Demontaż ładowarki bezprzewodowej

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Demontaż ładowarki bezprzewodowej

Post autor: YoursTruly »

Wie ktoś może jak wyjąć tę wkładkę z portami USB i ładowarką bezprzewodową? Dużo z tym zabawy?
Wyciągnąłem gumową wkładkę i nie mogę jej teraz włożyć z powrotem.

Obrazek



Sponsor

Demontaż ładowarki bezprzewodowej

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1379
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 386 razy

Re: Demontaż ładowarki bezprzewodowej

Post autor: sailor 88 »

Nie wiem dokładnie jak jest u Ciebie, bo ja nie mam ładowarki bezprzewodowej...u mnie do wyjęcia portów USB konieczne jest zdjęcie całej nakładki tunelu, bo zaczepy panelu portów są od tyłu, z każdego boku...i podejrzewam, że tu jest tak samo. A guma od ładowarki pewnie się wypięła i trzeba pokombinować, aż wejdzie na miejsce.
Tu masz dużo na ten temat i obrazki są: https://www.clubseatateca.com/threads/t ... vil.12904/
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
YoursTruly (31 lip 2023, 10:05)
Ocena: 5.26%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Demontaż ładowarki bezprzewodowej

Post autor: YoursTruly »

:-O

Ojojoj, to chyba spróbuję jakoś szpilką wcisnąć, bo boję się go aż tak rozbierać. Dzięki za odpowiedź!

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Demontaż ładowarki bezprzewodowej

Post autor: flash »

Ja przy okazji poprawiania oświetlenia nóg demontowałem te podłużne plastiki po prawej i lewej stronie tunelu środkowego. Wtedy też postanowiłem tam od spodu (jakby pod skrzynią biegów i właśnie pod ładowarką indukcyjną) odpiąć kostkę od tej ładowarki, żeby fizycznie nie działała i mnie nie denerwowała (słabo ładuje i mocno się grzeje).

Tą gumową wkładkę też próbowałem wyjąć tak jak kolega wyżej na zdjęciu pokazał, ale właśnie tam są takie gumowe "bolce", które wciskane od góry nie wchodzą. Ja zrobiłem to tak, że wziąłem igłę i nitkę, zaczepiłem na tym gumowym "bolcu" i przeciągnąłem przez otwór i ponownie od spodu (przy rozebranym prawym plastiku) wyciągnąłem igłę i przeciągnąłem ten "bolec", który wrócił na swoje miejsce. :)

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Demontaż ładowarki bezprzewodowej

Post autor: flash »

A co do samego panelu z portami usb, to możesz spróbować zdjąć cały panel klimatyzacji (jak pociągniesz z wyczuciem, to łatwo schodzi), potem plastik, który jest pod tym panelem na dole, i wtedy będziesz miał dostęp do tego panelu z usb.

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Demontaż ładowarki bezprzewodowej

Post autor: YoursTruly »

flash pisze:
31 lip 2023, 10:56
Ja przy okazji poprawiania oświetlenia nóg demontowałem te podłużne plastiki po prawej i lewej stronie tunelu środkowego. Wtedy też postanowiłem tam od spodu (jakby pod skrzynią biegów i właśnie pod ładowarką indukcyjną) odpiąć kostkę od tej ładowarki, żeby fizycznie nie działała i mnie nie denerwowała (słabo ładuje i mocno się grzeje).

Tą gumową wkładkę też próbowałem wyjąć tak jak kolega wyżej na zdjęciu pokazał, ale właśnie tam są takie gumowe "bolce", które wciskane od góry nie wchodzą. Ja zrobiłem to tak, że wziąłem igłę i nitkę, zaczepiłem na tym gumowym "bolcu" i przeciągnąłem przez otwór i ponownie od spodu (przy rozebranym prawym plastiku) wyciągnąłem igłę i przeciągnąłem ten "bolec", który wrócił na swoje miejsce. :)
Te panele boczne w jaki sposób zdemontować?

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Demontaż ładowarki bezprzewodowej

Post autor: flash »

Po bokach w strefie nóg masz po jednej śrubce torx, odkręcasz, podważasz z zatrzasków i ładnie schodzi :)
Za ten post autor flash otrzymał podziękowanie:
YoursTruly (02 sie 2023, 7:02)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ