Jakość piór wycieraczek

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Rafiner »

Najlepiej kupić lewą Valeo, a prawą Bosch i samemu sie przekonać ;-) która lepsza.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Misiek (16 paź 2022, 3:38) • Endrju (16 paź 2022, 16:01)
Ocena: 10.53%


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Jakość piór wycieraczek

Sponsor


flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: flash »

Maxias pisze:
30 kwie 2023, 11:53
A co myślicie o wybieraczkach Oximo? Nie ukrywam, że jeśli chodzi o wycieraczki myślę raczej o budżetowej opcji a te już parę osób polecało
Zdarzyło mi się kupić już kilka kompletów jako najbardziej optymalne cenowo. Jakościowo są ok. W pierwszym tylko komplecie gumka jednego pióra trochę się oderwała, ale poza tym jakość, wytrzymałość i sposób zbierania jak najbardziej akceptowalny i do polecenia. Ciężko też stwierdzić, w czym i na ile bardziej te droższe są lepsze. :)

Misiek
Posty: 2399
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1172 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Misiek »

Maxias pisze:
30 kwie 2023, 11:53
A co myślicie o wybieraczkach Oximo? Nie ukrywam, że jeśli chodzi o wycieraczki myślę raczej o budżetowej opcji a te już parę osób polecało
No nie wiem, średnia cena jaką znalazłem, to około 60 zł + dojazd, a za te szeroko i licznie polecane Bosch'a aktualnie 84, więc to tylko 24 zł różnicy, a kupujesz na lata, a nie na rok. A za samochód ile dałeś ... :) więc te 24 zł ...
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Endrju »

A w sumie wycieraczki powinno wymieniać się ci rok. 🙂
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Bonifacy »

Panowie, to przecież reklama wycieraczek.

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: mczelny2401 »

Bonifacy pisze:
01 maja 2023, 5:12
Panowie, to przecież reklama wycieraczek.
Dokładnie, na forum Tucsona pisał to samo

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Rafiner »

Ja na Oximo się przejechałem w Fabii, raz kupiłem, ale wrociłem do Valeo. Niby wytrzymały dwa lata, ale mały przebieg zrobiłem.
W Atece też Valeo założyłem ostatnio jak mi na przeglądzie napisali do wymiany, niby nic złego nie było, ale z fanaberii wymieniłem, zawsze to cos miłego dla auta.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Fiflak »

U mnie po pół roku wycieraczki są ok. Ale w Skodzie Kamiq żony (też grupa VW) wymieniłem po 3 m-cach bo zaczęły chodzić jakby miały kilka lat. Zamówiłem Bosch Aerotwin nie patrząc na oryginały. Okazało się, że wycieraczki oryginalne na 99% też były Bosch, co prawda nie miały na napisu Bosch ale wszystko inne było identyczne jak w nowo zakupionych, kształt i kolor wszystkich elementów taki sam (w tym ilość przetłoczeń gumki a Arerotwin ma chyba ich więcej niż inne wycieraczki tak jak kiedyś szkieletowy Bosch Twin). Oprócz jeszcze jednej rzeczy: oryginalne były Made in Serbia, a ja kupiłem Made in Belgium. Wymienione wycieraczki chodziły super całą zimę i dalej tak chodzą. Tylna wycieraczka (też zmieniłem profilaktycznie, chociaż nie było do niej dużych zastrzeżeń) była innej konstrukcji (miała mniej przetłoczeń gumki niż Bosch Aerotwin i trochę inne części metalowe).

Chciałem sprawdzić u siebie w Atece jakie mam, ale nie wiem jak ustawić je w pozycji serwisowej mając odpalanie na guzik - próbowałem tak jak w wersji z kluczykiem ale coś nie działało.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Bonifacy »

Fiflak pisze:
04 maja 2023, 7:20
Chciałem sprawdzić u siebie w Atece jakie mam, ale nie wiem jak ustawić je w pozycji serwisowej mając odpalanie na guzik - próbowałem tak jak w wersji z kluczykiem ale coś nie działało.
W położeniu serwisowym można unieść ramiona
wycieraczek ››› rys. 40.
● Zamknąć pokrywę silnika ››› strona 332.
● Włączyć i wyłączyć zapłon.
● Na krótko przesunąć w dół przełącznik wycieraczek
››› strona 138 4 .
Przed rozpoczęciem jazdy należy koniecznie
opuścić wycieraczki. Ustawić ramiona wycieraczek
szyby przedniej w pierwotnym położeniu
za pomocą dźwigni przełącznika wycieraczek.
Za ten post autor Bonifacy otrzymał podziękowanie:
Fiflak (04 maja 2023, 10:49)
Ocena: 5.26%

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Fiflak »

Dzięki Bonifacy, jest tak samo jak w przypadku kluczyka, coś musiałem pokręcić jak próbowałem ostatnio to zrobić.

Sprawdziłem od razu wycieraczki i mam napisy Belgium na gumkach wycieraczek (z przodu i z tyłu, stosunkowo słabo widoczne są te napisy, najlepiej zdjąć wycieraczkę i patrzeć pod światło). Na tych źle chodzących wycieraczkach w Kamiqu z tego co pamiętam był napis "Serbia", też na gumkach. Nie chcę tworzyć jakiejś teorii spiskowej, ale może tak być, że te z Serbii gorzej chodzą. W internecie można wyczytać że Bosch ma 2 duże fabryki wycieraczek w Europie: w Belgii i w Serbii. Konstrukcja wycieraczek z Belgii i Serbii jest identyczna jedyna różnica jaka znalazłem to napis. Kupne wycieraczki Aerotwin mają znaczek Boscha na końcówkach, oryginalne nie mają, ale również są tej samej konstrukcji (na 99,9% oryginalne wycieraczki to Bosch Aerotwin).

Do tej pory Bosche Aerotwin, wcześniej Twin zawsze chodziły luksusowo co najmniej 2 lata, w różnych autach. U mojego teścia w starej Skodzie też trafiły się jakieś Bosche (szkieletowe Twin), co chodziły pół roku i poszły do kosza. Zmieniłem je na Valeo i na razie jest dobrze.

ODPOWIEDZ