancje ceny) niz te wszystkie zabawki...
Ostatnio zmieniony 01 mar 2018, 22:03 przez reality, łącznie zmieniany 7 razy.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: Luk4as »

Reality jestem tego samego zdania

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Czy łatwo ukraść Atekę?

Post autor: majcher »

Sam też bym się za bardzo nie zmartwił kradzieżą auta, bo też mam wykupione AC 100% z faktury.
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

ODPOWIEDZ