Ledy przód parują

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
rgoliat
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:55
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: rgoliat »

Odgrzeje temat.
Dziś wjeżdżam do garażu i po wyjściu zauważyłem, że obie lampy na dole są zaparowane. W prawdzie teraz jest pogoda jaka jest, duża wilgotność i ciągłe opady, ale czy to jest we wszystkich lampach?.

Obrazek

Obrazek



Sponsor

Re: Ledy przód parują

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: Endrju »

Raczej wszyscy mają tą dolegliwość. Ja miałem w poprzedniej Atece i w tej mam tak samo. Często zwracam uwagę na inne auta (marki) i także mają częściowo zaparowane lampy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
rgoliat
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:55
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: rgoliat »

A co na to ASO? Zapewne niejeden właściciel Ateci im to zgłaszał. Rozumiem taką sytuację w lampach ze zwykłymi żarówkami, które wytwarzają temperaturę i przy dużej wilgotności takie rzeczy mogą się pojawiać, ale w ledach?.
Ogólnie w takim razie jeździć i tylko się przyglądać temu.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: Misiek »

rgoliat pisze:
22 gru 2022, 18:51
A co na to ASO? Zapewne niejeden właściciel Ateci im to zgłaszał. Rozumiem taką sytuację w lampach ze zwykłymi żarówkami, które wytwarzają temperaturę i przy dużej wilgotności takie rzeczy mogą się pojawiać, ale w ledach?.
Ogólnie w takim razie jeździć i tylko się przyglądać temu.
Chyba powinno być odwrotnie, bo to właśnie tradycyjne żarówki wytwarzają temperaturę i powodują odparowanie i wyschnięcie, a LED'y są "niskotemperaturowe" i nie ogrzeją na tyle, żeby odparowało.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

marcin89
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2021, 16:47
Samochód: Ateca 1.5, DSG, EXP
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: marcin89 »

rgoliat pisze:
22 gru 2022, 18:51
A co na to ASO? Zapewne niejeden właściciel Ateci im to zgłaszał. Rozumiem taką sytuację w lampach ze zwykłymi żarówkami, które wytwarzają temperaturę i przy dużej wilgotności takie rzeczy mogą się pojawiać, ale w ledach?.
Ogólnie w takim razie jeździć i tylko się przyglądać temu.
Pytalem z miesiac temu przy okazji wymiany oleju. Mowili, ze jezeli woda sie nie gromadzi, a tylko zaparowuja na dole lub w naroznikach, to wszystko w normie przy takiej pogodzie.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: Endrju »

Tak jak piszecie ASO twierdzi że wszystko jest ok i należy obserwować czy woda się nie zbiera w lampie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: Kubawojcik »

Na szczescie nie mam tego problemu. Nie wazne jaka pogoda i gdzie auto stoi nigdy nawet milimetra pary nie mialem. Panuje ogolne info ze przy ledach to niby normalne ale skoro tak to czemu u mnie nie a kogos tak? Chyba ze to dzieki ppf?

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: Misiek »

Kubawojcik pisze:
23 gru 2022, 18:50
Na szczescie nie mam tego problemu. Nie wazne jaka pogoda i gdzie auto stoi nigdy nawet milimetra pary nie mialem. Panuje ogolne info ze przy ledach to niby normalne ale skoro tak to czemu u mnie nie a kogos tak? Chyba ze to dzieki ppf?
Jeżeli masz naklejoną filię PPF, to może jak już wyjmowali reflektory i znają ten problem, to przy okazji osuszyli wnętrze i coś, jakieś otwory wentylacyjne uszczelnili i dlatego nie masz parowania. Wątpię żeby sama folia spowodowała taki efekt, bo to tylko folia, a nie absorbent wilgoci, do tego przecież jest na zewnątrz, a nie od środka. Para pojawiająca się we wnętrzu, to wynik wytrącania się wilgoci zalegającej w środku reflektora w wyniku różnicy temperatur. Zauważ, że czasami, w specyficznych warunkach atmosferycznych, podczas dużej wilgotności powietrza, a wręcz "opadu" mgły, wszystko na zewnątrz, szczególnie metalowe, pokryte jest "mgiełką", rosą, a nawet i kroplami wody, także części karoserii pokryte folią PPF. Bez względu na przyczynę powinieneś się tylko cieszyć z tego, że nie masz tego parowania, bo ja nie byłbym z tego zadowolony, ponieważ jakoś wilgoć, szczególnie aż taka która się wytrąca, nie za bardzo dobrze wróży dla trwałości reflektora, bo przecież tam jest elektronika, diody, a jak coś "pójdzie", to cały reflektor do wymiany, bo jest nierozbieralny, nienaprawialny, a to już ogromny koszt.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: Kubawojcik »

Reflektorow nie wyjmowali i suszyc nie bylo czego bo to byla pierwsza rzecz jaka zrobilem po odbiorze auta :) wedlug mnie takie parowanie nie jest normalne i męczył bym ASO do bólu.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: rybsko »

Z manuala:
W chłodnych i wilgotnych warunkach pogodowych reflektory główne, tylne klosze i kierunkowskazy mogą chwilowo zaparować. Jest to zjawisko normalne i w żaden sposób nie ma wpływu na żywotność układu świateł samochodu

ODPOWIEDZ