DIY Wygłuszenie/wyciszenie auta

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: DIY Wygłuszenie/wyciszenie auta

Post autor: Misiek »

flash pisze:
22 lut 2024, 16:38
YoursTruly pisze:
22 lut 2024, 7:19
Może po prostu kupcie sobie słuchawki z ANC? :P
Że też wcześniej na to nie wpadłem :D :D :D
Poza tym i o wiele taniej i zdecydowanie szybciej.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: DIY Wygłuszenie/wyciszenie auta

Sponsor


flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: DIY Wygłuszenie/wyciszenie auta

Post autor: flash »

Drzwi przednie ukończone. :)

Obrazek

Podczas jazdy z prędkością ok. 140 km/h na moje ucho zdecydowanie ciszej. Słyszę teraz (nie)stety szyby i słupki, może też uszczelki, oraz pewnie podłogę i dach... :D Ale więcej raczej robić nie będę. Audio również gra lepiej. Teraz dźwięk gra dla mnie, do wnętrza samochodu, a nie w puste blaszane drzwi i rozchodzi się wszędzie wokół. Jest też głębszy i czystszy. Polecam! :) Mając już doświadczenie ze wszystkich 4 drzwi pewnie zrobiłbym to teraz nieco lepiej i szybciej, ale fajnie było się przy tym pobawić i zrelaksować po codziennych sprawach.

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: DIY Wygłuszenie/wyciszenie auta

Post autor: YoursTruly »

Ile bierzesz za wygłuszenie mojego samochodu? ;)

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: DIY Wygłuszenie/wyciszenie auta

Post autor: flash »

YoursTruly pisze:
04 mar 2024, 20:36
Ile bierzesz za wygłuszenie mojego samochodu? ;)
To nie są tanie rzeczy. :) Ale zawsze możemy się jakoś dogadać. :D

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: DIY Wygłuszenie/wyciszenie auta

Post autor: Rafiner »

flash pisze:
04 mar 2024, 0:01
Podczas jazdy z prędkością ok. 140 km/h na moje ucho zdecydowanie ciszej. Słyszę teraz (nie)stety szyby i słupki, może też uszczelki, oraz pewnie podłogę i dach... :D Ale więcej raczej robić nie będę. Audio również gra lepiej. Teraz dźwięk gra dla mnie, do wnętrza samochodu, a nie w puste blaszane drzwi i rozchodzi się wszędzie wokół. Jest też głębszy i czystszy. Polecam! :) Mając już doświadczenie ze wszystkich 4 drzwi pewnie zrobiłbym to teraz nieco lepiej i szybciej, ale fajnie było się przy tym pobawić i zrelaksować po codziennych sprawach.
Szczerze, to utopia. Ja w 2003 roku wzialem sie za octavie, wygluszylem, poprawilem audio, hamulce EBC, itp itd, a po 2 latach sprzedalem w cenie zwyklej octavii, nikt nie chcial doplacic za nic. Od tamtej pory nie inwestuje w auto, bo to nie ma sensu.
Do tego 1.4 czy 1.5 w Atece sa tak ciche, ze nie ma co poprawiac. A sama buda jest bardzi oplywowa i cicha. Szkoda ladowac kase.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: DIY Wygłuszenie/wyciszenie auta

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
09 mar 2024, 23:08
flash pisze:
04 mar 2024, 0:01
Podczas jazdy z prędkością ok. 140 km/h na moje ucho zdecydowanie ciszej. Słyszę teraz (nie)stety szyby i słupki, może też uszczelki, oraz pewnie podłogę i dach... :D Ale więcej raczej robić nie będę. Audio również gra lepiej. Teraz dźwięk gra dla mnie, do wnętrza samochodu, a nie w puste blaszane drzwi i rozchodzi się wszędzie wokół. Jest też głębszy i czystszy. Polecam! :) Mając już doświadczenie ze wszystkich 4 drzwi pewnie zrobiłbym to teraz nieco lepiej i szybciej, ale fajnie było się przy tym pobawić i zrelaksować po codziennych sprawach.
Szczerze, to utopia. Ja w 2003 roku wzialem sie za octavie, wygluszylem, poprawilem audio, hamulce EBC, itp itd, a po 2 latach sprzedalem w cenie zwyklej octavii, nikt nie chcial doplacic za nic. Od tamtej pory nie inwestuje w auto, bo to nie ma sensu.
Do tego 1.4 czy 1.5 w Atece sa tak ciche, ze nie ma co poprawiac. A sama buda jest bardzi oplywowa i cicha. Szkoda ladowac kase.
Zdecydowanie nie utopia, tylko zależy co i jak ktoś słyszy i jak bardzo mu to przeszkadza. Jeżeli samochodem planujesz jeździć tylko przez kilka lat i sprzedawać, to oczywiście takie inwestowanie, samodzielne, czy u specjalisty, nie ma najmniejszego sensu, ale jeżeli dłużej, dużo dłużej, to każda poprawa przeszkadzającego parametru, akustycznego, czy związanego z jazdą, jest warta rozsądnych pieniędzy. Ja na przykład w porównaniu do Galaxy wyraźnie słyszę w Atece szum kół i przy faktycznie bardzo cichym w porównaniu z poprzednim dieslem tym silnikiem bardzo mi to przeszkadza i na pewno na wiosnę zainwestuję w wyciszenie.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: DIY Wygłuszenie/wyciszenie auta

Post autor: Rafiner »

Misiek pisze:
09 mar 2024, 23:33
Zdecydowanie nie utopia, tylko zależy co i jak ktoś słyszy i jak bardzo mu to przeszkadza. Jeżeli samochodem planujesz jeździć tylko przez kilka lat i sprzedawać, to oczywiście takie inwestowanie, samodzielne, czy u specjalisty, nie ma najmniejszego sensu, ale jeżeli dłużej, dużo dłużej, to każda poprawa przeszkadzającego parametru, akustycznego, czy związanego z jazdą, jest warta rozsądnych pieniędzy. Ja na przykład w porównaniu do Galaxy wyraźnie słyszę w Atece szum kół i przy faktycznie bardzo cichym w porównaniu z poprzednim dieslem tym silnikiem bardzo mi to przeszkadza i na pewno na wiosnę zainwestuję w wyciszenie.
Zalezy jak kto na to patrzy. Mozna miec podejscie jak Ty piszesz, ze na wiele lat i wtedy moze jakos sie to kalkuluje, ale zakup uzywki 3,4 max 5 lat i out to troche szkoda zachodu. Ja w octavii wlasnie tak mialem 4 lata i poszla.
W Atece znowu nowe auto na 5 lat gwarancji to szkoda pruć, a potem zostanie ponizej 5 lat do sprzedazy, do tego czlowiek sie przyzwyczai itp.
Ja mialem plany modowe w 1-2 roku Ateki, teraz juz prawie 5 lat, gwarancja sie konczy i moglbym robic, ale mi przeszlo. Mimo ze bede jezdzil do konca.
Zrobilem program w skrzynii i tyle. Dla mnie jest to ciche auto. Jak mnie woza innymi suvami 3008, grandx, puma, to w Atece jest ciszej i nie ruszam.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Misiek (10 mar 2024, 13:35)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ