infotainment - skaczący obraz na wyświetalczu

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
paveu
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2022, 22:51
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

infotainment - skaczący obraz na wyświetalczu

Post autor: paveu »

Cześć,

Czy spotkał się ktoś z sytuacją w której nowe auto (kupione w październiku 2023) ma wadę wyświetlacza systemu infotainment. Chodzi mi o sytuację, w której ekran skacze (obraz ucieka poza ramy wyświetlacza) w losowym momencie. Myślałem, że jest to awaria systemu apple car play ale po odpięciu komórki zauważyłem, że na zakładce radia jest ten sam problem. Byłem w ASO Seata i powiedzieli, że problem znają i na razie nie mają na to rozwiązania. Co w takiej sytuacji mogę zrobić jako posiadacz samochodu, czy jest możliwość wymuszenia naprawy lub w ostateczności wymiany samochodu ? Jakie kroki mogę podjąć w takiej sytuacji ?



Sponsor

infotainment - skaczący obraz na wyświetalczu

Sponsor


Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 363
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: infotainment - skaczący obraz na wyświetalczu

Post autor: rybsko »

Dysponujesz może jakimś filmem?

Z Twojego opisu wynika, że nie można wykluczyć awarii sprzętowej. W takiej sytuacji oczekiwałbym próby rozwiązania poprzez wymianę jednostki/ekranu.

Skoro wiedzą, że to nie jest problem sprzętowy, to niech działają szybciej aby znaleźć rozwiązanie docelowe. Na rozwiązanie problemów z infotainmentem niektórzy czekali półtora roku...

JACA
Posty: 309
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 189 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: infotainment - skaczący obraz na wyświetalczu

Post autor: JACA »

paveu pisze:
27 kwie 2024, 14:10
Co w takiej sytuacji mogę zrobić jako posiadacz samochodu, czy jest możliwość wymuszenia naprawy lub w ostateczności wymiany samochodu ? Jakie kroki mogę podjąć w takiej sytuacji ?
Tak ostatecznie to chyba dwie rzeczy możesz zrobić:
1/ jakoś z tym żyć i cierpliwie czekać aż ASO coś wymyśli (tzn. gdy "z góry" przyjdzie jakiś sposób rozwiązania usterki)
2/ wezwać do usunięcia usterki i sztywno trzymać się terminów. W momencie niewywiązania się ASO z naprawy odstąpienie od umowy i żądanie zwrotu kasy.
Pkt. 2. to raczej do realizacji z prawnikiem :roll:

Decyzja po Twojej stronie. Wiem, że to frustruje ale nie po to kupowałeś samochód, żeby się go teraz pozbywać :?
Chociaż nie wiem, może tak trzeba... :?
--
Jaca

paveu
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2022, 22:51
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: infotainment - skaczący obraz na wyświetalczu

Post autor: paveu »

@rybsko, mam film mogę wrzucić na youtube jeżeli potrzeba. Podobno ktoś w Poznaniu ma też ten problem (tak powidzieli w salonie). No dobra, to będę męczył dalej ASO. Dzięki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 363
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: infotainment - skaczący obraz na wyświetalczu

Post autor: rybsko »

paveu pisze:
29 kwie 2024, 9:49
@rybsko, mam film mogę wrzucić na youtube jeżeli potrzeba. Podobno ktoś w Poznaniu ma też ten problem (tak powidzieli w salonie). No dobra, to będę męczył dalej ASO. Dzięki za odpowiedzi.
No, gdziekolwiek będzie, chętnie zobaczę. W temacie problemów z mediami wolę trzymać rękę na pulsie :D

Kataklazyt
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2024, 21:22
Samochód: Seat ateca 1.5 fr
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: infotainment - skaczący obraz na wyświetalczu

Post autor: Kataklazyt »

Kupiłem 2 letnie auto i mam to samo:/ czekam na wizytę w aso

ODPOWIEDZ