Seat Connect - małe a wkurza.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Bonifacy »

Ja w samej aplikacji także zaglądam na spalanie i sprawdzam, czy auto zamknięte. Ale powodem przedłużenia subskrypcji - nie tak takiej - była przede wszystkim możliwość korzystania z nawigacji online.



Sponsor

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Sponsor


Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Teo »

Ok. Podsumowując, za ok 600 zł brutto za rok mogę:
- nie brać do auta kluczyka żeby coś wziąć (ale misze telefon),
- mogę sprawdzać spalanie które póki co realizuje sobie kasując licznik tripa co tankowanie,
- mogę używać ogrzewanie postojowe (ale nie użyje bo nie mam),
- używać nawigację online, chociaż używam yanosika bo przy obecnych mandatach to must have,
- sprawdzać czy zamknąłem szyby i auto.

Mam pytanie przy ww zaletach... ilu z Was zapłaciło zakolejny rok subskrypcji? Bo to jest prawdziwy dowód jak oceniacie przydatność :)

I jeszcze kilka pytań:
- dlaczego nawigacja z tej aplikacji jest dobra/lepsza od tej dostępnej w aucie lub w telefonie ?
- czy jeśli zostawi się auto np. z opuszczonymi szybami przez jakiś czas bez włączonego silnika ro aplikacja powiadomi jakoś, czy trzeba w nią wejść i samodzielnie sprawdzić stan szyb? Bo jak trzeba sprawdzać to średnia ta funkcjonalność...

PS. A wiecie że da się aktualizować mapy/nawigację bez tego abonamentu? Ja nie wiedziałem...

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Bonifacy »

Teo pisze:
12 paź 2022, 12:45
- dlaczego nawigacja z tej aplikacji jest dobra/lepsza od tej dostępnej w aucie lub w telefonie ?
Bo nie trzeba podłączać telefonu za każdym razem. Akurat u mnie nie da się korzystać bezprzewodowo.

Zapłaciłem za dwa lata. Nie mówię, że jest tanio, ale zapłaciłem.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Teo »

Bonifacy pisze:
12 paź 2022, 14:29
Teo pisze:
12 paź 2022, 12:45
- dlaczego nawigacja z tej aplikacji jest dobra/lepsza od tej dostępnej w aucie lub w telefonie ?
Bo nie trzeba podłączać telefonu za każdym razem. Akurat u mnie nie da się korzystać bezprzewodowo.

Zapłaciłem za dwa lata. Nie mówię, że jest tanio, ale zapłaciłem.
Ale nie rozumiem... przecież bez płacenia nawigacja w aucie też działa i też masz ha aktualna...?

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Bonifacy »

Ale nie działa online. Nie omija korków.

Online
Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: TomeL »

Teo pisze:
Bonifacy pisze:
12 paź 2022, 14:29
Teo pisze:
12 paź 2022, 12:45
- dlaczego nawigacja z tej aplikacji jest dobra/lepsza od tej dostępnej w aucie lub w telefonie ?
Bo nie trzeba podłączać telefonu za każdym razem. Akurat u mnie nie da się korzystać bezprzewodowo.

Zapłaciłem za dwa lata. Nie mówię, że jest tanio, ale zapłaciłem.
Ale nie rozumiem... przecież bez płacenia nawigacja w aucie też działa i też masz ha aktualna...?
Na pewno tak jest? Ja mam komunikat Aktualizacja nawigacji online zablokowane z powodu wygaśnięcia licencji. To co jest zablokowane? Aktualizacje czy działanie online?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Endrju »

Ja uważam że za te pieniądze nie warto ale to moje zdanie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 197
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:06
Lokalizacja: mazowieckie
Samochód: Ateca (RM21)
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Jarek »

Sam kiedyś prosiłem o opinie na ten temat .... no ale teraz mogę napisać swoją opinię - oczywiście bardzo bardzo subiektywną.
Wykupiłem Connect w marcu br. na kolejny rok i muszę przyznać, że niepotrzebnie. W pierwszym roku posiadania samochodu wszystko mnie rajcowało, wiadomo, więc i aplikację używałem często. Potem spowszedniała, no a teraz prawie w ogóle jej nie używam. Dzieje się tak przede wszystkim z następujących powodów:
1. Nawigacja Seata w ogóle mi nie pasuje, a wyszukiwanie oraz asystent głosowy woła o pomstę do nieba ...(charakterystyczny głos kobiecy "Słucham????" wqrwiał mnie od początku). Po wielu próbach i naprawdę dobrych chęciach - nie używam tej nawigacji i nie zamierzam. Zresztą do tej pory mi pokazuje, że w nocy mogę jechać 60km/godz w terenie zabudowanym.
2. Spalanie nigdy mnie nie interesowało w znaczeniu czy spalił dziś 7 na 100 czy 8 na sto, więc i w aplikacji nie sprawdzam.
3. Okna zamykam przed wyjściem, a jak raz się zdarzyło, to aplikacja to pokazała, ale komunikatu nie wysłała, więc o kant d....
4. Samochodu nie otwieram zdalnie, bo nie mam takiej potrzeby.
Za ten post autor Jarek otrzymał podziękowanie:
Teo (12 paź 2022, 21:46)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 TSI X-Perience, 150 KM, DSG7

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Teo »

TomeL pisze:
12 paź 2022, 15:19
Teo pisze:
Bonifacy pisze:
12 paź 2022, 14:29


Bo nie trzeba podłączać telefonu za każdym razem. Akurat u mnie nie da się korzystać bezprzewodowo.

Zapłaciłem za dwa lata. Nie mówię, że jest tanio, ale zapłaciłem.
Ale nie rozumiem... przecież bez płacenia nawigacja w aucie też działa i też masz ha aktualna...?
Na pewno tak jest? Ja mam komunikat Aktualizacja nawigacji online zablokowane z powodu wygaśnięcia licencji. To co jest zablokowane? Aktualizacje czy działanie online?
Wytlumacze. Ja bylem przekonany ze Seat Connect to automatycznie aktualizacja map. I ze bez wykupienia abonamentu mapy nie beda aktualizowane. A jak jest naprawde? Ano wlasnie tak, ALE... to ze mapy nie beda aktualizowane, to prawda... ALE niebeda >>samoczynnie<< aktualizowane. Bez Seat Connect wciaz mozesz robic to recznie, tj. np. raz na miesiac czy dwa, czy przed jakas wieksza podroza.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Teo »

Bonifacy pisze:
12 paź 2022, 15:17
Ale nie działa online. Nie omija korków.
A to od tego mam Yanosika, ktory "omija" tez suszarki ;)

ODPOWIEDZ