Hamulce/ skrzynia dsg / klapa bagaznika /

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Dawid
Posty: 14
Rejestracja: 06 sie 2023, 8:51
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Hamulce/ skrzynia dsg / klapa bagaznika /

Post autor: Dawid »

Witam, posiadam Seata Ateca 1.5 dsg 4drive wersja fr 2019. Przejechane 90 tys, Posiadam samochód od początku sierpnia.
Mam kilka pytań ponieważ za tydzień jadę na serwis..

1. Czy to normalne że hamulce czasem piszczą ? Wymieniali mi klocki hamulcowe ok miesiąc temu i czasem jak zwolni się autohold to słyszę że piszczy a czasem nie.

2. Klapa bagażnika, jest automatyczna i raz zamyka się i jak dojedzie do końca jest takie domknięcie (ok 0,5 cm) wydaje mi się że to normalne, ale czasem klapa zjedzie do samego zera i słychać jak zamek "pomieli" ale również jest zamknięte. Czy to normalne zachowanie?

3. Skrzynia dsg, czasem na zimnym z 2 na 3 szarpnie, po rozgrzaniu wszystko chodzi płynnie. Nie wiem czy to normalna praca? zwłaszcza że czasem na zimno normalnie chodzi.

4. Dsg, pierwszy raz odkąd mam ten samochód stałem w upale ponad godzinę w korku, podjeżdżanie co 4m. Zacząłem słyszeć w pewnym momencie że jak przyśpieszam i zmieniam bieg do 3 coś piszczy. Na zimnym jest ok

5. Słyszę podczas jazdy na nierównościach jakieś stuki odgłosy (łączniki stabilizatora?) na równym nic nie słychać. Czy ktoś miał podobne problemy?, Przy wymianie klocków zgłosiłem ze zgrzypi na podjazdach i progach powiedzieli ze to normalne bo w zawieszeniu są czujniki. Lecz problem teraz zaczal występować na równym i są to bardziej stuki

Jeśli pomyliłem temat to przepraszam. Starałem się przeszukać forum ale nie znalazłem odpowiedzi więc pozwoliłem sobie napisać post o wszystkim w jednym temacie

Dziękuje za odp



Sponsor

Hamulce/ skrzynia dsg / klapa bagaznika /

Sponsor


Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Hamulce/ skrzynia dsg / klapa bagaznika /

Post autor: Misiek »

Dawid pisze:
20 wrz 2023, 15:41
Witam, posiadam Seata Ateca 1.5 dsg 4drive wersja fr 2019. Przejechane 90 tys, Posiadam samochód od początku sierpnia.
Mam kilka pytań ponieważ za tydzień jadę na serwis..

1. Czy to normalne że hamulce czasem piszczą ? Wymieniali mi klocki hamulcowe ok miesiąc temu i czasem jak zwolni się autohold to słyszę że piszczy a czasem nie.

...
https://www.ateca-klub.pl/forum/search. ... mit=Szukaj
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Dawid
Posty: 14
Rejestracja: 06 sie 2023, 8:51
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Hamulce/ skrzynia dsg / klapa bagaznika /

Post autor: Dawid »

Hej, tą część widziałem co podesłałeś, bardziej mnie zastanawia co ma wpływ na to że czasem piszczy czasem nie...

Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Hamulce/ skrzynia dsg / klapa bagaznika /

Post autor: Misiek »

Dawid pisze:
21 wrz 2023, 9:37
Hej, tą część widziałem co podesłałeś, bardziej mnie zastanawia co ma wpływ na to że czasem piszczy czasem nie...
Wilgoć, woda lub większy brud, który akurat dostał się pomiędzy tarcze, a klocki i stąd raz popiskuje, a raz nie. Poza tym jest jeszcze kwestia pozostałości po zaciśniętych na dłuższym postoju hamulcach postojowych, automatycznych lub "ręcznie", czyli tak zwane "nocne odciski" klocków na tarczach. Wydaje mi się, coś mi się przypomina, że jeszcze gdzieś kiedyś była większa dyskusja na ten temat, ale wczoraj nie potrafiłem już tego w żaden sposób znaleźć. Ktoś wtedy także pisał, że jeżeli jeździ się na "firmowych" klockach, w nowym samochodzie lub po wymianie w ASO, to z oszczędności są one marnej jakości i jeżeli już po kilku tysiącach od nowości popiskują, to nie żałować pieniędzy i wymienić od razu na jakieś markowe, była nawet porada konkretnie na jakie, które z praktyki polecającego nie piszczą, lepiej hamują i na dodatek jeszcze na dłużej wystarczają.
Za ten post autor Misiek otrzymał podziękowanie:
Dawid (21 wrz 2023, 10:25)
Ocena: 5.26%
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Dawid
Posty: 14
Rejestracja: 06 sie 2023, 8:51
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Hamulce/ skrzynia dsg / klapa bagaznika /

Post autor: Dawid »

Jakieś sugestie odnośnie pozostałych pkt ?

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Hamulce/ skrzynia dsg / klapa bagaznika /

Post autor: michal 76 »

Dawid pisze:
20 wrz 2023, 15:41
Witam, posiadam Seata Ateca 1.5 dsg 4drive wersja fr 2019. Przejechane 90 tys, Posiadam samochód od początku sierpnia.
Mam kilka pytań ponieważ za tydzień jadę na serwis..

1. Czy to normalne że hamulce czasem piszczą ? Wymieniali mi klocki hamulcowe ok miesiąc temu i czasem jak zwolni się autohold to słyszę że piszczy a czasem nie.

2. Klapa bagażnika, jest automatyczna i raz zamyka się i jak dojedzie do końca jest takie domknięcie (ok 0,5 cm) wydaje mi się że to normalne, ale czasem klapa zjedzie do samego zera i słychać jak zamek "pomieli" ale również jest zamknięte. Czy to normalne zachowanie?

3. Skrzynia dsg, czasem na zimnym z 2 na 3 szarpnie, po rozgrzaniu wszystko chodzi płynnie. Nie wiem czy to normalna praca? zwłaszcza że czasem na zimno normalnie chodzi.

4. Dsg, pierwszy raz odkąd mam ten samochód stałem w upale ponad godzinę w korku, podjeżdżanie co 4m. Zacząłem słyszeć w pewnym momencie że jak przyśpieszam i zmieniam bieg do 3 coś piszczy. Na zimnym jest ok

5. Słyszę podczas jazdy na nierównościach jakieś stuki odgłosy (łączniki stabilizatora?) na równym nic nie słychać. Czy ktoś miał podobne problemy?, Przy wymianie klocków zgłosiłem ze zgrzypi na podjazdach i progach powiedzieli ze to normalne bo w zawieszeniu są czujniki. Lecz problem teraz zaczal występować na równym i są to bardziej stuki

Jeśli pomyliłem temat to przepraszam. Starałem się przeszukać forum ale nie znalazłem odpowiedzi więc pozwoliłem sobie napisać post o wszystkim w jednym temacie

Dziękuje za odp
1. Nie
2.tak
3. Nie nie ma prawa szarpać na żadnym biegu
4. nie
5. nie powinno nic stukać
Za ten post autor michal 76 otrzymał podziękowanie:
Dawid (21 wrz 2023, 20:02)
Ocena: 5.26%

patryk7133
Posty: 1079
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Hamulce/ skrzynia dsg / klapa bagaznika /

Post autor: patryk7133 »

Oryginalne klocki hamulcowe z tylu są bardzo słabej jakości niedość ze piszczą, szurają to na dodatek niszczą tarcze hamulcowe.

Klapa bagażnika być może kwestia regulacji gumowych ograniczników.

Co do skrzyni DSG to na 100% coś z nią nie tak ASO ach te ASO

Dawid
Posty: 14
Rejestracja: 06 sie 2023, 8:51
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Hamulce/ skrzynia dsg / klapa bagaznika /

Post autor: Dawid »

patryk7133 pisze:
27 wrz 2023, 18:56
Oryginalne klocki hamulcowe z tylu są bardzo słabej jakości niedość ze piszczą, szurają to na dodatek niszczą tarcze hamulcowe.

Klapa bagażnika być może kwestia regulacji gumowych ograniczników.

Co do skrzyni DSG to na 100% coś z nią nie tak ASO ach te ASO
Sprawdzili wszystko, jedynie znalezli ze oslona nad tumnikiem lata więc naprawili. Resztę sprawdzali powiedzieli żebym.nagral bo oni nie słyszą i nie czują...

patryk7133
Posty: 1079
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Hamulce/ skrzynia dsg / klapa bagaznika /

Post autor: patryk7133 »

Tak w ASO to norma u nich zawsze wszystko jest ok miałem ze swoim autem 3 bolączki od nowości zgłaszane i nigdy nie widzieli rozwiązania musiałem ich mocno cisnąć, żeby naprawili, chociaż klimatyzację resztę naprawiałem na własną rękę, bo do dziś pewnie mym z tym jeździł. Klocki też wymieniłem sam przy 75 KKM i od tamtej pory mam spokój teraz na liczniku blisko 130 KKM, a klocki mają jeszcze 8 mm, czyli sporo do przejechania jakbym zakładał w ASO, to pewnie teraz bym wymieniał już 3 raz. 😁

Skrzynia biegów to nie klocki dobrze że zgłosiłeś oni będą czekali aż przyjedziesz do nich na lawecie czego ci nie życzę albo jak jakieś błędy wywali w sterownikach to dopiero może się tym zajmą

Dawid
Posty: 14
Rejestracja: 06 sie 2023, 8:51
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Hamulce/ skrzynia dsg / klapa bagaznika /

Post autor: Dawid »

Co do skrzyni, jeśli nagram pisk to powiedział że wymienia sprzęgła od razu, więc jest ok.. ale czy się uda

ODPOWIEDZ