DSG 7 / akcja serwisowa / pompa oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Sanyin
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2017, 4:06
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI 4DRIVE XCELLENCE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: DSG 7 / akcja serwisowa / pompa oleju

Post autor: Sanyin »

Cześć,

Ja właśnie kilka dni temu odebrałem auto po wymianie skrzyni biegów. Rocznik 2017 ateca 2.0 tsi 4x4 dsg 7.

Czekałem 3 miesiące i jak czytam wasze komentarze to powinienem być zadowolony, że tylko tyle.

Moje auto było już po gwarancji ale w związku z prowadzona akcją serwisowa wymienili mi skrzynie biegów i chyba też wał napędowy.

I tez myślałem, że jakim cudem skrzynie wymieniają skoro wszystko działa dobrze. Po akcji serwisowej wyskoczył błąd: usterka skrzyni biegów - dalsza jazda możliwa. Zgłosiłem to serwisowi prosili abym przyjechał za tydzień. Oprócz błędu nie czułem żeby coś było nie tak. Po przyjeździe dowiedziałem się, że mi samochodu nie wydadzą bo jednak problem jest większy niż tylko oprogramowanie.

I teraz jak odebrałem auto dopiero widzę jak słabo już od kilkudziesięciu tysięcy kilometrów działała skrzynia. Teraz chodzi perfekcyjnie, zero szarpnięć, opóźnień, żadnego buksowania kół nawet przy użyciu lunch control. Człowiek jednak przyzwyczaja się do auta i jak coś powoli zaczyna działać gorzej to się przyzwyczajamy i wydaje nam się to naturalne. Dopiero po wymianie widzę jak mocno już skrzynia była uszkodzona.

Skrzynia wymieniona przy przebiegu 106 000 km.


Seat Ateca 2.0 TSI 4DRIVE XCELLENCE, Samoa Orange.

Sponsor

Re: DSG 7 / akcja serwisowa / pompa oleju

Sponsor


Lord M
Posty: 77
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: DSG 7 / akcja serwisowa / pompa oleju

Post autor: Lord M »

Ja byłem w ASO w zeszłym tygodniu (sobota) i dowiedziałem się, że Leony z napędem na ośkę nie są objęte akcją. Widać sprawa dotyczy tylko DQ381 w wersji 4x4.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: DSG 7 / akcja serwisowa / pompa oleju

Post autor: Teo »

Grz_Bo pisze:
26 mar 2023, 20:26
A czy wiadomo, których roczników dotyczy ta akcja? Czy ogólnie wszystkie łapią się do niej?
Podpinam sie pod pytanie...

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: DSG 7 / akcja serwisowa / pompa oleju

Post autor: rybsko »

Sprawdziłem u swojego dilera - brak na ten moment akcji serwisowej dla mojego egzemplarza (FR 2.0 TSI 4x4 z kwietnia 2022).

Lord M
Posty: 77
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: DSG 7 / akcja serwisowa / pompa oleju

Post autor: Lord M »

rybsko pisze:
12 kwie 2023, 14:18
Sprawdziłem u swojego dilera - brak na ten moment akcji serwisowej dla mojego egzemplarza (FR 2.0 TSI 4x4 z kwietnia 2022).
Sorry za offtop ale jak napisałeś, że sprawdziłem u swojego dealera, to wyobraziłem sobie ciemną uliczkę i tajemnicze spotkanie w celu wymiany informacji. :lol: :lol:

DamianT
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2018, 16:21
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI DSG 4Drive XC Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: DSG 7 / akcja serwisowa / pompa oleju

Post autor: DamianT »

Ja też dzwoniłem i samochód nie jest objęty akcją. Ateca 2.0TSI 2018 rok. Widocznie jakiejś partii to dotyczy. Póki co 50kkm bez problemów.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: DSG 7 / akcja serwisowa / pompa oleju

Post autor: Misiek »

Lord M pisze:
12 kwie 2023, 14:41
rybsko pisze:
12 kwie 2023, 14:18
Sprawdziłem u swojego dilera - brak na ten moment akcji serwisowej dla mojego egzemplarza (FR 2.0 TSI 4x4 z kwietnia 2022).
Sorry za offtop ale jak napisałeś, że sprawdziłem u swojego dealera, to wyobraziłem sobie ciemną uliczkę i tajemnicze spotkanie w celu wymiany informacji. :lol: :lol:
Bo "diler", to ten od sprzedaży samochodów, a "dealer", to ten z "ciemnej uliczki" ...
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: DSG 7 / akcja serwisowa / pompa oleju

Post autor: coulomb »

Piszecie, że dzwoniliście... A to nie jest tak, że to obowiązkiem dealera jest poinformowanie klientów o akcjach serwisowych?

Lord M
Posty: 77
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:37
Samochód: Leon DKZA
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: DSG 7 / akcja serwisowa / pompa oleju

Post autor: Lord M »

taaaaaa. Jak żyję to jeszcze nigdy producent nie wezwał mnie na żadną akcję serwisową. O wszystkim dowiadywałem się przez przypadek, jak np zmieniałem olej.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: DSG 7 / akcja serwisowa / pompa oleju

Post autor: Endrju »

Lord M pisze:
12 kwie 2023, 22:30
taaaaaa. Jak żyję to jeszcze nigdy producent nie wezwał mnie na żadną akcję serwisową. O wszystkim dowiadywałem się przez przypadek, jak np zmieniałem olej.
Bo jeżeli nie zagraża to bezpieczeństwu to nie wzywają tylko informują przy okazji pobytu w ASO. Ja byłem 2 razy na akcji serwisowej raz przy okazji pobytu w ASO dowiedziałem się że wymienia mi cewki zapłonowe bo była partia felerna a raz dostałem pismo do domu że mam się jak najszybciej zgłosić bo śruba mocująca pedał hamulca jest wadliwa i może dojść do urwania pedału hamulca.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ