Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: kapelusznik »

Wczoraj obserwowałem specjalnie na widoku obrotomierza - jak dodaję, odejmuję prędkość tempomatem, zmieniam bieg to obroty się zmieniają.
Jak podjeżdżam pod wzniesienie, spalanie chwilowe rośnie np 3x, obrotomierz ani drgnie.
Zakładam że przy mocnym podjeździe auto powinno zwiększyć obroty żeby utrzymać tą samą prędkość...

...
No i w trakcie tego jak pisałem to mnie oświeciło. Przecież przy zadanym przełożeniu prędkość obrotowa przekłada się wprost na prędkość jazdy a więc przy podjeździe silnik musi wydatkować więcej pracy żeby utrzymać prędkość obrotową - stąd wyższe spalanie, w drugą stronę przy zjeździe - oczywiście to nie zawsze się udaje więc przy zjeździe może się napędzić do wyższej prędkości niż żądana i przy mocnym podjeździe może już nie dać rady więcej mocy wykrzesać ja konkretnym biegu.

Można się rozejść. Wszystko działa poprawnie ;-)



Sponsor

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Sponsor


Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: Fiflak »

flash pisze:
27 gru 2022, 9:56
A możesz pokazać zdjęcie tego widoku? U mnie tylko na 2 widokach (ala normalne zegary i sportowe) są obroty, na tym trzecim w ogóle nie ma, niezależnie czy mam włączony tempomat czy nie.
Flash, tutaj dyskusja była tylko o mniejszym wirtualnym kokpicie (8 cali), który zastąpił analogowe zegary od rocznika modelowego 2023 (na który łapie się już część aut z produkcji z końca 2022). Mówisz o zegarach, w liczbie mnogiej (2), a te występują tylko w większej wersji wirtualnego kokpitu gdzie można wyświetlić jednocześnie zegar obrotomierza i prędkościomierza (10,25 cala). Jeśli masz FR z 2022 i pakiet comfort+, to masz te większe zegary, chyba że nie masz tego pakietu.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2023, 15:32 przez Fiflak, łącznie zmieniany 1 raz.

kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: kapelusznik »

I o tym kokpicie 8" pisałem.
2 widoki - czyli 2 różne style wyświetlacza które zmienia się przyciskiem View.
Nic nie zostało pomylone. Mam Reference, wiec nawet możliwości 10" ekranów nie ma (i dobrze i tak bym nie brał xD )

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: Fiflak »

Przepraszam Kapelusznik, zacytowałem Flasha i źle napisałem nick użytkownika w tekście posta :D i nie zdążyłem poprawić a już odpisałeś.

MajkJaro
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2023, 9:55
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: MajkJaro »

Witam kolegów!
Czyli jeśli mamy kokpit z Ateci 2023 (bez tych "wycięć" do paliwa i temperatury oleju po bokach) w wersji z navi system plus to nie ustawimy widoku classic z mapami na wyświetlaczu? Zdaje mi się, że sprzedawca podkreślał, że z tym pakietem nawigacji można... ale może wyprowadzicie mnie z błędu?
Ateca 2023 Style z tym dodatkiem Navi System (powiększony ekran centralny)

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: S3ker »

Jak jest fabryczna nawigacja i 10" VC to nie ma problemu. CO do darmowego VC to mało osób ma go z nawi to trudno powiedzieć, takie rzeczy to w salonie powinni ogarniać
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: kapelusznik »

Darmowe VC nie ma opcji wyświetlania navi.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: krowka1978 »

MajkJaro pisze:
27 sie 2023, 9:58
(bez tych "wycięć" do paliwa i temperatury oleju po bokach)
Na boku jest wskaźnik poziomu paliwa i temperatury płynu chłodniczego, a nie temperatury oleju.
S3ker pisze:
27 sie 2023, 21:54
Jak jest fabryczna nawigacja i 10" VC to nie ma problemu. CO do darmowego VC to mało osób ma go z nawi to trudno powiedzieć, takie rzeczy to w salonie powinni ogarniać
Ogarnianie w salonie, a tym bardziej w ASO :mrgreen: Najprostszy przykład, przed wydaniem ustawili zegarek. Był mały problem, nie ta strefa czasowa i jeszcze z ręki. Po GPS nie ustawili. W demo to samo było, więc nie przypadek :roll: Mając tę wiedzę ustawiałem czas przy sprzedawcy, żeby z GPS brał :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 28 sie 2023, 12:19 przez krowka1978, łącznie zmieniany 1 raz.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

MajkJaro
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2023, 9:55
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: MajkJaro »

kapelusznik pisze:
27 sie 2023, 22:07
Darmowe VC nie ma opcji wyświetlania navi.
Dlatego jestem teraz zdziwiony bo sprzedawca zapewniał, ze z tym navi plus sie odpali. Ale przeleciałem cala instrukcje i nic.

Ojcu to zbędne ale chcieliśmy sprawdzic.

kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: kapelusznik »

Co do wskaźników - jest wskaźnik poziomu paliwa oraz wskaźnik temperatury, ale czynnika chłodzącego, a nie oleju ;-)

ODPOWIEDZ