Elektrycznie składane lusterka i keyless

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: Endrju »

U mnie lusterka składały się od początku nic nie przestawiałem.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Sponsor


Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 351
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: rybsko »

Chcecie powiedzieć, że auto automatycznie się nie rygluje jeżeli zwyczajnie zamknę drzwi i oddalę się z kluczykiem? :shock:

Zasadniczo prawie zawsze dezaktywuję keyless (kluczyk: zamknij + przycisk na klamce). Ale na samo wciśnięcie przycisku na klamce w celu zaryglowania to bym nie wpadł :lol:

Lusterka - chyba od początku mu się składają przy zamknięciu z kluczyka.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: krowka1978 »

Endrju pisze:
14 wrz 2023, 18:21
U mnie lusterka składały się od początku nic nie przestawiałem.
To zatem wygląda na to, że tam gdzie kupiłem przestawiają. Wiem, że dla nich nie istnieje ustawienie czasu po GPS. Ustawiają z ręki dla złej strefy czasowej... Ogólnie za nadmiar wiedzy serwisowej ich nie posądzam.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: krowka1978 »

rybsko pisze:
14 wrz 2023, 18:32
Chcecie powiedzieć, że auto automatycznie się nie rygluje jeżeli zwyczajnie zamknę drzwi i oddalę się z kluczykiem? :shock:
Nie chcemy powiedzieć, a mówimy :mrgreen: Dla mnie to naturalne, w szczególności, gdy jest na wyposażeniu blokada safe, w takim przypadku lepiej nikogo w samochodzie nie zaryglować. Pewną kontrolę nad zamkami trzeba mieć.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

MrNobody
Posty: 49
Rejestracja: 23 mar 2022, 14:56
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: MrNobody »

krowka1978 pisze:
14 wrz 2023, 17:02
geranium pisze:
14 wrz 2023, 16:56
krowka1978 pisze:
14 wrz 2023, 16:02
Z keyless brakuje mi guzika ryglowania auta z poziomu klapy bagażnika, więc pozostaje albo pilot, albo wędrówka do przednich drzwi.

Z domysłu lusterka w Atece FL nie składają się. Trzeba włączyć w opcjach po odbiorze samochodu.
wysiadam z auta zamykam drzwi, potem idę do bagażnika....po zamknięciu klapy auto się rygluje i nie widzę z tego tytułu jakiś nieudogodnień.
Ty możesz tak robić (z domysłu uznałem, że ryglujesz autko), ja nie, gdy dzieciaki dopiero z tyłu wypadają... Nie napisałeś, że od razu ryglujesz, a zamykasz drzwi - zamknięcie to nie ryglowanie. Samo zamknięcie drzwi nie spowoduje, że po zamknięciu bagażnika samochód zarygluje się. Mam guzik na klapie w 500X i jest to użyteczne rozwiązanie, które używam 7,5 roku. Kto nie miał styczności z tym rozwiązaniem może uważać, że mam jakieś dziwne fanaberie.
Też tak latałem na początku, a potem się zorientowałem, że mogę wysiąść, zatrzasnąć drzwi kierowcy i "nacisnąć" klamkę żeby zaryglować samochód, nawet gdy dzieciaki jeszcze wysiadają. Jak tylko dzieciaki "zatrzasną" drzwi to te się od razy zaryglują. Tak na 90% jestem tego pewien :D

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 669
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: TomeL »

Dokładnie j. w. Zanim wysiądziesz i zaryglujesz dotykiem, otwierasz sobie jeszcze ze środka kufer jak potrzebujesz. Dzieci się wygramolą i zamkną swoje drzwi a Ty sobie zamykasz na koniec bagażnik i auto jest zaryglowane.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: geranium »

takie jest najprostsze rozwiązanie ale jak widać nie wszystkim musi to odpowiadać, zawsze można pomarudzić że się miało coś w innym aucie :lol: :lol: :lol:

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: krowka1978 »

geranium pisze:
21 wrz 2023, 15:07
takie jest najprostsze rozwiązanie ale jak widać nie wszystkim musi to odpowiadać, zawsze można pomarudzić że się miało coś w innym aucie :lol: :lol: :lol:
W moim przypadku nie miało, a nadal mam w innym aucie, czego brakuje w Atece. To źle, że coś jest fajnej zrobione w innym? Chłodzonego schowka też w Atece brakuje, w 500X jeszcze używam, ale za chwilę przejmie go na 100% żona, a ja już tylko go będę serwisował, czasem gdzieś podjadę :P No i nici z czegoś schłodzonego, trzeba lodówkę do bagażnika wrzucić na buteleczkę :mrgreen: Ale mam tu już wybór, gniazdo 12V i 230V, czego w 500X brakuje, bo nie oferowali, a chłodzony schowek zabrali w 2017 roku :P
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: Misiek »

geranium pisze:
21 wrz 2023, 15:07
takie jest najprostsze rozwiązanie ale jak widać nie wszystkim musi to odpowiadać, zawsze można pomarudzić że się miało coś w innym aucie :lol: :lol: :lol:
Jest takie powiedzenie : "Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka", więc nie ma się co dziwić, że jak się przez lata do czegoś dobrego i użytecznego przyzwyczaimy, to w następnym aucie, jak tego czegoś nie ma, to bardzo nam tego brakuje. A z drugiej strony najlepszym wyjściem byłaby możliwość konfiguracji nowego auta na zasadzie : w tym podoba mi się to, tamto i jeszcze siamto, a w innym lub jeszcze następnym i następnym jeszcze co innego i sobie to wszystko poskładam i wyjdzie samochód idealny całkowicie dostosowany do moich indywidualnych potrzeb i widzimisię. Niestety jeszcze tak się nie da, bo to nie klocki Lego, ale przyznasz, że byłoby bardzo fajnie mieć taka możliwość. A tak jesteśmy całkowicie skazani na wizję konstruktorów (i księgowych !), którzy ostatecznie dają nam czasami możliwość mniej lub bardziej logicznego wyboru mniejszej lub większej ilości komponentów / opcji, czy pakietów do wyboru i główkuj sobie kliencie jak to sobie z dostępnego zakresu powybierać do samochodu idealnego.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: geranium »

krowka1978 pisze:
21 wrz 2023, 15:15
geranium pisze:
21 wrz 2023, 15:07
takie jest najprostsze rozwiązanie ale jak widać nie wszystkim musi to odpowiadać, zawsze można pomarudzić że się miało coś w innym aucie :lol: :lol: :lol:
W moim przypadku nie miało, a nadal mam w innym aucie, czego brakuje w Atece. To źle, że coś jest fajnej zrobione w innym? Chłodzonego schowka też w Atece brakuje, w 500X jeszcze używam, ale za chwilę przejmie go na 100% żona, a ja już tylko go będę serwisował, czasem gdzieś podjadę :P No i nici z czegoś schłodzonego, trzeba lodówkę do bagażnika wrzucić na buteleczkę :mrgreen: Ale mam tu już wybór, gniazdo 12V i 230V, czego w 500X brakuje, bo nie oferowali, a chłodzony schowek zabrali w 2017 roku :P
krowka1978 pisze:
21 wrz 2023, 15:15
Misiek pisze:
21 wrz 2023, 23:19
geranium pisze:
21 wrz 2023, 15:07
takie jest najprostsze rozwiązanie ale jak widać nie wszystkim musi to odpowiadać, zawsze można pomarudzić że się miało coś w innym aucie :lol: :lol: :lol:
Jest takie powiedzenie : "Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka", więc nie ma się co dziwić, że jak się przez lata do czegoś dobrego i użytecznego przyzwyczaimy, to w następnym aucie, jak tego czegoś nie ma, to bardzo nam tego brakuje. A z drugiej strony najlepszym wyjściem byłaby możliwość konfiguracji nowego auta na zasadzie : w tym podoba mi się to, tamto i jeszcze siamto, a w innym lub jeszcze następnym i następnym jeszcze co innego i sobie to wszystko poskładam i wyjdzie samochód idealny całkowicie dostosowany do moich indywidualnych potrzeb i widzimisię. Niestety jeszcze tak się nie da, bo to nie klocki Lego, ale przyznasz, że byłoby bardzo fajnie mieć taka możliwość. A tak jesteśmy całkowicie skazani na wizję konstruktorów (i księgowych !), którzy ostatecznie dają nam czasami możliwość mniej lub bardziej logicznego wyboru mniejszej lub większej ilości komponentów / opcji, czy pakietów do wyboru i główkuj sobie kliencie jak to sobie z dostępnego zakresu powybierać do samochodu idealnego.

odpowiem ci bardzo krótko widziały gały co brały czy nie?

chcesz fotele wentylowane, podkładki pod lędźwie, otwierana tylko szyba a nie cała klapa inne wyposażenie itd itp to kupuję auto z takim wyposażeniem

ODPOWIEDZ