Seat Connect - małe a wkurza.

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1172 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Misiek »

Teo pisze:
12 paź 2022, 21:46
...
Bez Seat Connect wciaz mozesz robic to recznie, tj. np. raz na miesiac czy dwa, czy przed jakas wieksza podroza.
A ja przepraszam, czy mógłbyś krótko sprecyzować, jeśli można prosić, jak ręcznie uruchomić aktualizację map bez abonamentu ? Pytam na przyszłość, bo jeszcze czekam na auto, a jak dotychczas takiej informacji nigdzie nie znalazłem, tylko to, że aktualizuje się automatycznie PODCZAS JAZDY, czyli / lub przy WŁĄCZONYM SILNIKU. Trochę to słabo, bo u mnie tylko jazdy miejskie, a zostawiać na pracującym silniku na ileś tam czasu, to nie za bardzo mi się uśmiecha.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Endrju »

Podczas jazdy nic się nie aktualizuje tylko na postoju. Nie musi być odpalony silnik tylko zapłon wystarczy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Kubawojcik
Posty: 253
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Kubawojcik »

Proces aktualizacji jest praktycznie niezauwazalny. Czasami wyskoczy okienko ze jest nowa wersja i trzeba potwierdzic chec instalacji

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Teo »

Misiek pisze:
13 paź 2022, 0:08
Teo pisze:
12 paź 2022, 21:46
...
Bez Seat Connect wciaz mozesz robic to recznie, tj. np. raz na miesiac czy dwa, czy przed jakas wieksza podroza.
A ja przepraszam, czy mógłbyś krótko sprecyzować, jeśli można prosić, jak ręcznie uruchomić aktualizację map bez abonamentu ? Pytam na przyszłość, bo jeszcze czekam na auto, a jak dotychczas takiej informacji nigdzie nie znalazłem, tylko to, że aktualizuje się automatycznie PODCZAS JAZDY, czyli / lub przy WŁĄCZONYM SILNIKU. Trochę to słabo, bo u mnie tylko jazdy miejskie, a zostawiać na pracującym silniku na ileś tam czasu, to nie za bardzo mi się uśmiecha.
Z taką liczbą postów na forum to powinienes miec juz z 5 Atek ;) No i nie musisz sie o to martwic, bo przez rok masz aktualziacje online za free wraz z rocznym abonamentem na Seat Connect.
Precyzuję krótko: wchodzisz na stronę www Seat`a, ściągasz mapy i wrzucasz je na pendrive. Pendrive wkladasz do portu w aucie i mapy aktualizuja sie automatycznie.
Chociaz ostatnie jakie sciagnalem zajmuja 28 Giga, wiec jak ktos ma wolny net, to troche musi potrwac ;) No i ciekawostka: plik .tar, wiec w Atece mamy jakiegos linuxa chyba :)
Za ten post autor Teo otrzymał podziękowanie:
Misiek (14 paź 2022, 1:14)
Ocena: 5.26%

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1172 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Misiek »

Teo pisze:
13 paź 2022, 23:31
Z taką liczbą postów na forum to powinienes miec juz z 5 Atek ;) No i nie musisz sie o to martwic, bo przez rok masz aktualziacje online za free wraz z rocznym abonamentem na Seat Connect.
Precyzuję krótko: wchodzisz na stronę www Seat`a, ściągasz mapy i wrzucasz je na pendrive. Pendrive wkladasz do portu w aucie i mapy aktualizuja sie automatycznie.
Chociaz ostatnie jakie sciagnalem zajmuja 28 Giga, wiec jak ktos ma wolny net, to troche musi potrwac ;) No i ciekawostka: plik .tar, wiec w Atece mamy jakiegos linuxa chyba :)
Odnośnie liczby postów, to zwróć uwagę, że przeważająca większość moich postów, to niestety tylko codzienna porcja kopiowanych "dowcipasów" :lol: :lol: :lol: , więc tak na prawdę do codziennego życia, a szczególnie dla wartości merytorycznej forum nic mądrego, wartościowego i istotnego nie wnoszą, mimo że "niektórzy" codziennie lub hurtowo co kilka dni, jednak je doceniają "lajkami", co mnie bardzo cieszy i daje się do dalszej "pracy".
Odnośnie aktualizacji przez stronę www i pendrive'a - czy to będzie działało dożywotnio i będzie obejmowało mapy oraz oprogramowanie, czy kiedyś pojawi się w końcu jakieś ograniczenie ? Coś piszą o jakiejś subskrypcji na 10 lat, nie pamiętam teraz tylko jakiej usługi. Internet mam "stówkę" i jak dotychczas (od ponad 5 lat) nie narzekam na szybkość, tylko notorycznie na brak wolnego miejsca na dyskach wewnętrznych. Większy problem jest na ogół z szybkością wysyłania przez serwer docelowy i tylko to najczęściej spowalnia. Więc te 28 GB, to dla mnie (jak idzie z maksymalną szybkością) tylko około 40 minut pobierania, więc problemu nie ma, bo przecież nigdy nie siedzę i nie patrzę jak "idzie".

EDIT : Znalazłem na stronie aktualizacji nawigacji (https://www.seat.pl/serwis/my-seat/aktu ... a-map.html) takie coś :
"Zaktualizowane mapy mogą pobrać i zainstalować tylko Klienci, którzy wykupili 3- letni pakiet aktualizacji. W ramach tej usługi mogą oni dwa razy w ciągu roku zaktualizować swoje mapy. UWAGA! Osoby, które nie posiadają pakietu, a zdecydują się pobrać i zainstalować aktualizację mogą się narazić na utratę dostępu do map w swoim samochodzie. Jeżeli nie posiadają Państwo wspomnianego pakietu, zapraszamy do najbliższego Partnera Serwisowego SEAT w celu zakupienia jednorazowej aktualizacji".
O co chodzi ? Ktoś coś wie ? W instrukcji "Jak zaktualizować mapy nawigacyjne ?" tymczasem piszą, że trzeba użyć karty SD, a przecież w poliftach nie ma kary SD, więc to pewnie jakieś dane / instrukcja przestarzałe, nieaktualne ?
Jeśli to ta strona i aktualizacja map Europy, to sprawdziłem teraz i zgodnie z przewidywaniem idzie z maksymalną dla mnie szybkością 12,5 MB/s i potrwa teoretycznie 41 minut.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Endrju »

Oczywiście aktualizacja za pomocą karty i pendrive'a dotyczy aut przedliftowych. Poliftowe tylko on-line.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

marcin89
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2021, 16:47
Samochód: Ateca 1.5, DSG, EXP
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: marcin89 »

Dobrze mi sie wydaje, ze Seat Connect jest niezbedny do jazdy na predykcyjnym tempomacie? Tzn ze asystent bierze info z nawigacji, ze za 100m zakret i ograniczenie 80km/h i juz sam dopasowuje predkosc?

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: Grz_Bo »

marcin89 pisze:Dobrze mi sie wydaje, ze Seat Connect jest niezbedny do jazdy na predykcyjnym tempomacie? Tzn ze asystent bierze info z nawigacji, ze za 100m zakret i ograniczenie 80km/h i juz sam dopasowuje predkosc?
Bardziej nawigacja niż sc.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


marcin89
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2021, 16:47
Samochód: Ateca 1.5, DSG, EXP
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: marcin89 »

Ok, ale w przypadku braku wykupionej subskrypcji bede mial nieaktualne mapy?

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Seat Connect - małe a wkurza.

Post autor: rybsko »

marcin89 pisze:
14 paź 2022, 11:00
Dobrze mi sie wydaje, ze Seat Connect jest niezbedny do jazdy na predykcyjnym tempomacie? Tzn ze asystent bierze info z nawigacji, ze za 100m zakret i ograniczenie 80km/h i juz sam dopasowuje predkosc?
Mamy predykcyjny tempomat w Atece po lifcie? Czyżby kolejna rzecz, którą przegapiłem? :D

ODPOWIEDZ