Stuki w bagażniku

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Misieq
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 18:19
Samochód: Volvo V40 T3R
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: Misieq »

Ja bym nie wytrzymał. Pojechałbym na SKP, żeby sprawdzili zawieszenie. Miałbym opory jeździć niesprawnym autem lub nie mając pewności. Trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie problemu
Za ten post autor Misieq otrzymał podziękowanie:
Misiek (17 gru 2022, 15:33)
Ocena: 5.26%



Sponsor

Re: Stuki w bagażniku

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1373
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 382 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: sailor 88 »

flash pisze:
17 gru 2022, 12:12
Tak bez niczego to tu za dużo niestety nie widać. Próbowałem bujać auto na postoju, ale nic szczególnego nie słychać.
Chwyć ręką tę kolumnę za kołem, czyli amortyzator i spróbuj poruszać na boki, powinien być sztywny/nieruchomy...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Misiek
Posty: 2430
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 743 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: Misiek »

franek pisze:
17 gru 2022, 9:58
Kolego sprawdź czy nie pękła Ci tylna sprężyna i jej kawałek nie leży w kielichu. Sprężyny zazwyczaj pękają albo u dołu albo o góry, na 1/2, 2/3 zwoju. Kawałek wpada w kielich i grzechota. Wizualnie nie poznasz. Miałem tak kiedyś w Altei, kilka tygodni minęło kiedy się zorientowałem że to pękła sprężyna.
Ale to przecież nówka samochód z 2022, myślisz że już tak szybko mogło to pęknąć ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2430
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 743 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: Misiek »

Misieq pisze:
17 gru 2022, 13:03
Ja bym nie wytrzymał. Pojechałbym na SKP, żeby sprawdzili zawieszenie. Miałbym opory jeździć niesprawnym autem lub nie mając pewności. Trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie problemu
Tym bardziej, że takie badanie byłoby i od ręki i za niewielkie pieniądze, poza tym oni najczęściej także są mechanikami, więc mogą podejść do sprawy fachowo i szczegółowo sprawdzić, a nawet od razu coś doradzić.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

kapelusznik
Posty: 99
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: kapelusznik »

Misiek pisze:
17 gru 2022, 15:31
franek pisze:
17 gru 2022, 9:58
Kolego sprawdź czy nie pękła Ci tylna sprężyna i jej kawałek nie leży w kielichu. Sprężyny zazwyczaj pękają albo u dołu albo o góry, na 1/2, 2/3 zwoju. Kawałek wpada w kielich i grzechota. Wizualnie nie poznasz. Miałem tak kiedyś w Altei, kilka tygodni minęło kiedy się zorientowałem że to pękła sprężyna.
Ale to przecież nówka samochód z 2022, myślisz że już tak szybko mogło to pęknąć ?
wystarczy wada materiałowa.
Miałem kiedyś Skodę Felicię która miała w książce serwisowej wpisaną 3x wymianę sprężyny w pierwszym roku...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: Endrju »

Dokładnie , może być wada. Mój szwagier w Skodzie miał wymieniana maglownice po 7kkm przebiegu.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
rgoliat
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:55
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: rgoliat »

Sprawdź, czy aby któryś z plastików ochraniający podłogę nie jest poluzowany. Może to on jak dostanie powiewu powietrza po ruszeniu wydaje takie odgłosy.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1373
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 382 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: sailor 88 »

Endrju pisze:
17 gru 2022, 17:50
Dokładnie , może być wada. Mój szwagier w Skodzie miał wymieniana maglownice po 7kkm przebiegu.
Ja osobiście miałem przyjemność, wątpliwą oczywiście, zmagać się z wadami materiałowymi w Atece i to w pierwszym roku eksploatacji. Była to również wymiana "maglownicy" i sprzęgła kompletnego. Zupełny brak zużycia jednego i drugiego, a właśnie wadliwie wykonane/zmontowane elementy były powodem naprawy a właściwie wymiany, bo na szczęście gwarant zdecydował o wymianie, a nie naprawie/regeneracji.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Graco_46
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2021, 9:36
Samochód: Ateca FL FR 1.5 TSI DSG
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: Graco_46 »

Miałem kiedyś coś takiego w skodzie - luz na zamku tylnej klapy - wystarczyło podkręcić minimalnie te gumy w klapie które ją odpychają od reszty auta i po problemie - a już myślałem że się wścieknę...

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: kecaj »

Masz gwarancję. Wezwij asistance na miejsce z lawetą i poproś o auto zastępcze i niech walczą... Są koszty za auto zastępcze, więc szybciej ogarną temat przyczyny stuków.

ODPOWIEDZ