Jakość piór wycieraczek

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: michal 76 »

Prawie 10 tys. i jest ok



Sponsor

Re: Jakość piór wycieraczek

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: sailor 88 »

Dopiero wczoraj, po roku użytkowania auta, znalazłem przyczynę skakania wycieraczki po szybie. Obwiniałem za to pióra, a raczej gumki na nich. Po wymianie fabrycznego kompletu, efekt oczyszczania szyby był już znakomity, ale problem skokowego poruszania po szybie pozostał i powtarzał się po wymianie na kolejny, inny komplet. Postanowiłem przyjrzeć się pracy wycieraczek z zewnątrz, zraszając szybę i problem dostrzegłem natychmiast! Otóż, winę za to ponosi nadmierny luz pomiędzy końcówką ramienia wycieraczki(rodzaj szczęki uformowanej przez zagięcie końców), a mocowaniem pióra (przegub pióra wciskany na zatrzask w końcówkę ramienia). Można ten luz sprawdzić(czy istnieje) przez ruszanie na boki, dolną końcówką pióra wycieraczki "odgiętej" od szyby. Jeżeli istnieje, można go zniwelować doginając końcówkę ramienia. Ja wybrałem inną metodę, bojąc się pozostawionych śladów(po narzędziu) powstałych przy doginaniu. Po bocznej stronie przegubu, na płaszczyznę przegubu pióra, która wchodzi w ramię nakleiłem odpowiednio przycięty pasek taśmy izolacyjnej(gładkiej). Przy większym luzie można z obu stron, wszystko zależy od grubości taśmy i wielkości luzu. Jeździłem cały dzień w deszczu, delektując się ciszą pracujących wycieraczek. Do tej pory co chwilę uruchamiałem spryskiwacz, który na krótko niwelował skakanie( detergent ułatwiał ślizganie się gumy po szybie). Polecam sposób, jeżeli u kogoś taki problem w ogóle występuje!
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: TomeL »

Świetny opis (od razu widać, że jesteś technikiem), oczywiście zrozumiały - jednak zdjęcia wiele by ułatwiły. W obu Atecach, które testowałem ten problem występował (czyli jakaś ogólna przypadłość), skomentowałem to ale sprzedawca zrzucił to na "niewidzialną wycieraczkę", która ponoć tam była. Na razie wycieraczki u mnie chodzą gładko, ale kto wie jak długo.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: sailor 88 »

TomeL pisze:
16 lip 2018, 15:57
Świetny opis (od razu widać, że jesteś technikiem), oczywiście zrozumiały - jednak zdjęcia wiele by ułatwiły. W obu Atecach, które testowałem ten problem występował (czyli jakaś ogólna przypadłość), skomentowałem to ale sprzedawca zrzucił to na "niewidzialną wycieraczkę", która ponoć tam była. Na razie wycieraczki u mnie chodzą gładko, ale kto wie jak długo.
Technikiem nie jestem, niestety, bardziej zacięcie hobbystyczne. A zdjęcia w tej kwestii to przesada. Zdejmujesz pióro wycieraczki z ramienia i po bokach mocowania od razu widzisz miejsca, gdzie można przykleić kawałek taśmy likwidujący luz.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: zinger »

Te wycieraczki to jakas masakra. Wymienilem kilka tys km temu na polecane tu Bosch. Na poczatku bylo super, teraz znowu zaczynaja sie smugi robic. Ewidentnie to jakas wada fabryczna, bo niemozliwe zeby tyle osob mialo ten sam problem po niewielkim juz przebiegu.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: patryk7133 »

Witam
Mam przebieg 25 tk auto liczy sobie 11 miesięcy i jak na razie nie miałem problemów z przednimi wycieraczkami czego nie mogę powiedzieć o wycieraczce z tyłu :(
Był z nią problem od nowości znikł na jakiś czas po tym jak w czasie mżawki miałem ją włączoną przez kilka naście kilometrów teraz powrócił i nic nie pomaga Chyba czas na wymianę
Nigdy nie zastanawiałem się nad tym ile kilometrów może wytrzymywać wycieraczka zawsze wymieniałem jak źle zbierała wydaje mi się że w innych autach robiłem to jakoś raz do roku a wy jakie macie doświadczenia ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Janisz »

Ja mam auto prawie 16 miesięcy. Miałem nałożoną niewidzialną wycieraczkę firmy Gtechniq i były same problemy. Wycieraczka skakała i bardzo szybko starła NW. Miałem tą samą NW na innym aucie i wytrwała ok. 20 000km a w Atece to nie wiem czy przejechała połowę nie spełniając w 100% swojej funkcji. Teraz wiem, że wszystkiemu winny ten przegub i luz.

Ale wracając do samej wycieraczki. Jeżdżę z przednią od nowości tj. 16 miesięcy (ok 27tyś przebiegu) i nie widzę znacznego pogorszenia tego jak zbiera...od zawsze lekko mazała.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Endrju »

U mnie 21kkm przebiegu i ok 17 miesięcy i jak narazie dziala dobrze.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Masmix »

Na liczniku prawie 40kkm i mam z wycieraczkami ten sam problem. Spróbuje dziś patentu saliora.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: sailor 88 »

Podrążyłem temat głębiej i okazało się, że bardzo duży wpływ na jakość pracy wycieraczek ma jeszcze kąt pod jakim ramię jest ustawione w stosunku do szyby. W wykazie narzędzi specjalnych VW/Audi istnieje przyrząd do ustawiania tego kąta. Może jednym się trafia ramię z dobrym kątem i problemu nie ma, a u innych występuje. Wartość tego kąta ponoć powinna wynosić: -3 stopnie. Procedura ustawiania: http://focus.korona-pl.com/TIS/wsmdata/ ... 18564.html
Obrazek

Obrazek
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ