Montaż tapicerki tylnej klapy

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
combayn
Posty: 9
Rejestracja: 15 sty 2021, 22:41
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca 1.4 Xcellence DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Montaż tapicerki tylnej klapy

Post autor: combayn »

Cześć, jakiś czas temu padł mi dociąg klapy (ten silnik elektryczny). Znalazłem ostatnio na olx, kupiłem, zdemontowałem plastik klapy żeby go zamontować i mam teraz problem z ponownym montażem tego plastiku. Czy wiecie może czy montuje się go "od dołu" (od strony zamka klapy) czy raczej od góry czyli od strony szyby? Może jest gdzieś jakiś manual do tego?

PS: Oryginalnie miałem dociąg 3V5.827.887.C a kupiłem 3V5.827.887.B. Okazało się że różnią się jedynie pozycją tego kółka do którego wpinana jest linka. Kółko typu C da się przełożyć do silnika B, wystarczy odkręcić blokadę (lekko przekręcić w lewo i wyjąć) i po prostu je zsunąć i zamontować ponownie w nowym silniku:


Obrazek


Ateca 1.4 Xcellence DSG, Samoa Orange

Sponsor

Montaż tapicerki tylnej klapy

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Montaż tapicerki tylnej klapy

Post autor: patryk7133 »

combayn pisze:
30 gru 2022, 0:19
Cześć, jakiś czas temu padł mi dociąg klapy (ten silnik elektryczny). Znalazłem ostatnio na olx, kupiłem, zdemontowałem plastik klapy żeby go zamontować i mam teraz problem z ponownym montażem tego plastiku. Czy wiecie może czy montuje się go "od dołu" (od strony zamka klapy) czy raczej od góry czyli od strony szyby? Może jest gdzieś jakiś manual do tego?

Plastykową tapicerkę klapy wkładam od strony zamka później doczepiam ją do pozostałego elementu tapicerki, teraz stopniowo od strony szyby wciskam zatrzaski, sprawdzając, czy trafiają w otwory, przy czym kontroluję zachowanie całego elementu w pogotowiu mam długi śrubokręt.

ODPOWIEDZ