Wideorejestrator i kable

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Wideorejestrator i kable

Post autor: flash »

Pewnie wielu z nas korzysta z wideorejestratora. Osobiście mam zestaw przód tył od Mio. Chciałem możliwie maksymalnie ogarnąć i pochować kable, więc... Główny zasilający poprowadziłem przy podszybiu, słupkiem A po prawej stronie, dalej za schowkiem w nogach pasażera, i początkowo miałem wzdłuż tunelu środkowego pod plastikiem prawie do zapięcia pasa przy fotelu, i wtedy do góry i do gniazda USB (wymieniłem standardowy kabel na gniazdo zapalniczki na USB C).

Postanowiłem to jednak jeszcze bardziej schować, bo od góry dość to jednak sterczało i się plątało, dlatego kabel poprowadziłem za plastikiem od nóg pasażera, żeby wyszedł w plastiku pod panelem klimatyzacji. :)

Przeciągnięcie jest dość łatwe, musiałem tylko wyjąć ten niewidoczny plastik z dołu pod panelem klimy, wywiercić dziurę na kabel, dałem trochę podkładki pod meble, żeby ochronić kabel od ewentualnej ostrej krawędzi plastiku i dla łatwiejszego przesuwania i jest elegancko, jak na zdjęciach.

Jak ktoś chciałby podobnie zrobić, to polecam, nic trudnego, a porządek jest.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Sponsor

Wideorejestrator i kable

Sponsor


Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wideorejestrator i kable

Post autor: Barton »

Wg mnie lepiej skorzystać z powerboxa/smartboxa, również niczego nie widać, a dodatkowo mamy tryb parkingowy.

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Wideorejestrator i kable

Post autor: flash »

Barton pisze:
01 gru 2022, 14:25
Wg mnie lepiej skorzystać z powerboxa/smartboxa, również niczego nie widać, a dodatkowo mamy tryb parkingowy.
Jak poruszam się po mieście, i co chwilę gdzieś parkuję, i chcę mieć "tryb parkingowy" na wszelki wypadek, to po prostu podłączam wideorejestrator pod (widoczny na ostatnim zdjęciu) power bank i działa bez przerwy, w normalnym trybie.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Wideorejestrator i kable

Post autor: geranium »

flash pisze:
30 lis 2022, 22:03
Pewnie wielu z nas korzysta z wideorejestratora. Osobiście mam zestaw przód tył od Mio. Chciałem możliwie maksymalnie ogarnąć i pochować kable, więc... Główny zasilający poprowadziłem przy podszybiu, słupkiem A po prawej stronie, dalej za schowkiem w nogach pasażera, i początkowo miałem wzdłuż tunelu środkowego pod plastikiem prawie do zapięcia pasa przy fotelu, i wtedy do góry i do gniazda USB (wymieniłem standardowy kabel na gniazdo zapalniczki na USB C).

.....
przecież o wiele prościej jest pociągnąć kabel pod bezpieczniki => nic nie widać jest zasilanie po zapłonie oraz tryb parkingowy a jak ktoś mało jezdzi to można dać "kontroler napięcia" lub zasilanie puścić przez przełącznik:
1 stałe zasilanie
2 zasilanie po zapłonie
i ma się pełną kontrolę.
Za ten post autor geranium otrzymał podziękowanie:
Rafiner (18 maja 2023, 22:41)
Ocena: 5.26%

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Wideorejestrator i kable

Post autor: flash »

geranium pisze:
03 gru 2022, 13:18
przecież o wiele prościej jest pociągnąć kabel pod bezpieczniki => nic nie widać jest zasilanie po zapłonie oraz tryb parkingowy a jak ktoś mało jezdzi to można dać "kontroler napięcia" lub zasilanie puścić przez przełącznik:
1 stałe zasilanie
2 zasilanie po zapłonie
i ma się pełną kontrolę.
Możesz wyjaśnić jak byś podłączył kable do stałego zasilania i zasilania po zapłonie? Bezpiecznik nr 40 mogę włożyć albo w jedną albo w drugą pozycję. Jak i skąd sobie wyprowadzić dwa przewody? Jakiego przełącznika użyć żeby móc łatwo przełączać pomiędzy jednym a drugim?

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Wideorejestrator i kable

Post autor: kecaj »

flash pisze:
18 maja 2023, 12:39
geranium pisze:
03 gru 2022, 13:18
przecież o wiele prościej jest pociągnąć kabel pod bezpieczniki => nic nie widać jest zasilanie po zapłonie oraz tryb parkingowy a jak ktoś mało jezdzi to można dać "kontroler napięcia" lub zasilanie puścić przez przełącznik:
1 stałe zasilanie
2 zasilanie po zapłonie
i ma się pełną kontrolę.
Możesz wyjaśnić jak byś podłączył kable do stałego zasilania i zasilania po zapłonie? Bezpiecznik nr 40 mogę włożyć albo w jedną albo w drugą pozycję. Jak i skąd sobie wyprowadzić dwa przewody? Jakiego przełącznika użyć żeby móc łatwo przełączać pomiędzy jednym a drugim?
A czy w samochodzie jest tylko jeden bezpiecznik? Montujesz na kablach od rejestratora dodatkowe bezpieczniki i podłączasz jeden kabel tam gdzie jest stałe napięcie a drugi szukasz miejsca, gdzie jest napięcie w momencie włączenia zapłonu.
Wiele zależy jaki masz rejestrator i jakie kable do podłączenia, bo niektóre potrzebują tylko stałego zasilania a tryb parkingowy aktywuje się gdy kamera nie wykrywa ruchu a inne mają 2 przewody.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wideorejestrator i kable

Post autor: Rafiner »

Są takie specjalne przejściówki wpinane między gniazdo bezpiecznika, a bezpiecznik. Taki bypas, poszukaj są na necie.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ