Ledy przód parują

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
franek
Posty: 52
Rejestracja: 22 paź 2022, 9:57
Samochód: Ateca 1.5TSI - Style, Manual, MR23
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: franek »

Wczoraj byłem na myjce ciśnieniowej, nie zaparowały reflektory, temperatura na zewnątrz +5, wersja polift.



Sponsor

Re: Ledy przód parują

Sponsor


Miccc
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2023, 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: Ateca Reference 1.0 tsi srebrny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: Miccc »

Normalne to zaparowanie reflektorów w mojej Atece czy nienormalne ? Wilgotność była duża, lekki deszcz , 19 stopni na zewnątrz i spadała temperatura , klima nastawiona na 20 stopni , jazda po mieście w ciężkich korkach . Wiem że klimy nie można wyłączać podczas jazdy w deszczu i nie wyłączam ale jak się robi przerwy w jeździe na kilka minut i znowu jedzie to może to wzmagać parowanie ? Czy może używanie klimatyzacji mieć coś wspólnego z tym parowaniem reflektorów ?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: JACA »

Wiem że klimy nie można wyłączać podczas jazdy w deszczu i nie wyłączam ale jak się robi przerwy w jeździe na kilka minut i znowu jedzie to może to wzmagać parowanie ?
:?: :?: :?:
Czy może używanie klimatyzacji mieć coś wspólnego z tym parowaniem reflektorów ?
Nie
--
Jaca

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ledy przód parują

Post autor: Misiek »

Miccc pisze:
12 paź 2023, 18:43
...
Czy może używanie klimatyzacji mieć coś wspólnego z tym parowaniem reflektorów ?
...
Klimatyzacja nie ma "dojścia" do reflektorów, tylko kabina pasażerska (bez schowków i bagażnika), więc nie ma wpływu na ruch powietrza W ŚRODKU reflektorów. A i tak "masz szczęście", bo niektórym kolegom nawet mimo otworów, w reflektorach gromadziła się woda widoczna z zewnątrz. Poza tym w tym wątku napisano już chyba wszystko na temat parowania, więc wystarczy sięgnąć do początku i ze zrozumieniem poczytać.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Zuchu93
Posty: 14
Rejestracja: 23 wrz 2023, 21:15
Samochód: Seat Ateca FL 150KM 1.5 23'
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ledy przód parują

Post autor: Zuchu93 »

W mojej Atece z sierpnia tego roku ostatnio zaparowały po myjni bezdotykowej (było dość chłodno jak myłem auto), zeszło samoczynnie po jakimś czasie, a tak to nie zauważyłem by parowały poza tym jednym ekscesem.

pirates69
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2019, 4:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ledy przód parują

Post autor: pirates69 »

U mnie także zdarza się że lampy zaparowywują. W mesiu z LEDami mam podobnie. W innych poprzednich z ksenonami nie było problemu. Wydaje mi się, że LEDy nie mają tak wysokich temperatur w porównaniu do ksenonów czy zwykłych lamp. Zastanawiam się nad wkładaniem pochłaniaczy wilgoci, takie jak do sprzętu elektronicznego, kamer. Używał ktoś takie rozwiązanie?

ODPOWIEDZ