Dynamiczny wskaźnik ograniczenia prędkości na zegarach

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
kmw
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Dynamiczny wskaźnik ograniczenia prędkości na zegarach

Post autor: kmw »

Cześć,
Czy w Atece jest coś takiego jak dynamiczny wskaźnik aktualnego ograniczenia prędkości widoczny na zegarach? Mam na myśli rozwiązanie takie jak w Formentorze, tam na widoku (tylko) klasycznych zegarów jest taki wskaźnik, strzałka, która wraz z aktualnym ograniczeniem wyświetlanym obok w formie znaku, pokazuje się na prędkościomierzu, np na 30 kmh, 50 kmh itd. w miejscu, gdzie "wskazówka" wskazuje aktualna prędkość.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2024, 19:27 przez kmw, łącznie zmieniany 2 razy.



Sponsor

Dynamiczny wskaźnik ograniczenia prędkości na zegarach

Sponsor


krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Dynamiczny wskaźnik ograniczenia prędkości na zegarach

Post autor: krowka1978 »

Wielokrotnie na forum było, zdjęcia zegarów itd., w tym mój opis o błędzie zapamiętania pewnego ustawienia. Co więcej nie trzeba pytać na forum tylko zajrzeć w specyfikację na stronie Seata.
Błąd też swoją drogą dotyczy Formentora, bo też jest MIB3.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

kmw
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Dynamiczny wskaźnik ograniczenia prędkości na zegarach

Post autor: kmw »

Ale ja nie pisałem o błędzie, pytałem tylko, czy jest taka funkcjonalność. Jeśli był taki temat, to proszę poddrzuć linka, bo nie znalazłem, nie wiem po jakich słowach szukać.
Za ten post autor kmw otrzymał podziękowanie:
Misiek (12 sty 2024, 23:54)
Ocena: 5.26%

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Dynamiczny wskaźnik ograniczenia prędkości na zegarach

Post autor: krowka1978 »

kmw pisze:
12 sty 2024, 17:16
Ale ja nie pisałem o błędzie, pytałem tylko, czy jest taka funkcjonalność. Jeśli był taki temat, to proszę poddrzuć linka, bo nie znalazłem, nie wiem po jakich słowach szukać.
Ale żarcik, dobre :mrgreen:
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

kmw
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Dynamiczny wskaźnik ograniczenia prędkości na zegarach

Post autor: kmw »

Widzę, że Ty faktycznie świetnie się bawisz, ale techniczna cześć forum to jest miejsce do wymiany informacji/wzajemnej pomocy, a nie zabawianie się w zgadywanki.
Za ten post autor kmw otrzymał podziękowania (w sumie 3):
Misiek (12 sty 2024, 23:54) • Capa (13 sty 2024, 2:34) • rybsko (14 sty 2024, 20:35)
Ocena: 15.79%

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Dynamiczny wskaźnik ograniczenia prędkości na zegarach

Post autor: krowka1978 »

kmw pisze:
12 sty 2024, 22:52
Widzę, że Ty faktycznie świetnie się bawisz, ale techniczna cześć forum to jest miejsce do wymiany informacji/wzajemnej pomocy, a nie zabawianie się w zgadywanki.
Podziękowałeś wczoraj w moim poście w wątku, w którym właśnie o tym jest, więc jednak można :P Akurat to jest w info o aktualizacji softu. Ale zapewniam, że znajdziesz zdjęcia zegarów z wyświetlonymi znakami, jest wątek o przebiegu...., a tam posty ze zdjęciami.
Wymiana informacji, ale po co pisać x razy o czymś, co już jest, a nawet w instrukcji obsługi opisane?
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Awatar użytkownika
YoursTruly
Posty: 116
Rejestracja: 03 mar 2023, 16:36
Samochód: Ateca FR 2023 1.5 DSG
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Dynamiczny wskaźnik ograniczenia prędkości na zegarach

Post autor: YoursTruly »

kmw pisze:
11 sty 2024, 22:59
Cześć,
Czy w Atece jest coś takiego jak dynamiczny wskaźnik aktualnego ograniczenia prędkości widoczny na zegarach? Mam na myśli rozwiązanie takie jak w Formentorze, tam na widoku (tylko) klasycznych zegarów jest taki wskaźnik, strzałka, która wraz z aktualnym ograniczeniem wyświetlanym obok w formie znaku, pokazuje się na prędkościomierzu, np na 30 kmh, 50 kmh itd. w miejscu, gdzie "wskazówka" wskazuje aktualna prędkość.
Wiem, że jest wskazanie ustawienia tempomatu w formie linii po zewnętrznej stronie podziałki prędkości i jest wyświetlona ikonka znaku drogowego, ale o wskaźniku jako takim nie słyszałem. To ma mieć związek z ACC i dostosowaniem prędkości do aktualnego ograniczenia? Czy ma wyświetlać się w formie wskaźnika zamiast ikonek na jednym z widoków?

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Dynamiczny wskaźnik ograniczenia prędkości na zegarach

Post autor: krowka1978 »

YoursTruly pisze:
13 sty 2024, 20:47
kmw pisze:
11 sty 2024, 22:59
Cześć,
Czy w Atece jest coś takiego jak dynamiczny wskaźnik aktualnego ograniczenia prędkości widoczny na zegarach? Mam na myśli rozwiązanie takie jak w Formentorze, tam na widoku (tylko) klasycznych zegarów jest taki wskaźnik, strzałka, która wraz z aktualnym ograniczeniem wyświetlanym obok w formie znaku, pokazuje się na prędkościomierzu, np na 30 kmh, 50 kmh itd. w miejscu, gdzie "wskazówka" wskazuje aktualna prędkość.
Wiem, że jest wskazanie ustawienia tempomatu w formie linii po zewnętrznej stronie podziałki prędkości i jest wyświetlona ikonka znaku drogowego, ale o wskaźniku jako takim nie słyszałem. To ma mieć związek z ACC i dostosowaniem prędkości do aktualnego ograniczenia? Czy ma wyświetlać się w formie wskaźnika zamiast ikonek na jednym z widoków?
@kmw - masz odpowiedź, dodam, że pokazany znak jeżeli włączone w opcjach, to wisi przy prędkościomierzu. Idąc dalej, @YoursTruly - ten znak pokazuje ograniczenie prędkości, z odczytu znaków bądź z nawi. Co do ACC jeżeli włączysz opcje predykcyjnego tempomatu w temacie ograniczeń prędkości, to trzeba uważać, potrafi uznać znak ograniczenia np. 20t jako ograniczenie 20km/h - jest to powtarzalne w moim przypadku, zawsze na tym znaku wyświetla 20km/h.
Ograniczenie prędkości pojawia się też w widoku mapy na ekranie multimediów, pokaże też zakaz wyprzedzania. W wirtualnym kokpicie tylko prędkość, wbrew zapisom w instrukcji, w aktualnej wersji podstawowych zegarów pokaże 2 znaki.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

kmw
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Dynamiczny wskaźnik ograniczenia prędkości na zegarach

Post autor: kmw »

To ma mieć związek z ACC i dostosowaniem prędkości do aktualnego ograniczenia? Czy ma wyświetlać się w formie wskaźnika zamiast ikonek na jednym z widoków?
Nie wiem, czy to ma związek z ACC, Formentor, którym jeździłem miał ACC, ale znaki wyświetlały się bardziej z nawigacji niż z drogi, takie wrażenie odniosłem, się to była Hiszpania, może trochę inaczej tam to działa. Chodzi mi o ten wskaźnik na prędkościomierzu (czerwony trójkącik/strzałka na 90kmh):

Obrazek

ODPOWIEDZ