Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Samul
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2023, 20:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: Samul »

Mam letni zestaw opon już kupiony więc będę testował. Wybiorę się też do innego ASO.

I tak testowałem również z wyłączonymi asystentami i niczego to nie zmieniło. W ASO też z tego co wiem to sprawdzali.

Postaram się też nagrać video ale z tego co widzę to identycznie znosi mój egzemplarz jak w przypadku Audi Q5 z tego filmiku: (4:50)



Sponsor

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Sponsor


Misiek
Posty: 2429
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 743 razy
Otrzymał podziękowań: 1192 razy

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: Misiek »

Samul pisze:
21 mar 2023, 21:40
Mam letni zestaw opon już kupiony więc będę testował. Wybiorę się też do innego ASO.

I tak testowałem również z wyłączonymi asystentami i niczego to nie zmieniło. W ASO też z tego co wiem to sprawdzali.

Postaram się też nagrać video ale z tego co widzę to identycznie znosi mój egzemplarz jak w przypadku Audi Q5
...
Co ciekawe, na tym nagraniu wyraźnie widać, że kierownica stoi prosto, nie obraca się ani o milimetr, a u mnie sama wyraźnie skręcała, więc dlatego myślałem o pochyłości drogi.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Jack232
Posty: 20
Rejestracja: 24 sie 2022, 19:40
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI Experience
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: Jack232 »

Samul pisze:
18 mar 2023, 11:23
Dziękuję za wszystkie porady!

Odnosząc się do powyższych odpowiedzi do geometrię robiłem pełną w ASO.
W kwestii opon to robili podobno przekładkę z prawej na lewą i samochód znosił nadal w tą samą stronę.
I tu masz słowo klucz. "Podobno" robili. Z tym, że nie na pewno. Zaznacz kredą każdą oponę i sam sobie poprzekładaj koła, albo w jakiejś wulkanizacji. Zrób totalną zamianę miejsc opon tj. przod-tył, lewo-prawo. Trochę to zachodu, ale warto. Dzisiejsze nowe opony to jedna wielka porażka. Jeśli problem nie zniknie, przynajmniej wykluczysz sobie jedną z potencjalnych przyczyn ściągania
Seat Ateca 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: Kubawojcik »

U mnie z kolei na kierownicy ustawionej prosto auto skreca lekko w prawo. Pojechalem na geometrie, istawilem prosto kiere, pan podlaczyl maszyne i mowi ze jest ok, kola prosto :-D

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: kecaj »

W wielu takich przypadkach należy ponownie wykonać adaptację czujników skrętu i zobaczyć jak po tym auto się zachowuje. To może też być wada elektroniki w przekładni kierowniczej... Lecz w pierwszej kolejności - kontrola opon i felg na urządzeniu z uwzględnieniem bicia poprzecznego itp...

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: Fiflak »

Ja miałem kiedyś identycznie w innym aucie. Auto sprawdzane było sprawdzane na stacji diagnostycznej i sprawdzana geometria (przy mnie, w profesjonalnym warsztacie robiącym tylko geometrię) - nie znaleziono nic na stacji diagnostycznej, a geometria była w normie (wszystkie parametry przód i tył). Miły Pan na geometrii powiedział mi, że to pewnie wina opon. Zamieniłem koła przód z tyłem (to był środek lata i nie było sensu czekać na wymianę na zimówki) i było git. Dodam jeszcze, że jeździłem jeszcze na tych oponach przez kilka lat, tylko nie zakładałem ich na przód, co niestety skutkowało nierównomiernym zużyciem (przód ściera się szybciej). A na oponach nie było nic widać z zewnątrz, były prawie nowe jak to się zrobiło, na wyważarce też nie wychodziło nic podejrzanego (zakładali mi normalne ciężarki).

Zobacz jak założysz te letnie oponki czy się poprawi :)

ODPOWIEDZ