Jakość piór wycieraczek

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: dario37 »

A co powiecie na VALEO 574707?


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: Jakość piór wycieraczek

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: sailor 88 »

dario37 pisze:
16 gru 2018, 11:15
A co powiecie na VALEO 574707?
Testowałem w poprzednich autach różne wycieraczki, ale BOSCH-e działały zawsze najdłużej i najlepiej!
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: dario37 »

sailor 88 pisze:
16 gru 2018, 12:10
dario37 pisze:
16 gru 2018, 11:15
A co powiecie na VALEO 574707?
Testowałem w poprzednich autach różne wycieraczki, ale BOSCH-e działały zawsze najdłużej i najlepiej!
@Sailor tak a propo"s,jakiej firmy mamy wycieraczki fabrycznie montowane?Jakoś nie miałem kiedy tego sprawdzic.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: sailor 88 »

dario37 pisze:
16 gru 2018, 12:15
sailor 88 pisze:
16 gru 2018, 12:10
dario37 pisze:
16 gru 2018, 11:15
A co powiecie na VALEO 574707?
Testowałem w poprzednich autach różne wycieraczki, ale BOSCH-e działały zawsze najdłużej i najlepiej!
@Sailor tak a propo"s,jakiej firmy mamy wycieraczki fabrycznie montowane?Jakoś nie miałem kiedy tego sprawdzic.
No niestety, tego nie wie nikt, podobnie jak to, jakiej marki olejem zostało zalane auto. Co nie zmienia faktu, że tzw. fabryczne wycieraczki zawsze były najlepsze. Były, bo w Atece się to nie sprawdziło. W moich poprzednich autach (Skoda Octavia i 2x VW Jetta) oryginalny komplet wytrzymywał około 4 lat, później kupowałem BOSCH'e i wymieniałem mniej więcej co dwa lata. Zastanawiam się nawet, czy nie kupić oryginalnego(serwisowego) zestawu od VW lub Skody, bo tam też występują podobne długości piór (Golf VII, Skoda Superb, Audi A3).Tylko znowu pytanie, czy te występujące jako część zamienna są takie same (równie dobre ) jak montowane fabrycznie, bo na przykład akumulatora montowanego fabrycznie nie kupi się już nigdzie, nawet w serwisie, pomimo iż posiada właściwy numer serwisowy.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Endrju »

Hymm odnośnie aku to się nie zgodzę. Mam kolegę który pracuje w Niemczech w fabryce Varty. I produkują aku dla VW, niestety ale to taki sam akumulator tylko logo się znienia i adres fabryki . Kiedyś faktycznie była osobna linia dla koncernów, teraz niestety nic nie zmieniają, dlatego pewnie i ori części nie wytrzymują już tak długo jak kiedyś.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Walt »

Ja też i nie mam zastrzeżeń.
Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: sailor 88 »

Endrju pisze:
16 gru 2018, 13:40
Hymm odnośnie aku to się nie zgodzę. Mam kolegę który pracuje w Niemczech w fabryce Varty. I produkują aku dla VW, niestety ale to taki sam akumulator tylko logo się znienia i adres fabryki . Kiedyś faktycznie była osobna linia dla koncernów, teraz niestety nic nie zmieniają, dlatego pewnie i ori części nie wytrzymują już tak długo jak kiedyś.
A ja mam swoje informacje z fabryki Moll'a, też w Niemczech. Ale dobra Endrju, nie będziemy się spierać w tej kwestii. Natomiast byłem osobiście w firmie produkującej cewki zapłonowe i co... Na pierwszy montaż produkowane są cewki o określonych (najwyższych) parametrach. Na części zamienne, serwisowe, produkowana jest zupełnie inna partia, ale na oko zupełnie nie do odróżnienia. Natomiast dla niezależnych odbiorców produkowane są cewki o jeszcze innych parametrach na tzw. życzenie odbiorcy w zależności od zamówienia (cena odgrywa główna rolę). Czyli cały czas produkcja idzie na trzy linie, z czego dwie pierwsze się nie zmieniają, a trzecia tak, bo niezależnych dystrybutorów jest kilkunastu. Byłem i widziałem (osoba z mojej rodziny jest zaangażowana "inżyniersko" w proces produkcji.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Endrju »

Widocznie warta odeszła od tego produkcji, to nie znaczy że wszyscy producenci tak robią.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: TomeL »

Natomiast moje doświadczenia wskazują na Valeo. Zawsze robiły dłużej niż Bosch. A dbałem jednakowo.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Jakość piór wycieraczek

Post autor: Bart »

Jak ostatnio kupując zestaw przednich oryginalnych przy okazji zostałem poinformowany że zmienił się ich numer części.. co sugeruje że coś w nich zmienili? Obecnie chodzą gładko i cicho i nie rozmazują wody na środku jak pierwszy zestaw czy następnie Bosh Aerotwin. Jestem umówiony, że jak tylko problem wróci to wracam do ASO i będą szukali problemu.

Poniżej widać jak mniej więcej problem się objawiał na nowych prosto z salonu, następnie na 2 parze wymienianej na gwarancji, następnie na Boshu.
Oczywiście problem wychodził dopiero po pewnym czasie a nie zaraz po założeniu ;)

Obrazek

ODPOWIEDZ