Jakość piór wycieraczek

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Bonifacy »

Wymiarowo to te, które kiedyś kupiłem
https://allegro.pl/oferta/bosch-3-397-0 ... 4810470090



Sponsor

Re: Jakość piór wycieraczek

Sponsor


Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Grz_Bo »

Taka ciekawostka odnośnie piór wycieraczek.

https://www.facebook.com/share/r/L7nWbpSSHe3uSr9D/

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Grz_Bo »

Bonifacy pisze:Wymiarowo to te, które kiedyś kupiłem
https://allegro.pl/oferta/bosch-3-397-0 ... 4810470090
Mówisz, że powinny być ok?

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: YoursTruly »

Grz_Bo pisze:
19 gru 2023, 12:33
Taka ciekawostka odnośnie piór wycieraczek.

https://www.facebook.com/share/r/L7nWbpSSHe3uSr9D/

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
Wycieraczki z modułem elektronicznym, rurkami i przyłączami, robiona dla konkretnego modelu samochodu, do tego z materiałów pewnie ciut lepszych - moim zdaniem cena adekwatna do produktu, nic sensacyjnego.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: krowka1978 »

giligante pisze:
19 gru 2023, 12:05
Drodzy,
próbowałem kupić zestaw wycieraczek do Ateca po facelift (rocznik 2023). Jednakże zakupione wycieraczki nie pasowały - pomimo wstępnej zgodności w opisie oferty. Producent (Velo) polecił kontakt z ASO w celu dobrania modelu. Niestety z wiadomych powodów ASO nie chce podać numeru katalogowego i tylko oferują oryginalne wycieraczki do zakupu. Moje oryginały niezbyt dobrze służyły i bardzo szybko się zużyły, stąd chciałbym wymienić na inne - Bosch albo Velo. Czy macie sprawdzone konkretne modele wycieraczek pasujących do ww. modelu? Albo linki do allegro (najnowsze podane przez któregoś z użytkowników już wygasły).
Będę wdzięczny za pomoc :)
Szybkie sprawdzenie na stronie Bosch:
Numer produktu 3397007863
Numer skrócony: A 863 S

Valeo ze strony:
Nr ref. : 574707

Chwila szukania i jest.

Co więcej nie ma rozróżnienia przedlift/polift. W obu są takie same.
Jeszcze nie kupowałem, ale brałbym któreś z powyższych, najprawdopodobniej Bosch-a - używam tej firmy w 500X (nie mam wyjścia, bo tylko ten producent ma oryginalny wymiar) i sprawują się super- jednak pod uwagę podam fakt, że ma lepsze spryski niż Ateca, jest równomiernie spryskana szyba, co nie ma miejsca w Atece i ma to wpływ na szybsze zużywanie piór. Oba przykłady mają fabryczne wymiary i są dopasowane uchwyty ramion.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Bonifacy »

Grz_Bo pisze:
19 gru 2023, 12:33
Mówisz, że powinny być ok?
Do mojej Ateki, rok prod. 2020, tak. Przy tej ofercie jest szczegółowy wykaz modeli, do których pasuje

giligante
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2023, 11:58
Samochód: Seat Ateca Experience 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: giligante »

krowka1978 pisze:
19 gru 2023, 13:03
giligante pisze:
19 gru 2023, 12:05
Drodzy,
próbowałem kupić zestaw wycieraczek do Ateca po facelift (rocznik 2023). Jednakże zakupione wycieraczki nie pasowały - pomimo wstępnej zgodności w opisie oferty. Producent (Velo) polecił kontakt z ASO w celu dobrania modelu. Niestety z wiadomych powodów ASO nie chce podać numeru katalogowego i tylko oferują oryginalne wycieraczki do zakupu. Moje oryginały niezbyt dobrze służyły i bardzo szybko się zużyły, stąd chciałbym wymienić na inne - Bosch albo Velo. Czy macie sprawdzone konkretne modele wycieraczek pasujących do ww. modelu? Albo linki do allegro (najnowsze podane przez któregoś z użytkowników już wygasły).
Będę wdzięczny za pomoc :)
Szybkie sprawdzenie na stronie Bosch:
Numer produktu 3397007863
Numer skrócony: A 863 S

Valeo ze strony:
Nr ref. : 574707

Chwila szukania i jest.

Co więcej nie ma rozróżnienia przedlift/polift. W obu są takie same.
Jeszcze nie kupowałem, ale brałbym któreś z powyższych, najprawdopodobniej Bosch-a - używam tej firmy w 500X (nie mam wyjścia, bo tylko ten producent ma oryginalny wymiar) i sprawują się super- jednak pod uwagę podam fakt, że ma lepsze spryski niż Ateca, jest równomiernie spryskana szyba, co nie ma miejsca w Atece i ma to wpływ na szybsze zużywanie piór. Oba przykłady mają fabryczne wymiary i są dopasowane uchwyty ramion.
No właśnie kupiłem Velo, o których wspominasz i nie pasowały. stąd poszukiwania przez internet niewiele mi dały. Dlatego szukam zadowolonych w praktyce użytkowników.


Chyba, że są do wyboru różne typy zapięć, czego nie umiałem znaleźć.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: krowka1978 »

giligante pisze:
19 gru 2023, 17:55
krowka1978 pisze:
19 gru 2023, 13:03
giligante pisze:
19 gru 2023, 12:05
Drodzy,
próbowałem kupić zestaw wycieraczek do Ateca po facelift (rocznik 2023). Jednakże zakupione wycieraczki nie pasowały - pomimo wstępnej zgodności w opisie oferty. Producent (Velo) polecił kontakt z ASO w celu dobrania modelu. Niestety z wiadomych powodów ASO nie chce podać numeru katalogowego i tylko oferują oryginalne wycieraczki do zakupu. Moje oryginały niezbyt dobrze służyły i bardzo szybko się zużyły, stąd chciałbym wymienić na inne - Bosch albo Velo. Czy macie sprawdzone konkretne modele wycieraczek pasujących do ww. modelu? Albo linki do allegro (najnowsze podane przez któregoś z użytkowników już wygasły).
Będę wdzięczny za pomoc :)
Szybkie sprawdzenie na stronie Bosch:
Numer produktu 3397007863
Numer skrócony: A 863 S

Valeo ze strony:
Nr ref. : 574707

Chwila szukania i jest.

Co więcej nie ma rozróżnienia przedlift/polift. W obu są takie same.
Jeszcze nie kupowałem, ale brałbym któreś z powyższych, najprawdopodobniej Bosch-a - używam tej firmy w 500X (nie mam wyjścia, bo tylko ten producent ma oryginalny wymiar) i sprawują się super- jednak pod uwagę podam fakt, że ma lepsze spryski niż Ateca, jest równomiernie spryskana szyba, co nie ma miejsca w Atece i ma to wpływ na szybsze zużywanie piór. Oba przykłady mają fabryczne wymiary i są dopasowane uchwyty ramion.
No właśnie kupiłem Velo, o których wspominasz i nie pasowały. stąd poszukiwania przez internet niewiele mi dały. Dlatego szukam zadowolonych w praktyce użytkowników.


Chyba, że są do wyboru różne typy zapięć, czego nie umiałem znaleźć.
Kupiłeś dokładnie model o numerze 574707? Ze zdjęć i strony Valeo wychodzi, że jest odpowiednie mocowanie. Na stronie Valeo podają wiele modeli, ale do tych innych trzeba stosować adaptery, a ten 574707 jest jak trzeba.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: flash »

giligante pisze:
19 gru 2023, 12:05
Drodzy,
próbowałem kupić zestaw wycieraczek do Ateca po facelift (rocznik 2023). Jednakże zakupione wycieraczki nie pasowały - pomimo wstępnej zgodności w opisie oferty. Producent (Velo) polecił kontakt z ASO w celu dobrania modelu. Niestety z wiadomych powodów ASO nie chce podać numeru katalogowego i tylko oferują oryginalne wycieraczki do zakupu. Moje oryginały niezbyt dobrze służyły i bardzo szybko się zużyły, stąd chciałbym wymienić na inne - Bosch albo Velo. Czy macie sprawdzone konkretne modele wycieraczek pasujących do ww. modelu? Albo linki do allegro (najnowsze podane przez któregoś z użytkowników już wygasły).
Będę wdzięczny za pomoc :)
Poprzednio, do swojej ibizy i do samochodu rodziców kupowałem oximo – patrzyłem na wymiary, aby się zgadzały, a w zestawie do każdej wycieraczki były adaptery i wszystko było ok. Byłem zadowolony. W atece jeszcze nie miałem potrzeby wymiany, chyba że po zimie trzeba będzie, choć na chwilę obecną (1.5 roku) bez zarzutu.

Ja w swoim ASO nigdy nie miałem problemu z otrzymaniem numerów OEM części mi potrzebnych, zawsze podawali czy to mailowo czy osobiście jak bywałem na serwisach. Nawet jak mam jakąś zagwozdkę jak gdzieś się do czegoś dostać, to też dość uprzejmie służą pomocą, więc nie wiem skąd takie "embargo" na nie informowanie właściciela o tym, co ma.

Misiek
Posty: 2447
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Misiek »

Grz_Bo pisze:
19 gru 2023, 12:33
Bonifacy pisze:Wymiarowo to te, które kiedyś kupiłem
https://allegro.pl/oferta/bosch-3-397-0 ... 4810470090
Mówisz, że powinny być ok?

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
Inni takie kupowali, a poza tym Ateca jest na liście pasujących modeli w opisie.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ