Automatyczne światła drogowe

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Daavid
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2020, 17:42
Samochód: Seat Leon fr 2015
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Automatyczne światła drogowe

Post autor: Daavid »

Czesc, podpinam się pod temat i również mam ten sam problem w swoim Leonie. Mam kamerę w lusterku i gdy przełączam delikatnie manetka do przodu to wyskakuje mi błąd "usterka light assist" i włączają się długie, czy możliwe , że coś jest z kamerą czy również mam opcje automatycznych świateł w komputerze, a w rzeczywistości tego nie mam? Lampy Matrix



Sponsor

Re: Automatyczne światła drogowe

Sponsor


Falko29
Posty: 14
Rejestracja: 12 lip 2023, 16:06
Samochód: Ateca 1.4 DSG 4x4p
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Automatyczne światła drogowe

Post autor: Falko29 »

Cześć, podepnę się podntemat. Mam od niedawna Atece 2017 , światła full LED. Zauważyłem, że niezależnie czy światła są w pozycji Auto, czy pozycyjne ,czy mijania , w liczniku nie wyświetla się ikonka informująca o zapalonych światłach. Czy jest możliwość, aby takowa się świeciła ?
Obrazek

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Automatyczne światła drogowe

Post autor: S3ker »

Przecież na pokrętle świateł ci się świeci jak masz AUTO to jeśli masz włączone światła to świeci ikonka pozycyjnych i radio jest podświetlone itd.

Jedynie tylne światła przeciwmgielne się świecą na kokpicie reszta po co na co komu to potrzebne ?? Jak widać kiedy światła się włączają niewychodząc z samochodu ...
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Falko29
Posty: 14
Rejestracja: 12 lip 2023, 16:06
Samochód: Ateca 1.4 DSG 4x4p
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Automatyczne światła drogowe

Post autor: Falko29 »

S3ker pisze:
17 sie 2023, 17:47
Przecież na pokrętle świateł ci się świeci jak masz AUTO to jeśli masz włączone światła to świeci ikonka pozycyjnych i radio jest podświetlone itd.

Jedynie tylne światła przeciwmgielne się świecą na kokpicie reszta po co na co komu to potrzebne ?? Jak widać kiedy światła się włączają niewychodząc z samochodu ...
Dziekuję za Twoje uwagi , ale pytanie było inne. Nie pytam co widać na pokrętle, że są zapalone światła mijania itp. Pytałem o symbol świateł w liczniku.

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Automatyczne światła drogowe

Post autor: overheat »

Falko29 pisze:
17 sie 2023, 21:07
S3ker pisze:
17 sie 2023, 17:47
Przecież na pokrętle świateł ci się świeci jak masz AUTO to jeśli masz włączone światła to świeci ikonka pozycyjnych i radio jest podświetlone itd.

Jedynie tylne światła przeciwmgielne się świecą na kokpicie reszta po co na co komu to potrzebne ?? Jak widać kiedy światła się włączają niewychodząc z samochodu ...
Dziekuję za Twoje uwagi , ale pytanie było inne. Nie pytam co widać na pokrętle, że są zapalone światła mijania itp. Pytałem o symbol świateł w liczniku.
Nic nie ma „na liczniku”. Jedyne co masz to stan pokrętła. Tak, to dziwne bo większość aut robi to wprost, też się głowiłem parę lat temu.

Z kolei dla świateł drogowych masz już na liczniku normalną lampkę, gdy są włączone.

Moja rada na marginesie: zostaw na auto i przestań o tym myśleć (tylko po serwisie sprawdź, bo serwisanci często wyłączają). W trybie auto działa czujnik zmierzchu i czujnik deszczu i światła mijania włączą się kiedy trzeba.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Automatyczne światła drogowe

Post autor: krowka1978 »

overheat pisze:
17 sie 2023, 22:47
Moja rada na marginesie: zostaw na auto i przestań o tym myśleć (tylko po serwisie sprawdź, bo serwisanci często wyłączają). W trybie auto działa czujnik zmierzchu i czujnik deszczu i światła mijania włączą się kiedy trzeba.
Troszkę się rozpędziłeś. Czujnik deszczu działa dopiero po włączeniu manetką wycieraczek. Włączą się podczas deszczu mijania, o ile będzie oczywiście auto + ustawiona opcja w radio. Mijania same nie zawsze włączą się kiedy trzeba, są wyjątki, np. mgła.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Automatyczne światła drogowe

Post autor: overheat »

krowka1978 pisze:
17 sie 2023, 22:55
overheat pisze:
17 sie 2023, 22:47
Moja rada na marginesie: zostaw na auto i przestań o tym myśleć (tylko po serwisie sprawdź, bo serwisanci często wyłączają). W trybie auto działa czujnik zmierzchu i czujnik deszczu i światła mijania włączą się kiedy trzeba.
Troszkę się rozpędziłeś. Czujnik deszczu działa dopiero po włączeniu manetką wycieraczek. Włączą się podczas deszczu mijania, o ile będzie oczywiście auto + ustawiona opcja w radio. Mijania same nie zawsze włączą się kiedy trzeba, są wyjątki, np. mgła.
Tak, sądzę że masz rację, moje niedopowiedzenie. Po prostu wycieraczki mam zawsze włączone 😊

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Automatyczne światła drogowe

Post autor: S3ker »

Falko29 pisze:
17 sie 2023, 21:07
S3ker pisze:
17 sie 2023, 17:47
Przecież na pokrętle świateł ci się świeci jak masz AUTO to jeśli masz włączone światła to świeci ikonka pozycyjnych i radio jest podświetlone itd.

Jedynie tylne światła przeciwmgielne się świecą na kokpicie reszta po co na co komu to potrzebne ?? Jak widać kiedy światła się włączają niewychodząc z samochodu ...
Dziekuję za Twoje uwagi , ale pytanie było inne. Nie pytam co widać na pokrętle, że są zapalone światła mijania itp. Pytałem o symbol świateł w liczniku.
Napisz do VW żeby ci zrobili ikonkę świateł mijania między zegarami, albo samemu naucz się programowania, rozkoduj całą jednostkę i sobie dorób ikonkę. VW tak ma w całej grupie od lat i dla jednej osoby na pewno ci to dodają wystarczy napisać bo skąd oni mają wiedzieć że 1 osoba w Polsce chciała by widzieć że ma zapalone światła Mijania na zegarach kiedy 99% populacji PL wystarczy że się zaświeci ikonka Drogowych czy przeciwmgielnych. Czasem warto było zostać przy starszym aucie który takie rzeczy pokazywał a nie pchać się w nowe auta które pokazują co raz to mniej informacji bo domyślają się że kierujący ma prawo jazdy dłużej niż 1 dzień
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Falko29
Posty: 14
Rejestracja: 12 lip 2023, 16:06
Samochód: Ateca 1.4 DSG 4x4p
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Automatyczne światła drogowe

Post autor: Falko29 »

S3ker pisze:
18 sie 2023, 12:10
Falko29 pisze:
17 sie 2023, 21:07
S3ker pisze:
17 sie 2023, 17:47
Przecież na pokrętle świateł ci się świeci jak masz AUTO to jeśli masz włączone światła to świeci ikonka pozycyjnych i radio jest podświetlone itd.

Jedynie tylne światła przeciwmgielne się świecą na kokpicie reszta po co na co komu to potrzebne ?? Jak widać kiedy światła się włączają niewychodząc z samochodu ...
Dziekuję za Twoje uwagi , ale pytanie było inne. Nie pytam co widać na pokrętle, że są zapalone światła mijania itp. Pytałem o symbol świateł w liczniku.
Napisz do VW żeby ci zrobili ikonkę świateł mijania między zegarami, albo samemu naucz się programowania, rozkoduj całą jednostkę i sobie dorób ikonkę. VW tak ma w całej grupie od lat i dla jednej osoby na pewno ci to dodają wystarczy napisać bo skąd oni mają wiedzieć że 1 osoba w Polsce chciała by widzieć że ma zapalone światła Mijania na zegarach kiedy 99% populacji PL wystarczy że się zaświeci ikonka Drogowych czy przeciwmgielnych. Czasem warto było zostać przy starszym aucie który takie rzeczy pokazywał a nie pchać się w nowe auta które pokazują co raz to mniej informacji bo domyślają się że kierujący ma prawo jazdy dłużej niż 1 dzień
Nie pomagasz i głupio dyskutujesz.
Po co ? Nie cwaniakuj, jeśli masz tak pomagać, to zamilcz. Zadałem normalne kulturalne pytanie. Wystarczyło odpowiedzieć prostym zdaniem : "Nie ma możliwości pokazywania w zegarach ikony zapalonych świateł mijania".
Dziękuję serdecznie.
Za ten post autor Falko29 otrzymał podziękowania (w sumie 3):
Misiek (18 sie 2023, 23:41) • Fiflak (18 sie 2023, 23:55) • Bonifacy (19 sie 2023, 4:53)
Ocena: 15.79%

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Automatyczne światła drogowe

Post autor: Fiflak »

Fakt, że światła mijania nie zawsze się włączają kiedy powinny, np. podczas mgły w dzień. Za to czujnik zmierzchu działa niezawodnie, nawet podczas przejazdu pod wiaduktami czasami przełącza mi się podświetlenie, tak jakby wykrył tunel. Według mnie najlepsza rada jest taka, aby przełączać na "ręczne" światła mijania kiedy zmniejszy się widoczność w dzień (i oczywiście zastanowić się nad włączeniem świateł przeciwmgłowych). W końcu chodzi o bezpieczeństwo - a nie mam zamiaru co chwila sprawdzać czy zmieniło się podświetlenie konsoli i czy nadal pali się kontrolka od postojowych. Jak się zapomni wyłączyć świateł mijania to po wyłączeniu silnika światła gasną i nie odzywa się brzęczyk. Czyli po prostu najwyżej trochę niepotrzebnie pojeździsz na światłach mijania jak zapomnisz wyłączyć. Według mnie też mogliby dać kontrolkę na zegary, to podświetlenie symbolu świateł pozycyjnych, które również oznacza włączenie świateł mijania to słaby pomysł.
Za ten post autor Fiflak otrzymał podziękowanie:
Falko29 (12 paź 2023, 16:08)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ