Elektrycznie składane lusterka i keyless

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: krowka1978 »

@geranium, dlaczego swój tekst wrzuciłeś jako mój?
Tak, widziały gały co brały, miałem testówkę do pojeżdżenia na weekend, jednak gorzej wyposażoną. Tak, pomimo pewnych braków wybrałem, ale co, na forum nie można o tym pisać? Pseudo testerzy nie mówią o tych drobnostkach.
Gdybym Ateci nie akceptował, to bym nie kupił. Bez guzika ryglowania na klapie można żyć, bez chłodzonego schowka też. Otwierana szyba w bagażniku jest mi tak potrzebna jak zeszłoroczny śnieg, trochę z przykładami się rozpędziłeś. Regulacja lędźwiowa jest, co więcej w dwóch płaszczyznach - tu pozytywne zaskoczenie, bo w Grande Punto i 500X mam elektryczne, ale tylko w jednej płaszczyźnie.
Jak już marudzę, to pojadę z rzeczy technicznych. Mocowanie amortyzatora do zwrotnicy - że też VAG nadal tak robi...
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2023, 22:54 przez krowka1978, łącznie zmieniany 2 razy.


Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Sponsor

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Sponsor


Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: Misiek »

geranium pisze:
22 wrz 2023, 21:11
...
chcesz fotele wentylowane, podkładki pod lędźwie, otwierana tylko szyba a nie cała klapa inne wyposażenie itd itp to kupuję auto z takim wyposażeniem
Jest jeszcze coś takiego jak priorytety, czyli co, jakie wyposażenie, funkcja, czy opcja jest ważniejsze od innych i każdy ma inne i niestety sam musi sobie przed podjęciem decyzji przeanalizować wszystkie "za i przeciw" i zdecydować, czy będzie w stanie zaakceptować mniejsze, czy większe "minusy". Jednemu ważniejsza będzie na przykład możliwość przewożenia na dachu boxa, czy rowerów, a innemu takie dla innych "drobnostki" jak wspominane chłodzenie schowka.
Za ten post autor Misiek otrzymał podziękowanie:
krowka1978 (22 wrz 2023, 22:55)
Ocena: 5.26%
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: krowka1978 »

Misiek pisze:
22 wrz 2023, 22:49
geranium pisze:
22 wrz 2023, 21:11
...
chcesz fotele wentylowane, podkładki pod lędźwie, otwierana tylko szyba a nie cała klapa inne wyposażenie itd itp to kupuję auto z takim wyposażeniem
Jest jeszcze coś takiego jak priorytety, czyli co, jakie wyposażenie, funkcja, czy opcja jest ważniejsze od innych i każdy ma inne i niestety sam musi sobie przed podjęciem decyzji przeanalizować wszystkie "za i przeciw" i zdecydować, czy będzie w stanie zaakceptować mniejsze, czy większe "minusy". Jednemu ważniejsza będzie na przykład możliwość przewożenia na dachu boxa, czy rowerów, a innemu takie dla innych "drobnostki" jak wspominane chłodzenie schowka.
Dokładnie, zamiast chłodzonego schowka i grzałek PTC mam ogrzewanie postojowe, przy 11st.C odpaliłem, fajna sprawa, zagrzało i wnętrze i płyn chlodniczy :D Podgrzewaną przednia szyba też na +, a i z filtrem , w 500X była tylko możliwość podgrzewania pola wycieraczek, ale w tandemie z PTC daje radę. Ładowarka indukcyjna też daje radę pomimo 5W, powoli podładowuje moją Motorolę, kabel nie jest potrzebny.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Rafiner
Posty: 820
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: Rafiner »

Kolejna gownoburza. Kazdy uzywa to co chce. Gwarantuje ze nie ma takiego co by ze 100% wyposazenia korzystal, no chyba ze wersja podstawowa, to nie ma z czego korzystac. Ateka jest dobrze wyposazona lub ma mozliwosc doposazenia we wszystko co bierze 90% klientow. A te 10 % musi sie pier…… lub isc do innej marki. Takie zycie.
PS. W Fabii 2 mam chlodzony schowek, nie korzystalem nigdy. W Atece mam kilka innych rzeczy z ktorych nie korzystam, za to korzystam z tych ktore wydawaly mi sie glupota. Zycie ma ciagle niespodzianki dla nas. Peace …… :-)
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Rafiner
Posty: 820
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: Rafiner »

Kurde dzisiaj przeczytalem co wczoraj napisalem i jestem pod wrazeniem skladni biorac pod uwage, ze bylem najebany. Dzisiaj na trzezwo zgadzam sie z moim wczorajszym rozumowaniem.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Orłoś (26 wrz 2023, 10:26)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Pulek
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2024, 13:25
Samochód: Ateca 1.4 TSi 150 KM 2016r. Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Elektrycznie składane lusterka i keyless

Post autor: Pulek »

Koledzy odgrzebuje trochę temat. Jakby komuś nie działały składane lusterka po przyciśnięciu dłużej kluczyka ( zamykanie), pomimo zaznaczonej opcji w ustawieniach w radio. Należy zrobić najpierw procedurę z otwarciem szyb.
1. Otwieramy okno kierowcy i przytrzymujemy 10 sekund na dole, to samo zamykając -10 sekund guzik zamykania okna.
2. teraz powinny działać i szyby i składania lusterek

Proste a działa.

pozdrawiam
Za ten post autor Pulek otrzymał podziękowanie:
Bonifacy (19 kwie 2024, 11:49)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ