Stuki w bagażniku

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: flash »

Auto było dziś w ASO. Jeździli, sprawdzali, rozbierali m.in. boczki bagażnika w środku i zderzak. Mechanicznie wszystko ok (zawieszenie, sprężyny itp.). Niczego konkretnego nie znaleźli, ale gdzie uznali za stosowne, to popodklejali tymi swoimi podkładkami filcowymi. Przejechałem się po odbiorze po swoim "torze testowym" i stwierdzam, że już tego nie słychać. Nie wiem na ile to będzie trwałe (zobaczymy za jakiś czas), na ile akurat to co trzeba podkleili czy był to czysty przypadek. Będę monitorował i ewentualnie dawał znać. Auto umyli, ale w środku w bagażniku we wnęce na koło trochę piachu zostało z butów (mechanicy jeździli w bagażniku), poza tym uszczelka w bagażniku była podwinięta (plastik progu bagażnika był nad uszczelką - takie ich niedopatrzenie przy montażu, ale sam sobie naprawiłem, bo na szczęście zauważyłem) i kabel od wideorejestratora tylnego mi dziwnie zawinęli i schowali pod plastiki, że nie wiem do końca jak idzie... Generalnie na razie ok, ale tak jak wspomniałem, zobaczymy za jakiś czas.



Sponsor

Re: Stuki w bagażniku

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: Endrju »

No to chociaż masz prezent na święta w postaci ciszy w aucie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: flash »

"Prezent" nie potrwał niestety długo. :) Po kilku dniach koncerty wróciły. W styczniu miałem jedną wizytę w ASO, ale w sumie nic nie zrobili, a dziś odebrałem auto z drugiego "serwisu", który trwał dwa dni. Przyczyną (wydaje się) okazała się - zgodnie z moją sugestią po charakterystyce stuków - klapa bagażnika. Mimo że zamknięta, to miała luz i hałasowała pod wpływem nawet niewielkich nierówności. Pomogła regulacja odbojników klapy bagażnika. Mam wrażenie, że trochę mocniej przez to trzyma na zamku i mocniej odbija przy otwieraniu, oraz trzeba mocniej "trzasnąć", żeby zamknąć, i dźwięk zamykania zrobił się jakby głośniejszy i taki bardziej tępy. Ale załóżmy, że to tylko moje subiektywne wrażenia, i skoro jest ok, to jest ok. :) Zrobiłem już trochę km i stwierdzam, że komfort jazdy jest teraz o wiele lepszy, jak nie masz wrażenia, że pół tyłu się telepie. :)

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: geranium »

flash pisze:
27 sty 2023, 20:04
"Prezent" nie potrwał niestety długo. :) Po kilku dniach koncerty wróciły. W styczniu miałem jedną wizytę w ASO, ale w sumie nic nie zrobili, a dziś odebrałem auto z drugiego "serwisu", który trwał dwa dni. Przyczyną (wydaje się) okazała się - zgodnie z moją sugestią po charakterystyce stuków - klapa bagażnika. Mimo że zamknięta, to miała luz i hałasowała pod wpływem nawet niewielkich nierówności. Pomogła regulacja odbojników klapy bagażnika. Mam wrażenie, że trochę mocniej przez to trzyma na zamku i mocniej odbija przy otwieraniu, oraz trzeba mocniej "trzasnąć", żeby zamknąć, i dźwięk zamykania zrobił się jakby głośniejszy i taki bardziej tępy. Ale załóżmy, że to tylko moje subiektywne wrażenia, i skoro jest ok, to jest ok. :) Zrobiłem już trochę km i stwierdzam, że komfort jazdy jest teraz o wiele lepszy, jak nie masz wrażenia, że pół tyłu się telepie. :)
a nie prościej było przesunąć "zamykanie"? jest tam nawet podziałka jak przy drzwiach.

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: Kubawojcik »

Tez mi sie wydaje ze powinni zamkiem regulowac. U mnie od poczatku klapa strzelala przy otwieraniu (mocno odbijala) na poczatku myslalem ze tak jest w elektryczniej az do momentu jak nie otworzylem w innej atece klapy i bylo cichutko. Pojechalem do aso i wyregulowali zamek. Teraz jest cichutko

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Stuki w bagażniku

Post autor: flash »

Nie wiem, może to jednak zamek wyregulowali, bo słychać trochę inny dźwięk przy otwieraniu i zamykaniu klapy, choć powiedzieli że odbojniki. Przy otwieraniu słychać taką "ulgę" zamka, jakby był mocno napięty, a przy zamykaniu trzeba mocniej trzasnąć, bo tak łatwo jak wcześniej się teraz nie zamyka. I jedno i drugie mnie trochę martwi, bo właśnie to wrażenie, że zamek jest mocniej "napięty" i trzeba mocniej trzaskać, to niekoniecznie mnie to jakoś zadowala. Fakt, w aucie jest teraz cicho, o niebo lepszy komfort jazdy niż wcześniej, co cieszy, ale te "mankamenty" po naprawie trochę znowu martwią. Zobaczymy za jakiś czas co będzie.

ODPOWIEDZ