Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: Rafiner »

Przy dsg teoretycznie sam predkosciomierz by wystarczyl, ale fakt jest ze to porażka.
Ale tak to jest jak do dziury na duże zagary upycha sie ekranik z Tico.
Toyota ma taki mały ekranik, ale obok sa analogowe wskaźniki.


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Sponsor


geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: geranium »

Fiflak pisze:
30 wrz 2022, 10:17
Wklejam wszystkie 3 widoki:
-prędkościomierz
-obrotomierz
-zestaw w pełni cyfrowy
....
a co z nawigacją? jak widać nie będzie .. zapewne za dodatkową opłatą :D :D

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: Fiflak »

geranium pisze:
01 paź 2022, 18:45
Fiflak pisze:
30 wrz 2022, 10:17
Wklejam wszystkie 3 widoki:
-prędkościomierz
-obrotomierz
-zestaw w pełni cyfrowy
....
a co z nawigacją? jak widać nie będzie .. zapewne za dodatkową opłatą :D :D
Nie mam nawigacji Seata (mam Media System - radio z przyciskami i 2 pokrętłami). Używam nawigacji Google Maps przez Android Auto i nawigacji Google Maps nie da się wyświetlić na wirtualnym kokpicie 8" (z tego co wiem w wirtualnym kokpicie 10,25" też nie da się wyświetlić Google Maps, tylko nawigację Seata, jeśli ktoś ma Navi System).

Z tego co widzę, taka kombinacja z nawigacją Seata i wirtualnym kokpitem 8" jest możliwa tylko w Style jak ktoś kupi sam Navi System nie dokupując wirtualnego kokpitu 10,25" i w Xperience i FR jak ktoś kupi sam Navi System poza pakietem Comfort+. W Reference nie da się kupić Navi System. Pewnie to bardzo rzadko spotykana kombinacja (zresztą moja też taka jest :D ).

W takiej kombinacji wyposażenia, to wątpię (ale to tylko moje gdybanie) aby dało się wyświetlić nawigację Seata - ekran ma tylko 8".

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: Fiflak »

Mam pewną zagwozdkę związaną ze zmianą czasu na zimowy: nie byłem w stanie dojść do tego jak można zmienić godzinę. Według instrukcji, którą dostałem przy odbiorze auta, powinno być to w głównym widoku systemu Infotainment (jeśli dobrze ją zrozumiałem), nie znalazłem tego. Nie ma również przycisku reset przy wirtualnym kokpicie. Szukałem we wszystkich menu systemu infotainment, w szczególności w ustawieniach Infotainment i ustawieniach wewnętrznych i nic nie znalazłem.

Wysłałem pytanie do mojego "opiekuna" w salonie. Może macie jakieś sugestię albo ktoś zmieniał godzinę w takiej konfiguracji (mniejszy wirtualny kokpit 8" i Media System, bez nawigacji)? Jak w końcu uda się dojść do tego jak zmienić godzinę, to zostawię tutaj informację dla potomnych. Mam nadzieję, że producent w ogóle przewidział taką możliwość dla takiej konfiguracji jak moja (mniejszy wirtualny kokpit 8" i Media System, bez nawigacji) bez konieczności wizyty w serwisie :)

coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: coulomb »

Fiflak pisze:
03 lis 2022, 17:28
Mam pewną zagwozdkę związaną ze zmianą czasu na zimowy: nie byłem w stanie dojść do tego jak można zmienić godzinę. Według instrukcji, którą dostałem przy odbiorze auta, powinno być to w głównym widoku systemu Infotainment (jeśli dobrze ją zrozumiałem), nie znalazłem tego. Nie ma również przycisku reset przy wirtualnym kokpicie. Szukałem we wszystkich menu systemu infotainment, w szczególności w ustawieniach Infotainment i ustawieniach wewnętrznych i nic nie znalazłem.

Wysłałem pytanie do mojego "opiekuna" w salonie. Może macie jakieś sugestię albo ktoś zmieniał godzinę w takiej konfiguracji (mniejszy wirtualny kokpit 8" i Media System, bez nawigacji)? Jak w końcu uda się dojść do tego jak zmienić godzinę, to zostawię tutaj informację dla potomnych. Mam nadzieję, że producent w ogóle przewidział taką możliwość dla takiej konfiguracji jak moja (mniejszy wirtualny kokpit 8" i Media System, bez nawigacji) bez konieczności wizyty w serwisie :)
Niestety, w zasadzie cała instrukcja jak i filmy w internecie pokazują wersję z Navi.

Przepraszam za jakość zdjęć, ale ciemno w garażu ;).

1. Klikasz 2x w "Menu Start", czyli klawisz "///"
2. Pojawia się okno:
Obrazek
3. Klikasz "System"
Obrazek
4. Klikasz "Godzina i data"
Obrazek
Ustaw sobie "Czas letni automatycznie" - będziesz miał z głowy.
Za ten post autor coulomb otrzymał podziękowanie:
Fiflak (04 lis 2022, 9:25)
Ocena: 5.26%

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: Fiflak »

Dzięki! Kluczem było to klinięcie 2x w "Menu Start", czyli klawisz "///". Nie wiedziałem, że to otwiera pulpit z ikonkami i wcześniej tam nie dotarłem. Swoją drogą dziwne jest, że w tym pulpicie z ikonkami część ustawień powtarza się z funkcji dostępnych pod klawisze samochodu, a część (jak godzina) nie.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: Misiek »

Fiflak pisze:
04 lis 2022, 9:28
Dzięki! Kluczem było to klinięcie 2x w "Menu Start", czyli klawisz "///". Nie wiedziałem, że to otwiera pulpit z ikonkami i wcześniej tam nie dotarłem. Swoją drogą dziwne jest, że w tym pulpicie z ikonkami część ustawień powtarza się z funkcji dostępnych pod klawisze samochodu, a część (jak godzina) nie.
Ponieważ są to ustawienia "ukryte", czyli rzadziej, sporadycznie używane i dlatego głębiej schowane, a te popularne, częściej modyfikowane są bardziej "na wierzchu", łatwiej dostępne. Mało tego - jak pewnie wiesz są jeszcze ustawienia "tajne", aktywowane tylko przez interfejs diagnostyczny (OBD) i specjalne oprogramowanie. Można także tą metodą pewne ukryte ustawienia "uczynić widocznymi" w normalnym, ogólnodostępnym menu ;ub rozszerzyć ich zakres zmian, regulacji.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: kapelusznik »

U mnie najlepiej sprawdza się jazdą na w pełni cyfrowym wyświetlaczu - najwięcej informacji stosunkowo najbardziej czytelnej formie.

Jedno co zauważyłem - jak jadę z włączonym tempomatem to wskazania obrotomierza nie zmieniają się. Ciekawy jestem czy to tylko u mnie/w tych wersjach licznika tak jest, czy w analogowych i w dużej wersji wirtualnego kokpitu tak samo.

Trochę to upierdliwe bo biegi podczas używania tempomatu muszę zmieniać na słuch, a silnik jest cichy i auto porządnie wyciszone, albo na wskazania chwilowego spalania paliwa ;-)

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: flash »

A możesz pokazać zdjęcie tego widoku? U mnie tylko na 2 widokach (ala normalne zegary i sportowe) są obroty, na tym trzecim w ogóle nie ma, niezależnie czy mam włączony tempomat czy nie.

kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Wirtualny kokpit w każdej Atece od IV kw. 2022

Post autor: kapelusznik »

Chodzi mi o ten 3 widok z postu https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 222#p36222

Obroty są w postaci paska na górze.

ODPOWIEDZ