Jakość piór wycieraczek

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: l3niwi3c »

Możesz podać numer?


Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Sponsor

Re: Jakość piór wycieraczek

Sponsor


Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Bart »

Sorry na szybko łatwiej mi foto wrzucić niż przepisywać ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: sailor 88 »

Bart pisze:
18 gru 2018, 12:58
Jak ostatnio kupując zestaw przednich oryginalnych przy okazji zostałem poinformowany że zmienił się ich numer części.. co sugeruje że coś w nich zmienili? Obecnie chodzą gładko i cicho i nie rozmazują wody na środku jak pierwszy zestaw czy następnie Bosh Aerotwin. Jestem umówiony, że jak tylko problem wróci to wracam do ASO i będą szukali problemu.

Poniżej widać jak mniej więcej problem się objawiał na nowych prosto z salonu, następnie na 2 parze wymienianej na gwarancji, następnie na Boshu.
Oczywiście problem wychodził dopiero po pewnym czasie a nie zaraz po założeniu ;)
Bart, to nie wina wycieraczek w/g mnie! Masz na szybie jakiś syf, wosk czy coś podobnego. Tego nie zmyjesz w zwykły sposób. Miałem to samo, próbowałem zmyć izopropanolem, benzyną i amoniakiem. Nic nie pomogło, więc kolejny raz wymieniłem wycieraczki i tylko na krótko pomogło. Walczyłem rok, aż spolerowałem szybę specjalnym preparatem. Wymaga to trochę pracy, ja poświęciłem 2x 30 minut, dokładnie miejsce przy miejscu, ruchy pionowe, poziome i okrężne. Cienka mikrofibra, mocno dociskana i efekt gwarantowany. Od pół roku spokój :) Robiłem to tym:
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Bart »

Tak, czytałem twój post na ten temat. Jak problem wróci to będą rozważał Twoja metodę :)

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: zinger »

Bart pisze:
18 gru 2018, 12:58
Jak ostatnio kupując zestaw przednich oryginalnych przy okazji zostałem poinformowany że zmienił się ich numer części.. co sugeruje że coś w nich zmienili? Obecnie chodzą gładko i cicho i nie rozmazują wody na środku jak pierwszy zestaw czy następnie Bosh Aerotwin. Jestem umówiony, że jak tylko problem wróci to wracam do ASO i będą szukali problemu.

Poniżej widać jak mniej więcej problem się objawiał na nowych prosto z salonu, następnie na 2 parze wymienianej na gwarancji, następnie na Boshu.
Oczywiście problem wychodził dopiero po pewnym czasie a nie zaraz po założeniu ;)

Obrazek
Wymienieli Ci piora w ramach gwarancji?

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Bart »

Za pierwszym razem tak (parę tygodni po zakupie), bo było widać problem a nie można było powiedzieć ze po prostu się zużyły (nie w tak krótkim czasie..)  

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: tomal218 »

ja mam to samo po roku 7kkm cza obadac sposób sailor 88
oso soplón !!! :lol:

KuteK
Posty: 28
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:13
Lokalizacja: Lublin
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: KuteK »

Mam 21 tys przebiegu i oryginalne wycieraczki są nadal ok, wycierają szybę do sucha bez smug. Z doświadczenia staram się nie trzeć wycieraczkami po ubrudzonej suchej szybie, lodzie, śniegu itp. Ciekawe czy coś zmienili w danym roku produkcji czy mam farta

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: michal 76 »

U mnie 29 tys. i wycieraczki są też ok

sylwek
Posty: 11
Rejestracja: 05 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca Xcellence 1,4 Eco TSI S&S man Magic schwartz
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: sylwek »

W moim przypadku problem jest niewielki , ale tak jak pisał endriu niedokładnie zbiera w miejscu akurat dosyć istotnym ,bo na wysokości wzroku kierowcy. Tylna - dżwięk nie do przyjęcia. Dzisiaj w deszczu przejechałem nowym Tiguanem (przebieg 500km) trasę ok.200 km i ku mojemu zdziwieniu przednie wycieraczki pracują gorzej niż w Atece. Przy lekko mokrej szybie efekt dżwiękowy jak przy suchej a zbieranie wody słabe. Wnioskuję,że w obu przypadkach chyba trzeba zastosować metodę opisaną przez sailor88, czyli dokładne usunięcie konserwacji z szyby. Będę próbował przy lepszej pogodzie.

ODPOWIEDZ