Żywotność opon

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Żywotność opon

Post autor: Rafiner »

Grzadq pisze:
25 mar 2023, 17:17
No ja mam continentale premium contact 6 i po 2 sezonach letnich bieżnik 3.5-3mm.

Dojeżdżę jeszcze ten sezon, przy czym w deszczu lub dużej wilgoci jazda emerycka, tak to widzę.

Goodyeary ultragrip zima po 2 sezonach 6 mm bieżnik, może jednak "coś" jest w tych zestawieniach? Z drugiej strony zimą inaczej się jeździ niż latem ... Cóż, kupię nowe letnie kapcie w przyszłym lub obecnym sezonie, pewnie pilotki od michelin i porównam czy to rzeczywiście tylko styl jazdy czy jednak producenci też coś mają do gadania w kwestii ścierania opon.
Każdy ma swoje odczucia i swoje chwali. Ja w Octavii miałem GY, potem Michelin Primacy, a następnie Continentale PC. I Micheliny mi zząbkowały, co było przyczyną szybszej wymiany na Continentale i pomiedziałem nigdy więcej Michelinów. I bądź tu mądry. Jeden chwali, drugi gani. Kupujemy najlepsze jakie nas stać i tyle.

Ja jeżdżę do połowy bieżnika opon i wymieniam. Tak co 5 lat średnio. Wyjątkiem byly Btidgestony w Fabii 2, gdzie zrobiłem na nich prawie 70 tys km i miały jeszcze 3mm.


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Żywotność opon

Sponsor


ODPOWIEDZ