Szyba czołowa

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Szyba czołowa

Post autor: coulomb »

Mam Atekę bez podgrzewanej przedniej szyby. Czy w razie jej uszkodzenia możliwa byłaby wymiana na podgrzewaną? (ale tak, aby grzała ;)).



Sponsor

Re: Szyba czołowa

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Szyba czołowa

Post autor: Endrju »

Wszystko da radę zrobić. Pytanie za jakie pieniądze. Bo samo wstawienie szyby niestety nie wiele zmieni teraz jeszcze trzeba ją włączyć do klimatronika a do tego pewnie potrzeba jeszcze sterownika który to będzie obsługiwał i kodowanie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Szyba czołowa

Post autor: Rafiner »

Endrju pisze:
14 paź 2023, 21:45
Wszystko da radę zrobić. Pytanie za jakie pieniądze. Bo samo wstawienie szyby niestety nie wiele zmieni teraz jeszcze trzeba ją włączyć do klimatronika a do tego pewnie potrzeba jeszcze sterownika który to będzie obsługiwał i kodowanie.
Jak jest ogarniety serwis, to wszystko zrobi i za nieduze pieniadze. Dla mnie kosmosem wydawalo sie zmiana skrzyni automat na manual, a jednak da sie. To mnie nie dotyczy, ale znajomy tak robil. Kwestia
Znalezienia takiego zakladu w niedalekiej odleglosci.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

MrNobody
Posty: 49
Rejestracja: 23 mar 2022, 14:56
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Szyba czołowa

Post autor: MrNobody »

Kubawojcik pisze:
11 paź 2023, 21:24
Ja mam 30tys km. Wycieraczek prawie nie uzywam. Rys nie mam, bardziej male odpryski i ze dwa w miejscu na ktore najwiecej sie patrzy podczas jazdy.
O ile te malutkie zejda przy polerce to te wieksze raczej nie. Mam nadzieje ze mi jakis wiekszy kamien pyknie w szybe to sobie wymieniie :)
Nie radzę :) Mi kamień strzelił. Najpierw odprysk, a potem jak były gorące dni, to poszło dalej i popękało. Mam ubezpieczenie szyb, która umożliwia mi wymianę szyby (nawet na oryginalną). Problem jest tylko taki, że od zamówienia szyby oryginalnej, do czasu aż dotarła ona do ASO minęło 4 m-ce z hakiem. Raptem miesiąc dłużej na produkcję całego samochodu czekałem ;)

Jakby co zamienniki w Nordglass (Autoglass) były od ręki ;)

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Szyba czołowa

Post autor: Janisz »

Teraz szyba grzana była dostępna od ręki. Dostawa do serwisu 1 dzień roboczy.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Kubawojcik
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Szyba czołowa

Post autor: Kubawojcik »

Rok jak pytałem o szybe to nie byly dostepne a teraz od reki. Jak bedzie wybor to na pewno nie wezme oryginalu

ODPOWIEDZ